Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Roadtrip za 4 týždne okolo USA: Sequoia a Kings Canyon (diel dvanásty)

Už ste si určite mysleli, že vám dáme s našim americkým denníkom pokoj, však? Nebojte, ešte nás toho čaká veľa! Dnes napríklad Národný park Sequoia a Kings Canyon, vďaka ktorým nás ešte veľmi dlho bolelo za krkom z toho, ako sme sa neustále obzerali hore-dole na tých obrov! Na tieto dva superlatívy oplývajúci národné parky sa kvôli ich susedovi – Národnému parku Yosemite, často zabúda. Pritom neprávom! Do neba siahajúce sekvojovce obrovské a mohutná rieka Kings River, prerážajúca jednu z najhlbších roklín na svete vás privítajú s otvorenou náručou a vďaka menej turistom tu nájdete aj vytúžený pokoj a samotu.

Obzvlášť ak budete tretí týždeň na ceste, s tými štyrmi istými tvárami takmer 24/7, ktoré už sa nezdajú byť tak sympatické ako tých 20 dní dozadu. Áno ponorka proste príde a nie raz. V národných parkoch ale príde človeku všetko tak nejak krajšie, takže to vrelo odporúčame ako terapiu. U nás to fungovalo vždy.

Len tak mimochodom, tieto dva národné parky oficiálne fungujú ako jeden celok, takže ak náhodou nebudete mať nami tak ospevovaný Annual pass, nemusíte sa báť, že by ste museli platiť dvojaké vstupné. Poplatok 30 dolárov za vozidlo zaplatíte len raz, platí až na sedem dní, a okrem týchto dvoch parkov sa vzťahuje aj na Hume Lake District, takže tu neváhajte zostať aj dlhšiu dobu.

Národný park Kings Canyon

Kings Canyon, široko roztvorená puklina hlbšia ako Grand Canyon ponúka dobrodružstvo všetkým, ktorí túžia po nekonečných peších chodníkoch a hrozivo vyzerajúcich skalných útvaroch sprevádzaných divoko sa valiacimi riečkami. Užijú si to tu predovšetkým milovníci jaskýň a skalného lezenia. Pohorie Sierra Nevada ponúka všetkým odvážlivcom výstup na Mt. Whitney – najväčšiu horu kontinentálnych Spojených štátov.

Autom určite nevynechajte cestu č. 180 (tzv. Kings Canyon Scenic Byway), ktorá spája háje Grant Grove a Cedar Grove. Cesty vedú paralelne s riekou Kings River a prudko sa krútia okolo ostrých skál, občas zdobenými prekrásnymi vodopádmi. Jedny, ktoré stoja za zastávku sú určite Grizzly Falls. Ak máte dosť času, venujte ho tiež jaskyni Boyden Cave, ktorá je zhruba napol ceste medzi Grant Grove a Cedar Grove. Vstupné sa pohybuje okolo 17 dolárov na dospelého a sprievodcovia podávajú všetky informácie naozaj zábavne.

Národný park Sequoia

Pravdepodobne neexistuje nikto na svete, kto by nepočul, že tu rastie objemovo najväčší strom na svete – General Sherman Tree. My sme tušili, aká nádhera nás čaká a rovnako sme mali celú cestu sekvojovými lesmi ústa otvorené dokorán od úžasu! Najtradičnejšou turistickou oblasťou je Giant Forest pomenovaný Johnom Muirom v roku 1875. Práve tu nájdeme už spomínaný, ​​83,5 metrový strom.

Dovedie vás k nemu chodník Congress Trail, ktorý vám mimochodom predstaví aj druhý najväčší sekvojovec pomenovaný ako Washington Tree a v neposlednom rade aj Telescope Tree, cez ktorého dutý kmeň môžete vidieť oblohu. Neodišli sme odtiaľ s takým pocitom ako z Grand Canyonu, ale aj napriek tomu to miesto na nás zapôsobilo neuveriteľným dojmom. Dlho sme si nepripadali tak drobní.

Jednoznačne si na túto oblasť nechajte minimálne dva dni. Pokiaľ si budete chcieť urobiť piknik, vyberte si k tomu miesto zvané Crescent Meadow. Po ceste sa môžete pozdraviť s žulovým obrom nazývaným Moro Rock a prejsť svetoznámym tunelom vytvoreným priamo uprostred padnutej sekvoje (Tunnel Log).

Ak si nestihol naše predošlé diely, nájdeš ich na tomto odkaze. Precestovali sme už New Jersey a PhiladelphiuNashvilleNew OrleansDallasMonument ValleyArizonuSan DiegoLos Angeles a národný park Yosemite.

5 (100%) 3 votes
Pokračovať v čítaní
Klikni a nechaj nám komentár

Radi si prečítame tvoj názor, nechaj nám odkaz!

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Štvrtok, 18. apríl 2019
15:40 | Pozri, čo k nám priletelo! Havaj za 499 EUR
12:30 | Korfu spiatočne za 20 eur z Bratislavy! Rezervuj termín 23 – 30.apríla
9:40 | Super lacná Kodaň! Už si letel tam aj späť za 33 eur?
9:01 | Azorské ostrovy a Madeira sú hit tohto obdobia: A tieto letenky za 169 eur tiež.
8:11 | Opäť sú tu priame lety do Kalifornie za 329 eur. Leť z Viedne do Los Angeles.
Streda, 17. apríl 2019
10:01 | Letisko Viedeň spustilo veľkú letenkovú kampaň na lacné letenky Spiatočne rezervuješ od 26 eur.
9:51 | Aj Bologna sa dá lacno rezervovať. Spiatočne od 33 eur!
9:35 | Aj Bologna sa dá lacno rezervovať. Spiatočne od 33 eur!
1 2 3 23

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore