Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Roadtrip za 4 týždne okolo USA: Dallas (diel štvrtý)

Roadtrip za 4 týždne okolo USA: Dallas (diel štvrtý)

Dallas nás po viac ako ôsmich hodinách v aute privítal asi o pol druhej ráno príjemným sviežim vzduchom. Bohužiaľ to do rána nevydržalo. Betónová džungľa sa do poludnia nahriala na úmorných štyridsať stupňov, a preto sme prechádzky centrom obmedzili len na pár hodín. Budovy zaujímavé, veľké, ale také nájdete prakticky v každom väčšom meste desiatky. Masívne štvorúrovňové diaľnice, budiace dojem, že sú pohádzané jedna cez druhú a šoféri sa s vami príliš nemaznajú. Taký je Dallas. Ale Dallas je tiež o krásnej botanickej záhrade, úžasnom sochárskom umení, a predovšetkým môže byť aj o Southforku.

Reklama

J.R., Bobby a tí ostatní z Dallasu

Southfork Ranch vám nič nehovorí? No predsa v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch behal na televíznej obrazovke spoločne s J.R.om (čítaj: džéjárom), Bobbym a ostatnými členmi rodiny Ewing! Po necelej hodinke cesty autom na sever od centra sa tam môžete vydať na komentovanú prehliadku ako interiérov, tak aj exteriérov. Stojí to 15 dolárov a trvá zhruba hodinu. Ak máte skôr chuť na trochu prírody, po ceste do Amarilla sme narazili na vodopády Wichita Falls, ktoré stoja za krátku pauzu.

Keď sú matrace lepšie ako raňajky

Z Amarilla sme toho veľa nemali. A v podstate úmyselne. Dorazili sme neskoro v noci, dali si sedemhodinový relax v moteli a po nedobrých raňajkách sme vyrazili na cestu cez Albuquerque do Farminghtonu. Mimochodom, motel v ktorom sme spali bol úplne ako z amerických filmov. Maličké izby s obrovskými manželskými posteľami postavené do štvorca okolo starého bazéna. Len teda, ako už sme spomenuli, raňajky naozaj nestáli za nič. Takže ak nechcete, aby vaše prvé jedlo dňa boli nie príliš chutné wafle alebo pofidérny šampiňónový krém s toastom, Executive Inn vynechajte. Pokiaľ vám ide len o rozpočet a pohodlnú posteľ, tak neváhajte. Tu sme totiž konečne narazili na matrace, v ktorých sme neboli zaborený ako vo vate a zaplatili sme len 17 dolárov na hlavu/noc.

Za sedem hodín stihnete veľa fotiek

Následná cesta do Farminghtonu v Novom Mexiku trvala vyše sedem hodín. Zahrnutých je v tom aj pár fotografických zastávok, ktoré boli vďaka nádherným panorámam nutnosťou. Zelené pláne s košatými kríkmi prudko striedali vysoké červené skaly s vŕškami, ktoré vyzerali ako by ich niekto usekol podľa pravítka. Boli sme uchvátení a to najlepšie nás stále ešte len čakalo! Navyše, hneď po prejazde hraníc Texasu a Nového Mexika sme natrafili na turistické centrum, kde nám zadarmo dali všemožné mapy a letáky s informáciami, čo všetko môžeme v tomto štáte vidieť. A že toho nie je málo!

Toto bol štvrtý diel nášho Pelipecky roadtripu po Amerike. Ak chceš vedieť, čo sme zažili počas prvých troch – pozri čo sme robili v Nashville a čím nás prekvapilo New Jersey, Philadelphia a New Orleans. Ak túžiš po super letenke do USA, pozri si aktuálne najlacnejšie letenky do Ameriky. Tu si tiež môžeš skontrolovať aktuálne vstupné podmienky do USA.

Akciové letenky do USA


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

    5/5 - (7 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Hore