Nájdeš nás aj na:

Tipy

Revolut karta – zabudnite na zmenárne, či banky a ušetrite (doručenie zdarma)

Revolut karta – zabudnite na zmenárne, či banky a ušetrite (doručenie zdarma)

Máme pre vás užitočný tip – platobnú službu Revolut, najrýchlejšie rastúcu finančnú technológiu v Európe. Využiť ju môžu nároční cestovatelia, oplatí sa však aj tým, ktorí cestujú len občas či minimálne. Ide o britský finančno-technologický startup, ktorý sa v posledných rokoch teší extrémnej popularite. A to dokonca v takej miere, že Európska únia udelila Revolutu bankovú licenciu.

Reklama

S kartou Revolut ušetria najmä tí, ktorí často menia finančné meny do iných, exotických mien a nie vždy majú šťastie na dobrý kurz. Zíde sa však aj tým, čo trávia veľa času napríklad v susednej Českej republike. Pri sto eurách a bežnej banke sú to pri súčasnom kurze dve eurá, prepočítajte si teda, koľko ušetríte, ak s Revolutom na českú korunu zameníte 500 eur.

Navyše, s kartou Revolut je výber zo všetkých bankomatov na svete zdarma až do výšky 200 EUR mesačne!

CHCEM ZALOŽIŤ REVOLUT + PLATOBNÚ KARTU ZDARMA

Miesto fyzickej návštevy banky doma otvoríte aplikáciu Revolut

V skratke ide o aplikáciu pre iOS alebo Android s názvom Revolut. Stiahnete si aplikáciu, zaregistrujete sa a po pár dňoch vám do vašej poštovej schránky príde klasická platobná karta MasterCard alebo Visa. Karta bude vyzerať tak, ako každá iná – s číslom karty, platnosťou, vašim menom a CVV kódom.

Kartu máte, čo ďalej? V aplikácii Revolut si na váš účet môžete poslať ľubovoľnú čiastku z vášho osobného bankového účtu (buď si vložíte údaje z vašej debetnej karty priamo do aplikácie alebo si do Revolutu pošlete peniaze klasickým prevodom). Po registrácii budete mať k dispozícii IBAN, takže z Revolutu môžete posielať alebo tiež prijímať platby z iných bankových účtov.

Karta Revolut

V čom spočíva kúzlo karty Revolut?

Kúzlo aplikácie spočíva v tom, že Revolut ponúka 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Pozrite sa, aké kurzy majú zmenárne alebo vaša banka. Môžeme vám takmer s istotou zaručiť, že ich kurzy sa k Revolutu ani nepriblížia. Aktuálne nie je pre prevody mien prakticky nič výhodnejšieho než Revolut.

V aplikácii si stačí otvoriť ďalšie účty v požadovaných menách a do sekundy si previesť požadovanú čiastku tam, kam potrebujete. Celosvetovo využíva služby Revolutu už viac ako päť miliónov ľudí, každý deň ich pribúda šesť až osem tisíc.

Banka Revolut

Základné tarify Revolutu sú zdarma, platí sa až za lepšie podmienky

Revolut je v podstate zadarmo, pokiaľ by ste chceli vyššie limity pre prevody alebo výbery z bankomatov, môžete si zaplatiť prémiovejšie účty, pri ktorých mimochodom dostanete aj štýlovú kovovú kartu. Nezabúdajme na to, že Revolut podporuje Apple Pay i Google Pay, takže si kartu môžete nahrať do vášho iPhonu či Android telefónu a fyzickú kartu tak môžete nechať doma.

Veľkou pridanou hodnotou je, že pokiaľ si Revolut založí aj vaša rodina či kamaráti, tak im v zlomku sekundy môžete poslať akúkoľvek čiastku, čo sa vám v zahraničí môže hodiť. Nemusíte tak čakať minimálne deň ako v prípade klasických bánk. Benefitom je tiež výber zo všetkých bankomatov na svete zdarma až do výšky 200 EUR mesačne (po prekročení limitu si Revolut stiahne poplatok vo výške 2%).

Ak vás služba Revolut zajala, navštívte oficiálnu stránku Revolutu, dozviete sa tam všetko, čo potrebujete vedieť. Za doručenie Revolut karty sa platí poplatok päť eur, Revolut však celkom často ponúka akcie, pri ktorých je doručenie zdarma.

ZALOŽIŤ REVOLUT + PLATOBNÁ KARTA ZDARMA

Revolut karta

Skúsenosti s Revolutom alebo prečo si myslíme, že je Revolut výnimočne dobrá služba pre cestovateľov:

 • stredový kurz pre prevod mien 
 • okamžité platby v rámci Revolut aplikácie
 • Apple Pay a Google Pay
 • možnosť nákupu a predaja kryptomien
 • detailné grafy a štatistiky
 • kompletné ovládanie Revolut účtu cez aplikáciu
 • online podpora na chate 24/7
 • nastavenie Revolut karty v aplikácii (možnosť vypnúť výbery z bankomatov, bezkontaktná platba, …)
 • tvorba virtuálnych kariet pre väčšiu bezpečnosť pri platbe cez internet
 • možnosť cestovného poistenia a vstupu do letiskových salónikov
Banka Revolut

Prečo Revolut nevyskúšať? Je to predsa zdarma

Je rok 2021, nie je dôvod platiť viac peňazí bankám a zmenárňam za prevody mien. Ak aspoň trochu cestujete, Revolut sa vám rozhodne oplatí. Minimálne preto, že financie máte oddelené od vášho primárneho účtu. Pokiaľ vám niekto v zahraniční Revolut kartu zneužije, nebude to taký problém, ako keby zneužil vašu osobnú kartu k bankovému účtu.

Cez aplikáciu svoju Revolut kartu len zablokujete, požiadate o novú a do pár ju máte. Opatrnosti totiž nie je nikdy dosť. Navyše, ak mobilnej aplikácii povolíte prístup k GPS, kartu vám nikde inde na svete nezneužijú. Fungovať bude len v najbližšom okolí vášho telefónu.

Ak sa rozhodnete, že kartu Revolut už viac nechcete používat, zostatok peňazí si môžete kedykoľvek poslať späť na svoj súkromný účet bez poplatku. Revolut toho každopádne ponúka ďaleko viac, než sme vám vymenovali. Každý si v tejto aplikácii nájde to svoje.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  4.2/5 - (58 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore