Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Roadtrip za 4 týždne okolo USA: Chicago (diel osemnásty)

Chicago. Jazzový raj a naša predposledná zastávka. Na ubytovanie sme mali šťastie. Domovom sa nám stal Field House Jones na Chestnut Street s parádnym snack barom hneď vedľa recepcie, navyše len za 20 dolárov na noc. Hipsterina tam na vás bude dýchať z každého centimetra. Steny plné všemožných harabúrd, od starých drevených lyží až po tenisové rakety vás jednoznačne musia zaujať.

Reklama

Okrem toho sa tento dom plný milého personálu a nocľažníkov zo všetkých kútov sveta nachádza čo by ste kameňom dohodili k reštaurácii s druhým najlepším burgerom na svete. Áno, tentoraz nám stačil jeden odsek, aby sme začali hovoriť o jedle. Bohužiaľ, inak sa nedá. Bez váhania sa vydajte do podniku s názvom Franklin Room, na ulici Franklin Street.

Majú tam množstvo dobrôt od vegetariánskych šalátov až po ustrice, ale to, čo dokázali urobiť s tým burgrom je asi aj na samostatný článok. Tak skrátka, dajte si ho! Používajú wagyu mäso, ktoré je pôvodne zo špeciálne kŕmených japonských kráv najvyššej kvality. Zalizovať sa budete ešte aj na druhý deň.

Navyše, ak tam dorazíte v sobotu večer, môžete si užiť aj kvalitný jazz, samozrejme naživo. My sme tam boli vo štvrtok, takže sme, ako vždy, nič nestihli. Našťastie sme vyrazili na nočnú prechádzku týmto malým New Yorkom a narazili sme na podnik Redhead Piano Bar. A tieťž dobré pivo po dobrom burgri nikdy nie je na škodu. O to viac, keď vám k tomu hrá živá hudba s talentovanou speváčkou.

Vidieť Chicago za tmy má svoje čaro. Nemusíte sa brodiť davom ľudí, všetko je krásne osvetlené a pôsobí to ešte o úroveň zaujímavejšie ako cez deň. V kľude si môžete prezrieť gigantickú sochu Abrahama Lincolna, ktorý odovzdáva slávny dokument Gettysburg Adress, alebo napríklad extrémne predraženú reštauráciu Michaela Jordana. My sme si to nenechali ujsť ani ráno, samozrejme.

Millenium Park a Cloud Gate – to sú miláčikovia turistov v Chicagu

Prvá zastávka smerovala k Millenium Parku, kde si spokojne sedí asi najznámejšie umelecké dielo v celom Chicagu – Cloud Gate. Pre neznalcov, ako sme boli pred príchodom aj my, radi vysvetlíme, že sa jedná o tú zrkadlovú fazuľu, pri ktorej sa v Chicagu každý návštevník tak rád fotí. My sme neboli výnimkou. Ja na to moderné umenie príliš nie som, ale tento výtvor sa britskému umelcovi Anish Kapoor skutočne podarilo. Na tie mrakodrapy, ktoré sa deformované zrkadlili v bráne by sme sa skrátka dokázali pozerať dlho.

Zažiť NBA a NHL v Chicagu, to je sviatok športu

Ak ste fanúšikovia športu, nevynechajte United Center. Presne to je totiž domov hokejového tímu Chicago Blackhawks, a hlavne to bol domáci štadión Michaela Jordana, ktorý tu za Chicago Bulls odohral neuveriteľných 930 zápasov. Od roku 1984 do 1998 tu bol kráľom, a tak tu má právom vystavenú bronzovú sochu v životnej veľkosti. Naša slovenská časť posádky sa tešila aj z obrovskej sochy Stanislava Mikitu – Slováka, ktorý bol považovaný za najlepšieho centra 60. rokov. Svojho bronzového stelesnenia sa dočkal až po svojej smrti, kedy bol v roku 2017 zaradený medzi 100 najlepších hráčov NHL.

Chicago – New York a čoskoro končíme

Chicago nás svojou atmosférou pomaly začalo pripravovať do našej konečnej stanice. New York aj s odovzdaním auta už klopal na dvere, takže sme si z tohto asi najviac európsky pôsobiaceho mesta viac užiť nestihli. Ak budete mať tiež podobne naknap, určite si vyhraďte aspoň chvíľu na prechádzku cez deň aj večer. Slnko aj tma dávajú tomuto mrakodrapovému hniezdu úplne odlišný šmrnc. A môžete nám napríklad aj napísať, o čo všetko sme prišli, ak ste toho stihli viac. Budeme radi 🙂

Ak si nestihol naše predošlé diely, nájdeš ich na tomto odkaze. Precestovali sme už New Jersey a PhiladelphiuNashvilleNew OrleansDallasMonument ValleyArizonuSan DiegoLos Angeles a národné parky Yosemite, Sequoia a Kings Canyon, Las Vegas, Death Valley, Bryce Canyon, Canyonlands & Arches a Denver.

Akciové letenky do Chicaga


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

    5/5 - (3 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore