Nájdeš nás aj na:

Tipy

Zabudnite na zmenárne, ušetrite s kartou Revolut

Zabudnite na zmenárne, ušetrite s kartou Revolut

Dnes pre vás máme malý, ale užitočný tip na platobnú službu Revolut. Využiť ju môžu nároční cestovatelia, oplatí sa však aj tým, ktorí cestujú len občas či minimálne. Ak ste o Revolute ešte nikdy nepočuli, ide o britský  finančno-technologický startup, ktorý sa v posledných rokoch teší extrémnej popularite. A to dokonca v takej miere, že Európska únia udelila Revolutu bankovú licenciu.

Čo je vlastne Revolut?

V skratke ide o aplikáciu pre iOS alebo Android s názvom Revolut (názov samotnú službu celkom slušne charakterizuje – Revolut je naozaj revolučný, nič podobné tu predtým nebolo). Stiahnete si aplikáciu, zaregistrujete sa a po pár dňoch vám do vašej poštovej schránky príde klasická platobná karta MasterCard alebo Visa. Karta bude vyzerať tak, ako každá iná – s číslom karty, platnosťou, vašim menom a CVV kódom.

Celý princíp funguje ako akési predplatné. V aplikácii si na váš Revolut účet môžete poslať ľubovoľnú čiastku z vášho osobného bankového účtu (buď si vložíte údaje z vašej debetnej karty priamo do aplikácie alebo si do Revolutu pošlete peniaze klasickým prevodom). Po registrácii budete mať k dispozícii IBAN, takže z Revolutu môžete posielať alebo tiež prijímať platby z iných bankových účtov.

V čom spočíva kúzlo Revolutu?

Kúzlo aplikácie spočíva v tom, že Revolut ponúka 25 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Pozrite sa na to, aké kurzy majú zmenárne alebo vaša banka, môžeme vám takmer s istotou zaručiť, že ich kurzy sa k Revolutu ani nepriblížia. Aktuálne nie je pre prevody mien prakticky nič výhodnejšieho než Revolut. V aplikácii si tak stačí otvoriť ďalšie účty v požadovaných menách a do sekundy si previesť požadovanú čiastku tam, kam potrebujete.

 Celosvetovo využíva služby Revolutu viac ako 1,5 milióna ľudí, každý deň ich pribúda šesť až osem tisíc. Na Slovensku je zatiaľ používateľov približne päť tisíc.

Základné tarify sú zdarma, platí sa až za lepšie podmienky

Revolut je v podstate zadarmo, pokiaľ by ste chceli vyššie limity pre prevody alebo výbery z bankomatov, môžete si zaplatiť prémiovejšie účty, pri ktorých mimochodom dostanete aj štýlovú kovovú kartu. Nezabúdajme na to, že služba podporuje Apple Pay i Google Pay, takže si kartu môžete nahrať do vášho iPhonu či Android telefónu a fyzickú kartu tak môžete nechať doma.

Veľkou pridanou hodnotou je, že pokiaľ si Revolut založí aj vaša rodina či kamaráti, tak im v zlomku sekundy môžete poslať akúkoľvek čiastku, čo sa vám v zahraniční môže hodiť. Nemusíte tak čakať minimálne deň ako v prípade klasických bánk. Benefitom je tiež výber zo všetkých bankomatov na svete zdarma až do výšky 200 EUR mesačne (po prekročení limitu si Revolut stiahne poplatok vo výške 2%).

Ak vás služba zajala viac, navštívte jej oficiálnu stránku Revolutu, dozviete sa tam všetko, čo potrebujete vedieť. Za doručenie karty sa platí päť EUR, Revolut však celkom často ponúka akcie, pri ktorých je doručenie zdarma.

Pár bodov, pre ktoré si myslíme, že je Revolut výnimočne dobrá služba pre cestovateľov:

  • stredový kurz pre prevod mien 
  • okamžité platby v rámci Revolut aplikácie
  • Apple Pay a Google Pay
  • možnosť nákupu a predaja kryptomien
  • detailné grafy a štatistiky
  • kompletné ovládanie účtu cez aplikáciu
  • online podpora na chate 24/7
  • nastavenie karty v aplikácii (možnosť vypnúť výbery z bankomatov, bezkontaktná platba, …)
  • tvorba virtuálnych kariet pre väčšiu bezpečnosť pri platbe cez internet
  • možnosť cestovného poistenia a vstupu do letiskových salónikov

Prečo to nevyskúšať? Je to predsa zdarma

Je rok 2019 a nie je dôvod platiť viac peňazí bankám a zmenárňam za prevody mien. Ak aspoň trochu cestujete, Revolut sa vám rozhodne oplatí. Minimálne preto, že financie máte oddelené od vášho primárneho účtu. Pokiaľ vám niekto v zahraniční Revolut kartu zneužije, nebude to taký problém, ako keby zneužil vašu osobnú kartu k bankovému účtu.

Cez aplikáciu svoju Revolut kartu len zablokujete, požiadate o novú a do pár ju máte. Opatrnosti totiž nie je nikdy dosť. Revolut toho každopádne ponúka ďaleko viac, než sme vám vymenovali. Každý si v tejto aplikácii nájde to svoje.

5 (100%) 3 vote[s]
Pokračovať v čítaní
Advertisement
Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: https://t.co/uKgCtzUdmB Čierna hora s polpenziou a delegátom za 448€!11 hodín dozadu
Výlet či dovolenka v septembri? https://t.co/tAh9T7AD80 Pozri si TOP 10 leteniek za super ceny.12 hodín dozadu
BERGEN od 30€! https://t.co/DweEX20xPF Spoznaj s nami bránu do nórskych fjordov.15 hodín dozadu
OSTROV KOH SAMUI OD 639€! https://t.co/prew33XSuv + 10 tipov ako si ostrov užiť do sýtosti15 hodín dozadu
BANGKOK ZA 499€! https://t.co/zeH5CbhGlk … Bez prestupu a s podpalubnou batožinou!15 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore