Nájdeš nás aj na:

Amerika

7 dôvodov, prečo budeš milovať ostrov Aruba. Máme super letenky, na vstup stačí test!

7 dôvodov, prečo budeš milovať ostrov Aruba. Máme super letenky, na vstup stačí test!

Pätnásť kilometrov od severného pobrežia Venezuely nájdeš maličký ostrov s rozlohou 179 kilometrov štvorcových. Áno presne tam, v exotickom Karibiku existuje nádherné miesto, kde je celý rok príjemných 27-30 stupňov Celzia a počasie takmer úplne bez zrážok. Ten zázračný ostrovček sa volá Aruba a milujú ho najmä potápači, vyznávači golfu a všetci tí, ktorí hľadajú dokonalé pláže. A vieš čo je ešte super? Pre vstup na Arubu ti postačí jeden negatívny PCR test a vyplnenie registrácie online. To je všetko a môžeš si užívať parádnu exotickú dovolenku v Karibiku.

Reklama

Prečo ti odporúčame Arubu? Ak to ešte nevieš, tak na Arube nájdeš:

1. Jedinečné pláže s bielym pieskom

Eagle Beach a Palm Beach sú považované za jedny z najčistejších, najširších a najkrajších pláží v karibskom regióne. Často ich v rebríčkoch najkrajších pláží na svete.

2. Farebný Oranjestad

Oranjestad je hlavným mestom ostrova Aruba. Pestrofarebné budovy okolo prístavu sú očarujúce a ak miluješ Amsterdam, určite si ich zamiluješ tiež. Vplyv Holandska na architektúru Aruby možno oceniť všade na ostrove.

3. Panenská príroda

Aruba je miesto, kde zažiješ džungľu, divoký oceán, jaskyne, kopce i prírodné kúpaliská vo vnútrozemí. Ak budeš chciet uniknúť z pláže, určite si budeš môcť vybrať, kam ísť na výlet.

4. Skvelé potápanie:

Tento karibský ostrovček ponúka skvelé podmienky na potápanie, najmä pozdĺž chráneného juhozápadného pobrežia. Veľké množstvo koralových útesov je skvelou príležitosťou na preskúmanie najrôznejších tropických rýb.

5. Vodné športy

Z Aruby si môžeš pokojne spraviť tréningový kemp pre windsurfing a kitesurfing. Vejú tu veľmi príjemné pasáty, pláže poskytujú mäkký piesok a je tu dostatok plytčiny pre všetky „veterné športy“.

6. Špičkové kasína:

Cez deň pláže, večer hazard? Prečo nie! Aruba je karibským rajom hazardných hier. Zahrať si tu môžeš čokoľvek: Poker, Blackjack, ruletu a iné.

7. Ekologický ostrov:

Aruba je miestom, kde si ľudia vážia a rešpektujú faunu, flóru a životné prostredie. Aktívne chránia morské aj suchozemské ekosystémy a žijú v udržateľnej rovnováhe medzi sociálno-ekonomickým rozvojom a ochranou prírodných zdrojov. Ak si zodpovedný turista a chceš podporiť ekologicky zmýšľajúce subjekty cestovného ruchu, na Arube ich nájdeš veľmi veľa.

Akciové letenky na Arubu (sezóna 2020/2021)

KEDY POLETÍM?

Lety prevádzkuje letecká spoločnosť KLM z Viedne.

Akciové kalendáre majú termíny od januára do júna 2021.

ČO JE V CENE LETENKY?

Všetky letiskové poplatky v cene a 2 kusy príručnej batožiny:

 • 1 ks príručná batožina do 10 kg (55cm x 35cm x 25cm)
 • 1 ks príručná batožina do 2 kg (40cm x 30cm x 15cm)

Ako sa lieta s KLM do exotiky? Odporúčame pozrieť kompletný súhrn od redaktorky Anny.

Akciové letenky na ostrov Aruba

Počasie na ostrove Aruba

Na rozdiel od mnohých iných karibských oblastí, ostrov Aruba má suché podnebie s vyprahnutou krajinou plnou kaktusov a kamenných chodníčkov. Teploty sú celoročne stabilné a držia sa okolo 27 – 30 °C. Takmer celý rok je na ostrove bez zrážok.

Ubytovanie na ostrove Aruba

Na stránke hotely.pelikan.sk nájdeš ubytovanie v apartmánoch a hoteloch aj počas hlavnej sezóny. Pozrieť hotely a apartmány na Arube. Najobľúbenejším rezortom je mestečko Palm Beach.

Doprava na ostrove Aruba

Hlavné turistické rezorty sa nachádzajú na severovýchode a juhozápade ostrova. Ostrov je relatívne malý, a preto je všetko nablízku. Nemusíš preto riešiť taxíky, ani požičanie auta. Všetko za teba vybaví hotel.

Užitočné info k vstupu

Občania EÚ majú na Arubu bezvízový vstup na dobu 30 až 60 dní. Na dovolenku na ostrove Aruba potrebuješ platný cestovný pas. Jeho platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Od 10. júna 2020 vláda Aruby oficiálne oznámila, že krajina znovu otvára svoje hranice a opäť víta turistov zo zahraničia. Od 17. júla už môžu na ostrov vstúpiť turisti zo všetkých krajín Európy.

Na celom ostrove boli implementované prísne protokoly o ochrane zdravia a bezpečnosti vrátane Aruba Health & Happiness Code, s veľkým dôrazom na turistické a reštauračné zariadenia, ktoré majú pomôcť zaistiť blahobyt návštevníkov Aruby a miestnej komunity.

Pred vstupom treba vyplniť formulár

 • Pred vstupom je potrebné vyplniť online formulár. Vo formulári cestujúci uvedie základné údaje – dátum narodenie, informácie o pase, dĺžku pobytu atď. Vyplnenie online formulára sa odporúča až po zakúpení leteniek na Arubu.
 • K vstupu na ostrov Aruba je potrebný platný cestovný pas a e-mailová adresa
 • Súčasťou vstupnej procedúry je poskytnutie informácií ohľadom zdravotného stavu cestujúceho – tieto informácie musia byť odovzdané online cez uvedený formulár (najskôr 72 hodín pred cestou, najneskôr 4 hodiny pred vstupom na ostrov).

Pri vstupe treba predložiť negatívny PCR test

 • Všetci návštevníci vo veku od 15 rokov, ktorí cestujú na Arubu, musia absolvovať PCR test na COVID-19.
 • Test je možné vykonať aj po príchode, avšak na náklady cestujúceho a pre pokojnú dovolenku mimo karantény to neodporúčame.
 • PCR test resp. jeho výsledok musí byť v anglickom jazyku.

Aruba vyžaduje aj poistenie

Kvôli pandémii musela vláda Aruby zabezpečiť, aby boli všetci návštevníci riadne poistení. Aruba Visitors Insurance je povinné poistenie, ktoré pomáha chrániť návštevníkov pred vzniknutými lekárskymi a nelekárskymi výdavkami, ak budú počas pobytu na Arube pozitívne testovaný na COVID.

Poistenie sa zakupuje ešte pri vypĺňaní online dotazníka a nemožno ho nahradiť iným poistením. Viac info o poistnom krytí a cenách nájdete TU.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  4.3/5 - (18 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

2 NOVÉ LINKY z Bratislavy na leto: Záhreb 2-krát týždenne a Sofia dokonca 3-krát https://t.co/DKPFRLEraN #novinky1 deň dozadu
Rozhovor s Viktorom Schillerom 1.časť: Keď človek niečo veľmi chce, musí urobiť kroky, ktoré by normálneho smrteľníka odradili https://t.co/6iSweQjG3z #tipy1 deň dozadu
17 TOP atrakcií v Dubaji. Zaži mesto snov a zarezervuj si svoj zážitok (formulár v článku) https://t.co/G5yGvGBFRS #cestopisy1 deň dozadu
Česká republika: ľudia prichádzajúci inviduálnou dopravou nemusia vypĺňať príjazdový formulár https://t.co/fDf8fLA2K2 #novinky1 deň dozadu
Ako za 5 dní ošéfovať Zanzibar a užiť si ho naplno aj túto zimu https://t.co/zm0WmpiMgh #cestopisy1 deň dozadu
USA od 6. decembra sprísnia podmienky vstupu. Budú žiadať negatívny test nie starší ako 24 hodín https://t.co/7CwOCUMDFo #novinky2 dni dozadu
Ako navštíviť celý svet za jeden deň? Poď na EXPO2020, vybrali sme TOP pavilóny https://t.co/MMs9EX6QLZ #cestopisy2 dni dozadu
USA od 6. decembra sprísnia podmienky vstupu. Budú žiadať negatívny test nie starší ako 24 hodín https://t.co/7CwOCUMDFo #novinky2 dni dozadu
Hľadáme najlepšie letenky na Zanzibar: víťazia Emirates aj Qatar Airways https://t.co/OhyyF5i2ZN #letenky2 dni dozadu
Česká republika: ľudia prichádzajúci inviduálnou dopravou nemusia vypĺňať príjazdový formulár https://t.co/fDf8fLA2K2 #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore