Nájdeš nás aj na:

Amerika

Roadtrip za 4 týždne okolo USA: Dallas (diel štvrtý)

Dallas nás po viac ako ôsmich hodinách v aute privítal asi o pol druhej ráno príjemným sviežim vzduchom. Bohužiaľ to do rána nevydržalo. Betónová džungľa sa do poludnia nahriala na úmorných štyridsať stupňov, a preto sme prechádzky centrom obmedzili len na pár hodín. Budovy zaujímavé, veľké, ale také nájdete prakticky v každom väčšom meste desiatky. Masívne štvorúrovňové diaľnice, budiace dojem, že sú pohádzané jedna cez druhú a šoféri sa s vami príliš nemaznajú. Taký je Dallas. Ale Dallas je tiež o krásnej botanickej záhrade, úžasnom sochárskom umení, a predovšetkým môže byť aj o Southforku.

Reklama

J.R., Bobby a tí ostatní z Dallasu

Southfork Ranch vám nič nehovorí? No predsa v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch behal na televíznej obrazovke spoločne s J.R.om (čítaj: džéjárom), Bobbym a ostatnými členmi rodiny Ewing! Po necelej hodinke cesty autom na sever od centra sa tam môžete vydať na komentovanú prehliadku ako interiérov, tak aj exteriérov. Stojí to 15 dolárov a trvá zhruba hodinu. Ak máte skôr chuť na trochu prírody, po ceste do Amarilla sme narazili na vodopády Wichita Falls, ktoré stoja za krátku pauzu.

Keď sú matrace lepšie ako raňajky

Z Amarilla sme toho veľa nemali. A v podstate úmyselne. Dorazili sme neskoro v noci, dali si sedemhodinový relax v moteli a po nedobrých raňajkách sme vyrazili na cestu cez Albuquerque do Farminghtonu. Mimochodom, motel v ktorom sme spali bol úplne ako z amerických filmov. Maličké izby s obrovskými manželskými posteľami postavené do štvorca okolo starého bazéna. Len teda, ako už sme spomenuli, raňajky naozaj nestáli za nič. Takže ak nechcete, aby vaše prvé jedlo dňa boli nie príliš chutné wafle alebo pofidérny šampiňónový krém s toastom, Executive Inn vynechajte. Pokiaľ vám ide len o rozpočet a pohodlnú posteľ, tak neváhajte. Tu sme totiž konečne narazili na matrace, v ktorých sme neboli zaborený ako vo vate a zaplatili sme len 17 dolárov na hlavu/noc.

Za sedem hodín stihnete veľa fotiek

Následná cesta do Farminghtonu v Novom Mexiku trvala vyše sedem hodín. Zahrnutých je v tom aj pár fotografických zastávok, ktoré boli vďaka nádherným panorámam nutnosťou. Zelené pláne s košatými kríkmi prudko striedali vysoké červené skaly s vŕškami, ktoré vyzerali ako by ich niekto usekol podľa pravítka. Boli sme uchvátení a to najlepšie nás stále ešte len čakalo! Navyše, hneď po prejazde hraníc Texasu a Nového Mexika sme natrafili na turistické centrum, kde nám zadarmo dali všemožné mapy a letáky s informáciami, čo všetko môžeme v tomto štáte vidieť. A že toho nie je málo!

Ak hľadáš super letenky do USA, pozri si tento zoznam.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Revolut karta zdarma - Potrebuješ zameniť peniaze alebo vyberať hotovosť v zahraničí? Kašli na zmenárne a stiahni si aplikáciu Revolut. Platby prijímaš a posielaš do pár sekúnd a výbery z bankomatov po celom svete do výšky 200 EUR mesačne máš ZDARMA. Revolut karta a doručenie domov ZDARMA.
  • Požičaj si auto cez Pelikán. Klikni, zvoľ si destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Kamošíme sa totiž s Rentalcars.com.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Malorka z Viedne na jar so zľavou od 23€. Tak poď! https://t.co/4cNYTOJczi1 hodinu dozadu
Navštív slnečné Alicante na jar s letenkami od 28€! https://t.co/jeDG4YTvrG2 hodiny dozadu
Malta na jar z Viedne od 23€? Využi náš zľavový kód! https://t.co/poG7IcNZi42 hodiny dozadu
Jeseň na Kube? Havana z Viedne za 439€ (2 batožiny v cene) https://t.co/8MmZbgFCAv2 hodiny dozadu
6 dôvodov, prečo milujeme novú linku z Viedne na Kos + letenky od 21€! https://t.co/IBTe6hnGOA2 hodiny dozadu
10 dôvodov, prečo navštíviť Kapské mesto + letenka za 479€ z Viedne https://t.co/Q5hqxoF5WH2 hodiny dozadu
PECKA DŇA: Cyprus na predĺžený víkend s 4* hotelom, letenkou a raňajkami 219€ https://t.co/eapqw4vWWl19 hodín dozadu
Hurá k najvyššej hore Afriky! Kilimandžáro za 449€ s Turkish Airlines https://t.co/B2c045UXEO24 hodín dozadu
Dubaj z Bratislavy za 259€! Nenechaj si ujsť akciu tejto zimy https://t.co/aD6vyG2nuL1 deň dozadu
Super lacná Kanada z Viedne: 3 destinácie a ceny 399€! https://t.co/uHmFKwvmLv1 deň dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore