Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

5* Hainan Airlines: špičkové lietanie medzi Európou a Čínou

5* Hainan Airlines: špičkové lietanie medzi Európou a Čínou

Najväčšia čínska neštátna letecká spoločnosť je Hainan Airlines. Patrí medzi tie najlepšie najkvalitnejšími službami na celom svete. Nie je to iba náš názor, spoločnosť Skytrax jej taktiež dáva najvyššie možné hodnotenie. Dobrou správou je, že slovenskí cestujúci majú zážitok z cestovania s Hainan Airlines na dosah ruky, najmä tí zo západnej časti krajiny. Letecká spoločnosť totiž lieta aj z Viedne priamo do Číny. Ale poďme sa na všetko pozrieť pekne v poradí.

Reklama

⚠SÚŤAŽ O LIETADLO⚠ ✈???????? Vybavili sme cool zmenšeninu Airbusu A330 od Hainan Airlines, nabudúce možno vybavíme aj ozajské…

Posted by Pelipecky.sk on Monday, October 14, 2019

Do Číny z Viedne Dreamlinerom

V októbri minulého roku otvorila spoločnosť Hainan Airlines priamu linku do čínskeho mesta Shenzhen. Let trvá skoro 12 hodín, ale keďže ho obsluhuje lietadlo Boeing 787-9 Dreamliner, nepredstavuj si to ako utrpenie. Vďaka väčšiemu priestoru, moderným, pohodlným a polohovateľným sedadlám, nižšiemu tlaku a zredukovanému hluku až o 60% bude skôr krásnym zážitkom. A dôležitým faktorom je aj to, že Dreamliner je oveľa šetrnejší voči životnému prostrediu ako väčšina lietadiel.

Ale aj z Prahy!

Pokiaľ ti odlet z pražského letiska vyhovuje viac, v poriadku. Hainan Airlines operuje lety do Číny aj z českého hlavného mesta, v tomto prípade sa povezieš v pohodlnom lietadle Airbus 330.

Zdroj fotky: oficiálna stránka spoločnosti Hainan Airlines

Výborná flotila

Na základe predchádzajúcich kapitol už asi tušíš, že v garážach Hainan Airlines parkujú tie najlepšie stroje. Okrem Dreamlinerov (Boeing 787-9 a Boeing 787-8) súčasťou flotily sú aj Airbus 330-300, Airbus 330-200 alebo Airbus 350 napríklad, ale podrobenjší prehľad nájdeš na tomto odkaze.

Zdroj fotky: oficiálna stránka spoločnosti Hainan Airlines

5 hviezdičiek od Skytraxu

Certifikované hodnotenia britskej spoločnosti Skytrax majú v letectve obrovskú váhu. Na základe kvality služieb a profesionality personálu na palube, ale aj služieb na letisku (základňu majú v Pekingu) dostali Hainan Airlines titul päťhviezdičkovej leteckej spoločnosti. Nesmieme zabudnúť na to, že najväčšie kvality jednotlivých prepravcov sa ukážu spravidla počas cesty v ekonomickej triede, spomínané hodnotenie platí aj pre túto úroveň cestovania.

Luxusná ekonomická trieda

Medzi prvými dôvodmi, prečo je cestovanie v ekonomickej triede Hainan Airlines luxus, by sme radi spomenuli ľudský faktor. Letušky a stevardi sú mimoriadne milí, profesionálni a sledujú všetky priania cestujúcich. Okrem toho, ergonomické sedadlá s veľkým priestorom na nohy zabezpečia aj fyzické pohodlie a dostatočný osobný priestor. Čo sa týka menu, na výber nie sú iba čínske, ale aj európske jedlá pozostávajúce z kvalitných ingrediencií. Myslia, samozrejme, aj na cestujúcich so špeciálnou diétou.

Pre mnohých je na dlhých letoch nevyhnutnou a obľúbenou spoločnosťou zábavný systém. Hainan Airlines ponúka tie najnovšie a najpopulárnejšie filmy, hudbu, ale aj rôzne zaujímavé magazíny. Dokonalý zážitok z letu dotvoria hebké a pohodlné deky s vankúšmi.

Zdroj fotky: oficiálna stránka spoločnosti Hainan Airlines

O stupeň vyššie – biznis trieda

Sedadlá sa dajú premeniť na posteľ, ale aj pracovný priestor, keďže každý má k dispozícii USB-port a lampičku. Kuchári Hainan Airlines sa usilujú o to, aby sa chuťové poháriky cestujúcich cítili ako doma – či už sú pre nich familiárne chute tie čínske alebo európske. V ponuke majú len kvalitné a medzinárodne ocenené alkoholické nápoje. Zábavný systém so slúchadlami, samozrejme, nemôže chýbať, a k starostlivosti o cestujúcich patrí aj komfortný balíček s produktmi značky Bvlgari.

Menu aj pre ozajstných gurmánov

Keď už sme spomenuli ten kvalitný alkohol, radi by sme ti niečo porozprávali o vínnej karte Hainan Airlines. Tá je zostavená na základe konzultácií s vinármi a je aktualizovaná každoročne. V ponuke nájdeš napríklad výnimočné šampanské Leventre-Dedieu Grand Cru Brut, ale aj jedinečné červené vína Capa Tempranillo a Chateau Le Moulin De La Jaumarde.

Špeciálne jedlá sú rozdelené do 5 kategórií: náboženské, vegetariánske jedlá, strava vyhovujúca diétam zo zdravotných dôvodov, detské menu a iné. Do poslednej skupiny (iné) patria čisto ovocné jedlá alebo jedlá pozostávajúce z rýb a morských plodov. Ak sa rozhodneš, že nebudeš meniť pôvodnú ponuku jedál na svojom lete, aj tak budeš veľmi príjemne prekvapený. Spoločnosť totiž zamestnáva napríklad aj michelinovských šéfkuchárov.

Zdroj fotky: oficiálna stránka spoločnosti Hainan Airlines
Zdroj fotky: oficiálna stránka spoločnosti Hainan Airlines

Eko-spoločnosť

Prvou „zelenou“ leteckou spoločnosťou v Číne boli Hainan Airlines. Ich projekt o ekologickom cestovaní začal v roku 2008, teraz už väčšina ich lietadiel funguje na biopalivo, samozrejme, s cieľom znížiť uhlíkové emisie.

Bezpečnosť nadovšetko

Hainan Airlines sa pýši bezchybným bezpečnostným záznamom. Od inauguračného letu majú za sebou 25 rokov bezpečnej prevádzky a milióny bezpečných letov. Nie náhodou dostali ocenenie za bezpečnosť od čínskeho úradu civilného letectva.

Zdroj fotky: Tea | Dreamstime.com

Haute Couture uniformy

To je ten prípad, keď letušky a stevardi nie sú len milí, pekní, ale aj dobre oblečení. V roku 2017 sa Hainan Airlines spojili s dizajnérom Laurence Xu, ktorý navrhol uniformy inšpirované štýlom tradičných čínskych šiat cheongsam. Cieľom Xu bolo skombinovať nadčasovú orientálnu eleganciumodernými západnými líniami. Kolekcia bola predstavená na Paris Couture Week a je považovaná za jednu z najlepších na svete medzi tými, ktoré boli navrhnuté pre leteckú spoločnosť.

Zdroj fotky: Hainan Airlines

Zdroj titulnej fotky: ID 104901056 © Dezzor | Dreamstime.com

Staň sa členom V.I.P. klubu Pelipeckárov!

Chceš prístup k najlepším cestovateľským ponukám? Klikni nižšie na zelené tlačidlo CHCEM a každý deň ťa neminú:

Ak už odoberáš naše najlepšie ponuky, tlačidlo ti nebude fungovať. 😛


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

    5/5 - (7 votes)
Komentáre
Hore