Nájdeš nás aj na:

Tipy

Revolut: skvelý pomocník na výbery a platby v zahraničí (recenzia)

Revolut: skvelý pomocník na výbery a platby v zahraničí (recenzia)

Dlho som váhal, či sa mi to vlastne oplatí, ale napokon som skúsil a neľutujem. Revolut je fakt skvelá mobilná appka a používať ju môžeš kdekoľvek v zahraničí. Okrem virtuálnej karty si môžeš nechať vystaviť fyzickú platobnú kartu a využívať výhody ako bezplatné výbery z bankomatu či stabilné menové kurzy po celom svete. A pretože veľa z vás cestuje a Revolut mi príde ako veľmi bezpečný a užitočný spôsob platenia, rozhodol som sa podeliť s vami o svoje skúsenosti s Revolutom.

Reklama

Ako si nainštalovať Revolut a začať?

Účet v Revolute si založíš omnoho rýchlejšie ako niekde v kamennej prevádzke banky. Ak chceš skratku, klikni sem: BEZPLATNÉ ZALOŽENIE REVOLUT KARTY.

Účet si založíš pár kliknutiami a hneď ho môžeš začať používať.

Zadáš svoje telefónne číslo, vyplníš zopár registračných údajov a je to. Revolut si overí tvoju totožnosť nasnímaním občianskeho preukazu a iného ľubovoľného dokladu.

Ako si poslať peniaze na Revolut kartu?

Virtuálnu platobnú kartu máš ihneď k dispozícii, treba si tam poslať počiatočný kapitál, najmenej 10 eur. Ako si pošleš na kartu peniaze? Najjednoduchšie je to pomocou inej platobnej karty. Ja osobne na to používam Apple Pay a funguje to skvele. Do pár sekúnd sú peniaze na Revolut karte a môžem platiť, vyberať, čokoľvek.

Prevody fungujú peer-to-peer, takže peniaze máš okamžite prevedené z účtu na účet. Nečakáš deň či dva, ako pri bežných transakciách v banke.

Virtuálna a fyzická karta: ako to funguje?

Fyzickú platobnú kartu si môžeš nechať zaslať na ľubovoľnú adresu, príde zhruba do 1 týždňa, maximálne 10 dní. PIN ku karte si môžeš nastaviť bezplatne, priamo v aplikácii. Za bežných okolností je vydanie karty za poplatok 5,99 eur, s Pelikánom to máš zdarma.

Okrem základného účtu existuje aj Premium, za ktorý však už musíš platiť mesačný poplatok. Pre občasné cestovanie a používanie Revolutu výhradne na Slovensku to až taký zmysel nemá.

Menové účty

Priamo v účte si možno nastaviť podporu pre meny, ktorými platíš najčastejšie. V mojom prípade to sú EUR, USD a CZK. Ak teda pôjdem platiť na zahraničný obchod v USD, peniaze sa mi primárne stiahnu z USD účtu. Ak by som USD účet nemal, došlo by k stiahnutiu z EUR účtu s tým, že pre prepočet na EUR by sa použil aktuálny medzibankový kurz. Je to ten kurz, ktorý ti napríklad ukáže napríklad Google, keď do vyhľadávania zadáš „EUR to USD“. Revolut sa ti zíde najmä ak potrebuješ stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody.

Banka Revolut
Možnosť platiť v rôznych menách ti v niektorých prípadoch výrazne ušetrí peniaze.

Výber z bankomatu

Ďalšou veľkou výhodou je, že peniaze môžeš vyberať z bankomatov po celom svete bezplatne. Kým výbery z bankomatov kartami slovenských bánk často podliehajú poplatkom (a to predovšetkým v zahraničí), v prípade Revolutu vyberáš bezplatne až 200 EUR za mesiac z bankomatov po celom svete, ktoré podporujú danú kartu (väčšina).

Bezpečnosť karty

V Revolute si možno nechať vydať kartu VISA alebo Mastercard. Druhú spomínanú však dostaneš len k Premium účtu. Na druhej strane, VISA karta nie je akceptovaná vo všetkých krajinách sveta.

Pre online transakcie je ideálne použiť virtuálnu kartu. Ak sa ti čokoľvek nebude zdať, kedykoľvek môžeš Revolut kartu zablokovať priamo z aplikácie.

V menu appky možno prehľadne sledovať, na čo najviac míňate, atď.

Slabšie stránky Revolutu

Upozorňujem, že Revolut v súčasnosti nepodporuje 3D Secure a podpora 3D Secure sa zrejme v blízkej dobe ani neobjaví. Niektorí predajcovia 3D Secure vyžadujú a v takomto prípade s Revolutom za službu či produkt nezaplatíš.

Ak si chceš naraz poslať viac peňazí na platobnú kartu, nedá sa. Je tam denný limit dobitia 250 eur. Ak teda chceš väčší balík peňazí na kartu, platby si rozdeľ na viacero dní.

To je ale len pár slabších stránok inak skvelého finančného produktu, ktorí sa ti nielen v zahraničí, ale aj doma veľmi často zíde.

Nezabudni, ak sa zaregistruješ cez pelikánsky odkaz, teraz získaš Revolut kartu s doručením zdarma

Karta Revolut

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Havaj by sa mal onedlho otvoriť turistom z Japonska https://t.co/gxKUEXthCV #novinky2 hodiny dozadu
Lietanie je bezpečnejšie ako návšteva obchodu s potravinami, tvrdí harvardská štúdia https://t.co/GUIwohIzAh #novinky5 hodiny dozadu
Kostarika ruší povinnosť negatívneho testu pri vstupe do krajiny https://t.co/yYk5u2Gqvm #novinky5 hodiny dozadu
Exotika bez testu a karantény. 10 krajín, ktoré sľubujú bezpečnú dovolenku https://t.co/pN4m5cNz7f #dovolenky5 hodiny dozadu
Letisko Dillí začalo ponúkať testy na COVID pre všetkých cestujúcich https://t.co/Vpjed99yaw #novinky6 hodiny dozadu
Kazachstan. Very nice! Znie nová kampaň, ktorá láka turistov navštíviť Boratovu rodnú zem https://t.co/3saZLQgFlz #novinky6 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky6 hodiny dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky6 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky6 hodiny dozadu
Emirates posielajú do dôchodku prvý Airbus A380. Stovka doubledeckrov naďalej ostáva vo flotile https://t.co/zasVWWo5Lh #novinky6 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore