Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Roadtrip za 4 týždne okolo USA: Nashville (diel druhý)

Roadtrip za 4 týždne okolo USA: Nashville (diel druhý)

Nashville nás prekvapil. Okrem country sme od neho veľa nečakali. Pritom je to mesto plné nekonečnej energie, jabĺk v karameli, kovbojských čižiem a samozrejme aj tej výbornej country hudby.

Reklama

Do Nashvillu sme vyrazili okolo obeda, po prvej nepríjemné debate, ku ktorej v našej skupine došlo. Pôvodne sme mali náš itinerár zostavený tak, že až do San Diega máme v každej našej zastávke len jednu noc. Jeden člen posádky si ale po treťom dni na cestách uvedomil, že je toho na ňho veľa. Pre zvyšok z nás to bolo dosť nepochopiteľné a preto bola aj celá debata náročná. Rada pre všetkých, ktorí chcú cestovať ako my – neberte so sebou nikoho, koho dobre nepoznáte. Nebudete potom zaskočený, tak ako my.

Večerný príchod na predmestie Nashvillu sme oslávili sprchou. Cesta bola dlhá a pomerne vysoké teploty nás bičovali až úplne do konca. Do centra sme si vzali Uber. Stálo nás to necelých 20 dolárov, čo bola výborná cena za to, že sme si mohli konečne dať všetci dohromady pivo, bez toho aby sa vodič nedištancoval.

Nashville: v Downtowne to žije!

V centre to žilo ako nikde. Downtown bol plný dokorán otvorených podnikov, v ktorých hrala živá hudba a pivo tieklo prúdom. Pritom sa po uliciach nepotulovali žiadna opité indivíduá, ale len šťastne usmievavé skupiny turistov a vyobliekaných domácich, ktorí si šli po celom dni v práci trochu oddýchnuť.

A viete ako rozoznáte miestnych od turistov? Keď zabudneme na zrkadlovky na krku a otvorené ústa od úžasu? Úplne jednoducho. Tak, že či už mali koktejlové šaty alebo športové dresy, každý z nich si k nim obul kovbojské čižmy. Pokiaľ chcete zapadnúť, nie je problém – obchodov, kde ich predávajú je nespočetné množstvo.

Rovnako tak je tam veľa obchodíkov, kde si prídu na svoje milovníci sladkých jabĺk v karameli, kovbojských klobúkov, retro predmetov a samozrejme suvenírov. My sme zamierili priamo na jedlo, aby sme mali dosť energie preskúmať všetky zaujímavé podniky. Najviac nás očaril country bar Honky Tonk. Hrala tam kapela, ktorá dokázala rozhýbať úplne všetkých prizerajúcich. Nemusíte byť fanúšikom tohto hudobného štýlu a aj tak vám garantujeme, že nebudete chcieť odísť domov.

Nakoniec, najdôležitejšia rada – do žiadneho podniku vás nepustia s veľkým batohom. Skúšali sme to asi v troch a u žiadneho člena ochranky nám to neprešlo. Dôvod nám vysvetliť nepotrebovali, aj keď sme sa vypytovali. Takže foťáky na krk, mikinu v lete potrebovať nebudete a náhradnú vodu vymeňte radšej za čapovaný Session Player IPA.

Chceš vidieť, ako náš roadtrip začal? 

Akciové letenky do USA


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore