Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Roadtrip za 4 týždne okolo USA: Sonoma a Napa (diel desiaty)

Výlet do vinárskych oblastí Sonoma a Napa Valley bol výborný nápad. Kde inde predsa dostanete ospravedlnenku za to, že sa pripijete ešte pred obedom?

Reklama

Sonoma Valley

Ako prvé sme si urobili zastávku vo vinárstve Jacuzzi a Cline Cellers, na ktoré narazíte prakticky ihneď po vjazde do Sonoma Valley (zo smeru od San Francisca). V druhom spomenutom môžete za 10 dolárov vyskúšať päť rôznych vín. Môžete to ale dať „na Slováka“ a ochutnať ich aj viac. Oni to totiž nepočítajú, a ak si ich nevypýtate dvadsať, tak si nič nevšimnú. V prípade, že si budete chcieť nejaké fľaše odviezť sebou, tych 10 dolárov sa vám odpočíta z účtu a vy len doplatíte zvyšok. Suma sumárum, kúpiť si nejakú tekutú dobrotu na večer sa oplatí, pretože vás namiesto napríklad 20 dolárov bude stáť len polovicu.

Aby sme neboli úplní ignoranti, vydali sme sa aj na komentovanú prehliadka areálu. Samozrejme s pohárom v ruke. Milý postarší pán nám porozprával všetky Zaujímavosti o podniku aj o celej tejto oblasti. Trvalo to niečo málo cez pol hodiny.

Potom sme sa presunuli na námestíčko priamo do mesta Sonoma. Bol tam pokoj a vyzeralo to tam veľmi pekne. Ale zase nič, z čoho by ste padli na zadok. Zachránil to fakt, že sa prehliadka mesta zmenila v dobrý gastronomický zážitok, keď sme si sadli do reštaurácie Burgers & Vine. Napriek tomu, že nás názov k tomu vyzýval, burger sa na našich tanieroch neobjavil. Viac nás oslovila kombinácia Pulled pork, čo bolo 8 hodín varené bravčové, a hovädzieho typu Kobe. Vyšlo to asi na 22 dolárov a hravo sa z toho najedli dve osoby. Úprimne odporúčam!

Napa Valley

Aj keď sme v Sonoma Valley videli všetko, čo sme chceli, uvedomili sme si, že vynechať oblasť Napa, by bol hriech. No, pomýlili sme sa. Vo Visitor centre nám oznámili, že sa vinárstvo sa uzatvára pre verejnosť už medzi štvrtou a piatou hodinou popoludní. A vzhľadom k tomu, že sme tam dorazili presne v tú dobu, zvyšok výletu sme venovali len prehliadke mesta. Ak teda môžeme odporučiť ešte jednu vec na záver – príďte tam už dopoludnia, vyberte sa po chodníku Silverado a samotné mesto úplne vynechajte.

Od známych sme dostali malý tip pre tých, ktory nemajú hlboko do vrecka. Ak sa chcete nechať trochu rozmaznávať, odvezte sa do mestečka Calistoga, ktore leží v samotnom srdci údolia Napa Valley. Je tam plno miest, kam si môžete zájsť na luxusný bahenný kúpeľ alebo navštívte gejzír Old Faithful, ktorý zhruba každú hodinu tryská do výšky až 30 metrov. V areáli gejzíru sa nachádza farma s kozami, krásna záhrada s vyhľadom a parádne miesto pre pikniky. Vstupné je 15 dolárov. A ak máte chuť na trocha histórie, medzi Calistogou a Santa Rosou najdete skamenený les, ktorý vznikol po masívnom výbuchu neďalekej sopky Mt. St. Helena.

Kalifornské vinárske oblasti určite nevynechajte, nech už si vyberiete ktorúkoľvek. Je to príjemná zmena od ruchu veľkomesta a vítaný relax pre všetkych, ktorí potrebujú vypnúť od cestovnej horúčky.

Ak si nestihol naše predošlé diely, nájdeš ich na tomto odkaze. Precestovali sme už New Jersey a PhiladelphiuNashvilleNew OrleansDallasMonument ValleyArizonuSan DiegoLos Angeles a San Francisco.

Akciové letenky do USA


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (3 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Hore