Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Roadtrip za 4 týždne okolo USA: Nashville (diel druhý)

Nashville nás prekvapil. Okrem country sme od neho veľa nečakali. Pritom je to mesto plné nekonečnej energie, jabĺk v karameli, kovbojských čižiem a samozrejme aj tej výbornej country hudby.

Reklama

Do Nashvillu sme vyrazili okolo obeda, po prvej nepríjemné debate, ku ktorej v našej skupine došlo. Pôvodne sme mali náš itinerár zostavený tak, že až do San Diega máme v každej našej zastávke len jednu noc. Jeden člen posádky si ale po treťom dni na cestách uvedomil, že je toho na ňho veľa. Pre zvyšok z nás to bolo dosť nepochopiteľné a preto bola aj celá debata náročná. Rada pre všetkých, ktorí chcú cestovať ako my – neberte so sebou nikoho, koho dobre nepoznáte. Nebudete potom zaskočený, tak ako my.

Večerný príchod na predmestie Nashvillu sme oslávili sprchou. Cesta bola dlhá a pomerne vysoké teploty nás bičovali až úplne do konca. Do centra sme si vzali Uber. Stálo nás to necelých 20 dolárov, čo bola výborná cena za to, že sme si mohli konečne dať všetci dohromady pivo, bez toho aby sa vodič nedištancoval.

V centre to žilo ako nikde. Downtown bol plný dokorán otvorených podnikov, v ktorých hrala živá hudba a pivo tieklo prúdom. Pritom sa po uliciach nepotulovali žiadna opité indivíduá, ale len šťastne usmievavé skupiny turistov a vyobliekaných domácich, ktorí si šli po celom dni v práci trochu oddýchnuť.

A viete ako rozoznáte miestnych od turistov? Keď zabudneme na zrkadlovky na krku a otvorené ústa od úžasu? Úplne jednoducho. Tak, že či už mali koktejlové šaty alebo športové dresy, každý z nich si k nim obul kovbojské čižmy. Pokiaľ chcete zapadnúť, nie je problém – obchodov, kde ich predávajú je nespočetné množstvo.

Rovnako tak je tam veľa obchodíkov, kde si prídu na svoje milovníci sladkých jabĺk v karameli, kovbojských klobúkov, retro predmetov a samozrejme suvenírov. My sme zamierili priamo na jedlo, aby sme mali dosť energie preskúmať všetky zaujímavé podniky. Najviac nás očaril country bar Honky Tonk. Hrala tam kapela, ktorá dokázala rozhýbať úplne všetkých prizerajúcich. Nemusíte byť fanúšikom tohto hudobného štýlu a aj tak vám garantujeme, že nebudete chcieť odísť domov.

Nakoniec, najdôležitejšia rada – do žiadneho podniku vás nepustia s veľkým batohom. Skúšali sme to asi v troch a u žiadneho člena ochranky nám to neprešlo. Dôvod nám vysvetliť nepotrebovali, aj keď sme sa vypytovali. Takže foťáky na krk, mikinu v lete potrebovať nebudete a náhradnú vodu vymeňte radšej za čapovaný Session Player IPA.

Chceš vidieť, ako náš roadtrip začal? 
Roadtrip za 4 týždne okolo USA: New Jersey a Philadelphia (diel prvý)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LAST MINUTE: 7 nocí v 4* hoteli s all inclusive na Rodose za 605€ https://t.co/kBn5ou6OLL #dovolenky14 hodín dozadu
Do týchto krajín sa potrebujete pred cestou registrovať (vstupné formuláre a dotazníky) https://t.co/XRUprAbDXh #novinky15 hodín dozadu
Leť na krásny Zakynthos od 60€! https://t.co/X5hPtqbjIT #letenky15 hodín dozadu
Viedeň zadarmo. Slovak Lines má Nový Travel Pass pre nekonečné cestovanie https://t.co/Rl6o4x3leL #novinky16 hodín dozadu
Havana opäť sprísňuje obmedzenia. Počet nakazených narastá https://t.co/etokIOcJvH16 hodín dozadu
Pri vstupe na Ukrajinu už Slováci nepotrebujú test ani karanténu https://t.co/bdHmHebta6 #novinky16 hodín dozadu
Európska únia aktualizovala zoznam krajín, ktoré ju môžu navštíviť https://t.co/pQabCOC34918 hodín dozadu
Hrad Windsor v Londýne otvára časť záhrady prvýkrát po desiatkach rokov https://t.co/LIJ39wWTeu #novinky19 hodín dozadu
Maurícius vyhlásil stav enviromentálnej núdze https://t.co/O6scGyYMvA #novinky19 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky20 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore