Nájdeš nás aj na:

Tipy

Revolut: výbery z bankomatu ZDARMA, výhodné kurzy v zahraničí (recenzia + vstupný BONUS od Pelikána)

Revolut: výbery z bankomatu ZDARMA, výhodné kurzy v zahraničí (recenzia + vstupný BONUS od Pelikána)

Dlho som váhal, či sa mi to vlastne oplatí, ale napokon som skúsil a neľutujem. Revolut je fakt skvelá mobilná appka a používať ju môžeš kdekoľvek v zahraničí. Okrem virtuálnej karty si môžeš nechať vystaviť fyzickú platobnú kartu a využívať výhody ako bezplatné výbery z bankomatu či stabilné menové kurzy po celom svete. A pretože veľa z vás cestuje a Revolut mi príde ako veľmi bezpečný a užitočný spôsob platenia, rozhodol som sa podeliť s vami o svoje skúsenosti s Revolutom.

Reklama

Ako si nainštalovať Revolut a začať?

Účet v Revolute si založíš omnoho rýchlejšie ako niekde v kamennej prevádzke banky. Ak chceš skratku, klikni sem: BEZPLATNÉ ZALOŽENIE REVOLUT KARTY.

Účet si založíš pár kliknutiami a hneď ho môžeš začať používať.

Zadáš svoje telefónne číslo, vyplníš zopár registračných údajov a je to. Revolut si overí tvoju totožnosť nasnímaním občianskeho preukazu a iného ľubovoľného dokladu.

Ako si poslať peniaze na Revolut kartu?

Virtuálnu platobnú kartu máš ihneď k dispozícii, treba si tam poslať počiatočný kapitál, najmenej 10 eur. Ako si pošleš na kartu peniaze? Najjednoduchšie je to pomocou inej platobnej karty. Ja osobne na to používam Apple Pay a funguje to skvele. Do pár sekúnd sú peniaze na Revolut karte a môžem platiť, vyberať, čokoľvek.

Prevody fungujú peer-to-peer, takže peniaze máš okamžite prevedené z účtu na účet. Nečakáš deň či dva, ako pri bežných transakciách v banke.

Virtuálna a fyzická karta: ako to funguje?

Fyzickú platobnú kartu si môžeš nechať zaslať na ľubovoľnú adresu, príde zhruba do 1 týždňa, maximálne 10 dní. PIN ku karte si môžeš nastaviť bezplatne, priamo v aplikácii. Za bežných okolností je vydanie karty za poplatok 5,99 eur, s Pelikánom to máš teraz zdarma.

Okrem základného účtu existuje aj Premium, za ktorý však už musíš platiť mesačný poplatok. Pre občasné cestovanie a používanie Revolutu výhradne na Slovensku to až taký zmysel nemá.

Výhodné menové účty cez Revolut

Priamo v účte si možno nastaviť podporu pre meny, ktorými platíš najčastejšie. V mojom prípade to sú EUR, USD a CZK. Ak teda pôjdem platiť na zahraničný obchod v USD, peniaze sa mi primárne stiahnu z USD účtu. Ak by som USD účet nemal, došlo by k stiahnutiu z EUR účtu s tým, že pre prepočet na EUR by sa použil aktuálny medzibankový kurz. Je to ten kurz, ktorý ti napríklad ukáže napríklad Google, keď do vyhľadávania zadáš „EUR to USD“. Revolut sa ti zíde najmä ak potrebuješ stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody.

Banka Revolut
Možnosť platiť v rôznych menách ti v niektorých prípadoch výrazne ušetrí peniaze.

Výber z bankomatu: zadarmo do 200 eur

Ďalšou veľkou výhodou je, že peniaze môžeš vyberať z bankomatov po celom svete bezplatne. Kým výbery z bankomatov kartami slovenských bánk často podliehajú poplatkom (a to predovšetkým v zahraničí), v prípade Revolutu vyberáš bezplatne až 200 EUR za mesiac z bankomatov po celom svete, ktoré podporujú danú kartu (väčšina).

Bezpečnosť karty: ak treba, kartu zablokuješ ihneď

V Revolute si možno nechať vydať kartu VISA alebo Mastercard. Druhú spomínanú však dostaneš len k Premium účtu. Na druhej strane, VISA karta nie je akceptovaná vo všetkých krajinách sveta.

Pre online transakcie je ideálne použiť virtuálnu kartu. Ak sa ti čokoľvek nebude zdať, kedykoľvek môžeš Revolut kartu zablokovať priamo z aplikácie.

V menu appky možno prehľadne sledovať, na čo najviac míňate, atď.

Slabšie stránky Revolutu

Upozorňujem, že Revolut v súčasnosti nepodporuje 3D Secure a podpora 3D Secure sa zrejme v blízkej dobe ani neobjaví. Niektorí predajcovia 3D Secure vyžadujú a v takomto prípade s Revolutom za službu či produkt nezaplatíš.

Ak si chceš naraz poslať viac peňazí na platobnú kartu, nedá sa. Je tam denný limit dobitia 250 eur. Ak teda chceš väčší balík peňazí na kartu, platby si rozdeľ na viacero dní.

To je ale len pár slabších stránok inak skvelého finančného produktu, ktorí sa ti nielen v zahraničí, ale aj doma veľmi často zíde.

Nezabudni, ak sa zaregistruješ cez pelikánsky odkaz, teraz získaš Revolut kartu s doručením zdarma a ďalšie milé bonusy. 

Karta Revolut

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    4.4/5 - (7 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore