Nájdeš nás aj na:

Amerika

Roadtrip za 4 týždne okolo USA: Dallas (diel štvrtý)

Dallas nás po viac ako ôsmich hodinách v aute privítal asi o pol druhej ráno príjemným sviežim vzduchom. Bohužiaľ to do rána nevydržalo. Betónová džungľa sa do poludnia nahriala na úmorných štyridsať stupňov, a preto sme prechádzky centrom obmedzili len na pár hodín. Budovy zaujímavé, veľké, ale také nájdete prakticky v každom väčšom meste desiatky. Masívne štvorúrovňové diaľnice, budiace dojem, že sú pohádzané jedna cez druhú a šoféri sa s vami príliš nemaznajú. Taký je Dallas. Ale Dallas je tiež o krásnej botanickej záhrade, úžasnom sochárskom umení, a predovšetkým môže byť aj o Southforku.

Reklama

J.R., Bobby a tí ostatní z Dallasu

Southfork Ranch vám nič nehovorí? No predsa v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch behal na televíznej obrazovke spoločne s J.R.om (čítaj: džéjárom), Bobbym a ostatnými členmi rodiny Ewing! Po necelej hodinke cesty autom na sever od centra sa tam môžete vydať na komentovanú prehliadku ako interiérov, tak aj exteriérov. Stojí to 15 dolárov a trvá zhruba hodinu. Ak máte skôr chuť na trochu prírody, po ceste do Amarilla sme narazili na vodopády Wichita Falls, ktoré stoja za krátku pauzu.

Keď sú matrace lepšie ako raňajky

Z Amarilla sme toho veľa nemali. A v podstate úmyselne. Dorazili sme neskoro v noci, dali si sedemhodinový relax v moteli a po nedobrých raňajkách sme vyrazili na cestu cez Albuquerque do Farminghtonu. Mimochodom, motel v ktorom sme spali bol úplne ako z amerických filmov. Maličké izby s obrovskými manželskými posteľami postavené do štvorca okolo starého bazéna. Len teda, ako už sme spomenuli, raňajky naozaj nestáli za nič. Takže ak nechcete, aby vaše prvé jedlo dňa boli nie príliš chutné wafle alebo pofidérny šampiňónový krém s toastom, Executive Inn vynechajte. Pokiaľ vám ide len o rozpočet a pohodlnú posteľ, tak neváhajte. Tu sme totiž konečne narazili na matrace, v ktorých sme neboli zaborený ako vo vate a zaplatili sme len 17 dolárov na hlavu/noc.

Za sedem hodín stihnete veľa fotiek

Následná cesta do Farminghtonu v Novom Mexiku trvala vyše sedem hodín. Zahrnutých je v tom aj pár fotografických zastávok, ktoré boli vďaka nádherným panorámam nutnosťou. Zelené pláne s košatými kríkmi prudko striedali vysoké červené skaly s vŕškami, ktoré vyzerali ako by ich niekto usekol podľa pravítka. Boli sme uchvátení a to najlepšie nás stále ešte len čakalo! Navyše, hneď po prejazde hraníc Texasu a Nového Mexika sme natrafili na turistické centrum, kde nám zadarmo dali všemožné mapy a letáky s informáciami, čo všetko môžeme v tomto štáte vidieť. A že toho nie je málo!

Ak hľadáš super letenky do USA, pozri si tento zoznam.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky17 hodín dozadu
Mount Everest sa verejnosti otvorí opäť na jeseň https://t.co/ldHZWfBKtG18 hodín dozadu
Tu sa svet točí len okolo golfu. Vitajte v hoteli Kaskáda Brno! https://t.co/r0X9DfLtzV #dovolenky20 hodín dozadu
Grécko má nové podmorské múzeum. Lákadlom je slávny staroveký vrak lode https://t.co/28PSwYMMn7 #novinky21 hodín dozadu
Bali sa otvorí turistom už od septembra. Letenky sa dajú kúpiť od 559€ https://t.co/ESIPbVznbs #novinky21 hodín dozadu
5* Qatar Airways majú výpredaj na Thajsko: letenky na zimu od 499€! https://t.co/bTVAF96i82 #letenky21 hodín dozadu
Austrian Airlines rozprestreli krídla nad Európou. Lietajú do 62 destinácií https://t.co/lBHdHrypBE #letenky21 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky2 dni dozadu
Kanárske ostrovy zadarmo poistia na COVID-19 všetkých turistov, ktorí tam prídu https://t.co/JlIKSvSV2R #novinky2 dni dozadu
Čo je krajšie? Martinik či Guadeloupe? Letenka od 299€! https://t.co/ckOTtXDMmD #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore