Nájdeš nás aj na:
ischia

Citybreaky

Tipy redakcie: kam ísť najbližšie týždne na dovolenku? Pozri, kde sa to najviac oplatí

Tipy redakcie: kam ísť najbližšie týždne na dovolenku? Pozri, kde sa to najviac oplatí

Dovolenku si ešte nenaplánoval(a) a rozmýšľaš, kam by bolo najlepšie vyraziť? V tomto článku sme pripravili výber krajín, ktoré aktuálne patria medzi bestsellery. Na konci článku nájdeš pobyty a letenky do TOP destinácií za najlepšie ceny. Článok budeme pravidelne aktualizovať.

Reklama

Thajsko – nepotrebuješ test ani očkovanie

Thajsko je, ako klasicky každý rok, hitom cestovateľov, ktorí obľubujú exotiku počas zimných mesiacov a niet sa čomu čudovať. More, gastronómia, pamiatky, táto krajina má jednoducho všetko to, čo cestovatelia potrebujú k tomu, aby prežili nezabudnuteľnú dovolenku. Medzi obľúbené stálice patria Phuket, Koh Samui, Bangkok, Krabi, Chiang Mai a Pattaya.

Podmienky vstupu do Thajska

Bez testu a karantény, ako pred pandémiou.

Dubaj – nepotrebuješ test ani očkovanie

Dubaj je ideálnou dovolenkou destináciou, ak chceš v zime utiecť do tepla. Najväčšia sezóna sa tu začína práve na prelome jesene a zimy, kedy tu zažiješ „letné“ počasie. Okrem ideálnych poveternostných podmienok tu zažiješ aj množstvo kultúrnych atrakcií a festivalov, ktoré sú pravou ochutnávkou kultúry Blízkeho východu.

Podmienky vstupu do Dubaja

Bez testu a karantény, ako pred pandémiou.

Abu Dhabi – otvorené bez obmedzení

Abu Dhabi môžeme pokojne označiť ako mesto superlatívov. Majstrovské skvosty architektúry, mrakodrapy stúpajúce do výšok v kontraste s bielym pieskom, palmami, azúrovým, teplým morom. Na druhej strane môžeš vidieť úplne iný svet v mešitách a najznámejšou je určite Grand Mosque Sheik Zayed. Za návštevu stojí aj zábavný park Ferrari a pretekárska dráha Formula 1.

Podmienky vstupu do Abu Dhabi

Bez testu a karantény, ako pred pandémiou.

Tel Aviv – otvorený bez obmedzení

V ktorom meste na svete žijú neeurópski Berlínčania? Vraj v izraelskom Tel Avive s avantgardnými galériami a s obrazmi posiatymi skrytými uličkami len hodinu cesty od Jeruzalema. Sem-tam ťa do zákutí tohto mesta zavedie okrem kultúry aj nos, cítiac hummus, falafel, jemnú pitu aj šalát tabbulá, baklažány, bulgur, silnú rascu aj cícer. Obklopení budeš architektúrou Bauhaus a v pozadí bielymi piesočnatými plážami.

Podmienky vstupu do Tel Avivu

Bez testu a karantény, ako pred pandémiou. Je vyžadované zdravotné poistenie, ktoré kryje aj náklady spojené s ochorením Covid-19.

Bali – dostupné pre turistov s očkovaním proti covidu

Bali je nádherný ostrov Indonézie, ktorý vyniká krásnymi plážami, prírodou, ale aj kultúrou. Pre mnohých cestovateľov je to jedno z najkrajších miest, ktoré kedy navštívili. Vodopády ukryté v srdci prírody, ryžové polia, palmy a prírodné cestičky. Na Bali nájdeš všetky typy pláží, aké si len dokážeš predstaviť. Ak patríš medzi tých, ktorí obľubujú objavovať kultúru, budeš tu na správnom mieste. Indonézia má veľmi silnú tradičnú kultúru. Nájdeš tu veľké množstvo chrámov, sôch či posvätných oltárov. Bali ťa ohúri aj svojou gastronómiou

Podmienku vstupu na Bali

 • dôkaz o plnom zaočkovaní – minimálne 14 dní pred príchodom do krajiny alebo PCR test nie starší ako 48 hodín
 • turistické víza
 • poistenie s minimálnym krytím 25 000 dolárov
 • stiahnutie aplikácie PeduliLindungi – v aplikácii sa vypĺňa online príjazdový formulár
 • PRI CESTE NA BALI: treba vyplniť E-CD formulár

bali

New York – dostupné pre turistov s očkovaním proti covidu

New York City je mesto, v ktorom sa stále niečo deje. Žlté taxíky, ktoré sa snažia preradiť z jedného pruhu do druhého, večne meniaca sa silueta mesta, veľkolepé parky uprostred betónovej džungle, denne oslavy na uliciach, protesty, otváranie nových barov a reštaurácií, pizza 24/7,… Nekonečná energia tohto mesta ti jednoducho nedá spať. Je obľúbenou destináciou v každom ročnom období.

Podmienky vstupu do New Yorku

 • dôkaz o plnom zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19
 • bola zrušená povinnosť preukázať sa pri príchode do USA negatívnym testom na koronavírus.
 • za plne zaočkované osoby sa považujú tie, ktoré majú minimálne 2 týždne od druhej dávky vakcíny Pfizer alebo Moderna alebo od jednodávkovej vakcíny Johnson & Johnson. USA uznávajú aj očkovanie vakcínou AstraZeneca, Sinopharm a Sinovac.

Londýn – nezabudnite na cestovný pas (brexit)

Táto 8-miliónová metropola Anglicka ležiaca na rieke Temži je jednou z najobľúbenejších destinácií Slovákov. Jeho kozmopolitný charakter, vznešená elegancia a pulzujúca atmosféra učarovali nejednému turistovi.

Podmienky vstupu do Veľkej Británie

Bez testu a karantény, ako pred pandémiou.

londyn leto

Štokholm – dostupný bez testu či očkovania

Štokholm sa často prezýva Benátky severu. Jednoznačne môžeme vyhlásiť, že je jedným z najkrajších hlavných miest Európy, a základom jeho príťažlivosti je ohromujúca panoráma 53 ostrovov prepojených 53 mostmi, príjemné podnebie vďaka Golfskému prúdu, pôvabné staré mesto, architektúra, parky a múzeá.

Podmienku vstupu do Štokholmu

Bez testu a karantény, ako pred pandémiou.

Brusel – dostupný bez testu či očkovania

Brusel je moderné európske veľkomesto, bodaj by aj nie, veď ho podľa historikov založili už v roku 979. Je sídlom Europarlamentu a srdcom Európskej únie, ale tiež miestom plným obdivuhodných pamiatok – historických budov, fontán, parkov či sôch. Belgičania sú aj veľmi kultúrne a spoločensky založení, barov, knižníc a kaviarní tam nájdeš mnoho.

Podmienku vstupu do Bruselu

Bez testu a karantény, ako pred pandémiou.

Atény – dostupné bez testu či očkovania

Atény ako trojmiliónová metropola plná pamiatok, skvelého jedla a umenia sú už roky obľúbenou destináciou Slovákov. Prejdi sa v meste, ktorého príbeh má viac ako 3000 rokov, debatuj pod citrónovníkmi presne tak, ako pod nimi debatovali aj Aristoteles či Platón, zoznám sa s metropolou, ktorá nesie meno bohyne múdrosti, odvahy, ale aj inšpirácie. Dobi si energiu pravými gréckymi raňajkami a vyšplhaj sa na ikonickú Akropolu.

Podmienku vstupu do Atén

Bez testu a karantény, ako pred pandémiou.

ateny

Slovensko – pozývame ťa na najkrajšie miesta s TOP ubytovaním

Doma je doma a doma je mnohokrát aj najlepšie. Či už Vysoké, Nízke Tatry, Liptov alebo kúpeľné mestá, v našej krajine sa nájde niečo pre každého dovolenkára.

A čo je najlepšie – cestovať po našej krajine môžeme absolútne bez obmedzení.

3 tipy na poistenie, ktoré ochránia tvoje zdravie aj peňaženku

Pelikán nie je len predajca leteniek a výhodných zájazdov. Ponúka aj rôzne doplnkové a najmä užitočné služby a spolupracuje s TOP partnermi v rôznych oblastiach. Jednou z nich je aj cestovné poistenie, ktoré je dnes pre drvivú väčšinu cestovateľov úplnou samozrejmosťou už pri rezervácii letenky. Prečo?

Takže, predstav si, že máš kúpenú letenku, ale pred odletom:

 • nečakane ochorieš s minimálne 5-dňovou liečbou (aj bez pobytu v nemocnici),
 • utrpíš úraz s následkami, ktoré ti nedovoľujú odletieť,
 • tvoja prítomnosť je nevyhnutná doma kvôli chorobe alebo smrti rodinného príslušníka,
 • otehotnieš,
 • vznikne ti značná škoda v dôsledku živelnej pohromy,
 • stratíš svoju prácu nie z vlastného zavinenia,
 • musíš riešiť rozvod,
 • neobstojíš na maturite alebo štátniciach,
 • nedostaneš víza.

V prvom rade by nás úprimne mrzelo, že musíš svoj let zrušiť. Na druhej strane by sme ti s radosťou oznámili, že ak máš poistenie STORNO a vieš sa preukázať potvrdením danej udalosti (kvôli ktorému nemôžete cestovať), za nepreletenú časť vašej letenky sa ti vrátia peniaze. Úžasnou výhodou je aj to, že stornovať môžu aj všetci ostatní poistení rodinní príslušníci, ktorí s tebou cestujú/mali cestovať a ďalší 3 poistení spolucestujúci bez rodinného vzťahu.

Ak ti ide iba o preplatenie letenky, tak je to skutočne top ponuka. No ešte väčšou istotou je ISTOTA, a to nie je len prázdna slovná hračka. Na tú sa totiž môžeš spoliehať aj vtedy, keď ti vznikne škoda nie priamo v dôsledku nemožnosti odletieť. Pre väčšinu cestujúcich najsilnejšou pohnútkou na kúpu tohto poistenia je preplatenie liečebných nákladov a následkov po úraze. Platí však aj v iných rôznych nečakaných a nie veľmi príjemných situáciách, ako napríklad problémy s batožinou, meškanie dopravného prostriedku, potreba pátrania alebo záchrany alebo poškodenie zdravia a majetku tretích osôb. Čerešničkou na torte je už len to, že ISTOTA obsahuje aj poistenie STORNO a ďalších 15 dôvodov stornovania letenky.

Do tretice tu máme ešte jeden zaujímavý tip a v podstate novinku. Predstav si, že si u nás kúpiš akciovú letenku, ktorá ťa vyjde do 100 eur. Príde deň D, dlho očakávaná cesta, ale nakoniec tvoju radosť trochu zmierni trojhodinové meškanie letu. Možno ti táto nepríjemná udalosť neprekazí žiadne plány, no ruku na srdce, aj tak by ťa určite potešila nejaká útecha. Čo povieš napríklad na kompenzáciu v hodnote 200 eur? Nie je to preklep. Nie je to žiadne špekulantstvo. Žiadna finančná fatamorgána. Ide o novinku, ktorú máš na dosah ruky vďaka čerstvej spolupráci Pelikan.sk so spoločnosťou Koala.

Všetky tri typy poistenia vieš objednať spolu s letenkou Pelikána. Urobiť tak vieš aj neskôr v Správe objednávky, stačí sa prihlásiť a zadať takúto požiadavku.

VÝBER TOP AKCIOVÝCH POBYTOV


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (5 votes)
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Jej najväčším snom je precestovať celý svet a napísať o tom knihu. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Hotel Hills, Pošta či FIS Štrbské Pleso. Pobyty, ktoré najviac zlacneli: rezervuj od 99€! https://t.co/1sUCS0xLZO #dovolenky20 minút dozadu
LACNÉ LETENKY: Záhreb, Kaunas, Štokholm a desiatky iných destinácií. Objednaj teraz od 20€! https://t.co/P14f03FVMT #letenky20 minút dozadu
PONUKA DŇA: Arménsko počas Veľkej noci so sprievodcom za 979€ (letenky, strava, ubytovanie v cene) https://t.co/JDh1F15Aad #dovolenky38 minút dozadu
Atény z Bratislavy na krídlach AEGEAN a ďalšie grécke destinácie v lete od 79€ https://t.co/j3NSNEfrGw #novinky1 hodinu dozadu
Malorka – čo vidieť a zažiť? Tipy redakcie na TOP aktivity a lacné letenky od 54€! https://t.co/KLfVTaL6zX #cestopisy6 hodín dozadu
Lacné letenky a Rím: leť z Viedne od 40€! (výpredaj + tipy na aktivity) https://t.co/Uv8FUvoCh9 #letenky6 hodín dozadu
Poď do Štokholmu od 36€ spiatočne! Objav jednu z najkrajších metropol https://t.co/PH9HjhGtqP #letenky6 hodín dozadu
V Záhrebe si príde na svoje každý (máme aj skvelé letenky z Bratislavy od 20€) https://t.co/CiuDM7m0x0 #cestopisy6 hodín dozadu
Návod na Bali: máme lacné letenky z Budapešti (719€) aj tipy na ubytovanie a aktivity https://t.co/7SDLFduegy #cestopisy1 deň dozadu
Atény z Bratislavy na krídlach AEGEAN a ďalšie grécke destinácie v lete od 149€ https://t.co/j3NSNEfrGw #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore