Nájdeš nás aj na:

Amerika

Letenky do Európy, Ameriky aj Ázie komfortne s LOT-om od 109€!

Letenky do Európy, Ameriky aj Ázie komfortne s LOT-om od 109€!

Ak čakáš na tú správnu letenku do USA či Ázie, máme pre teba výbornú ponuku. Vyberáš z množstva leteniek s odletom z Budapešti či Košíc. 

Reklama

Vyberáme TOP destinácie z výpredaja na Pelikáne

LOT ponúka viac ako 80 destinácií na 4 kontinentoch

Okrem priameho spojenia s poľským hlavným mestom prinášajú aerolinky Slovákom aj sieť vyše 80 destinácií na 4 kontinentoch. Metropoly ako Paríž, Brusel, Amsterdam, New York, Chicago, Miami, Los Angeles, Toronto, Soul, Naí Dillí, či Tokio sú dostupné pre cestujúcich letiacich z Viedne, Budapešti a Košíc s pohodlným prestupom na letisku Fryderyka Chopina vo Varšave.

Lacné letenky LOT-u cez Pelikán

Hľadáš peckovú letenku za Veľkú mláku? Už si našiel! Nezmeškaj tiež výpredaj a rezervuj európske metropoly od 49€. Aktuálne môžeš kúpiť letenky do USA, napríklad do New Yorku, Chicaga, Los Angeles aj Miami s jedným prestupom od 449€.

Let do Varšavy či inej EÚ destinácie ponúka vyšší štandard než lowcosty

Ak letíš z Viedne, Budapešti alebo Košíc do vo Varšavy, môžeš sa tešiť minimálne na to, že palubný servis je veľmi príjemný. Bežne na takýchto trasách, kde premávajú lowcosty ako Ryanair či Wizzair nedostaneš jedlo. LOT ti ho však dá, takže prvý príjemný bonus na našej ceste do USA. Sedenie je príjemné a miesta na nohy je tak akurát – takže čo sa týka komfortu, ide o zlatý štandard.

Na lete Viedeň – Varšava a tým pádom aj Budapešť/Košice – Varšava dostaneš slaný a sladký snack plus pitný režim.

3 biznis salóniky vo Varšave: Wi-Fi, super jedlo a sprchy

Niektoré európske letiská sú radi, že majú jeden biznis salónik, vo Varšave sú minimálne tri, o ktorých viem. Nájdeš ich v Schengen aj Non-Schengen zóne. Je to super miesto na oddych, relax pred odletom a občerstvenie sa. Voľný vstup majú pasažieri s biznis letenkami a potom všetci tí, ktorí si to zaplatia (cca 32 eur), prípadne majú prémiové kreditné karty (MasterCard, Revolut).

Samozrejmosťou je komfortné sedenie, veľa dobrého jedla (horúci a studená kuchyňa) a pitia (alko/nealko), rýchly internet a v niektorých salónikoch vo Varšave aj sprcha. Za mňa super miesto, kde si oddýchnuť a nie je tu nikdy plno.

Ako vyzerá let z Varšavy do Chicaga (resp. kdekoľvek do USA)

Ekonomická trieda LOT Polish Airlines na linke z Varšavy do Chicaga je už na prvý pohľad veľmi príjemná. Sedenie 3-3-3 ti zabezpečí, že ak nie je preplnené lietadlo, môžeš sa cestou do Ameriky celkom fajn vyspať. Ak spať nevieš, môžeš si užiť zábavu s multimediálnym systémom či sledovať naživo a v 3D prebiehajúci let do USA.

Takmer všetky medzikontinentálne lety LOT Polish Airlines prevádzkuje Boeing 787 Dreamliner, najmodernejšie lietadlo na svete. Sú tu také milé detaily ako lepšie sedenie, krásne a príjemné nočné osvetlenie. Hneď ako nastúpiš do lietadla, privíta ťa otvorený priestor. Strop pripomína skôr strešné okná a všetko je doplnené o modré LED osvetlenie, ktoré napodobňuje oblohu. Aj preto sa v praxi používa názov Sky Interior.

Tento typ lietadla, Dreamliner, patrí medzi najkrajšie, je prehľadné a pohodlné. Celkovo je v ňom miest 252, z toho 18 pre business pasažierov, 21 sedadiel sa nachádza na Premium Economy a 213 miest je v ekonomickej triede. Spánok je v tomto lietadle tiež kvalitnejší kvôli nižšiemu tlaku. Práve preto, ak ťa počas letov zvykne bolieť hlava, odporúčame ti cestu Dreamlinerom.

Všetky sedadlá v Dreamlineroch LOT sú vybavené elektrickou zásuvkou, USB portom a individuálnym palubným zábavným systémom. Lietadlo má tiež stmievateľné okná na minimalizáciu jet-lag.

Pohodlie pasažierov na diaľkových trasách zaisťuje pohodlné sklopné sedadlo so 43 cm širokou základňou sedadla, nastaviteľnou opierkou hlavy na každom sedadle a príjemnou prikrývkou a vankúšom. Ak si zvyknutí na amenity kit (kozmetický balíček s drogériou), tu ho žiaľ v ekonomickej triede nedostaneš.

Na diaľkových letoch si môžeš vychutnať široký výber palubnej zábavy vrátane viac ako 100 filmov a televíznych seriálov (aj inšpirovaných krajinami, kam práve letíš).

Jedlo v ekonomickej triede LOT je veľmi chutné. Pozostáva z jedného veľkého hlavného menu a niekoľkých snackov. V prípade teplého jedla si môžeš vždy vybrať z dvoch možností jedálneho lístka a ak preferuješ vegeteriánsku stravu, nie je to vôbec problém. Na dlhších letoch ako je ten do USA dostaneš pred pristátím ďalšie jedlo alebo občerstvenie. Počas celého letu máš k dispozícii aj bezplatné nápoje: kávu, čaj, vodu, bublinkové nápoje a ovocné šťavy, ako aj biele a červené víno a pivo.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (4 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore