Nájdeš nás aj na:

Letenky

V lietadle je vždy dobre, ale „ako doma“ je najlepšie. Biznis trieda KLM

V lietadle je vždy dobre, ale „ako doma“ je najlepšie. Biznis trieda KLM

Európa a svet. To sú dva faktory, ktoré určujú, v akej biznis triede budeš cestovať s holandskou kráľovskou leteckou spoločnosťou KLM. Už aj cestujúci turistickej triedy sa môžu tešiť z cestovania na vysokej úrovni, ale ak sa rozhodneš pre ešte väčší komfort, nesklame ťa ani biznis trieda KLM. Či už tvoja destinácia bude v rámci Európy alebo v iných kútoch sveta.

Reklama

Ešte predtým, než sa stratíme v analýze pohodlia a chutí, ktoré biznis trieda KLM ponúka, nezabudni na to, že výhody budeš vnímať už oveľa skôr než obsadíš svoje komfortné sedadlo na palube. Medzi tie patria:

 • iný batožinový limit (viac batožiny = 2x32kg batožiny),
 • vstup do letiskových salónikov KLM Crown Lounge alebo ich partnerov,
 • prednostný check-in, nástup do lietadla,
 • prednostné vyzdvihnutie batožiny po lete.

World Business Class/ Biznis trieda do sveta

Vieš ako charakterizuje svoje sedadlá v biznis triede samotná letecká spoločnosť KLM? Že sú vyrobené na denné snenie. Pravdepodobne nenarážajú na podnecovanie prokrastinácie, ale na pocit bezpečia a až domáckeho komfortu. Čo sa týka ich výzoru, pochádzajú z ateliéru holandskej návrhárky Helly Jongerius. Dôraz kládla na priateľskú a teplú atmosféru so zdaním ľudského dotyku. Z praktickej stránky sa vyznačujú nasledovnými charakteristikami:

 • sedadlá premeniteľné do úplnej vodorovnej polohy/na posteľ dlhú 200-207 cm,
 • miesto vždy pri okne alebo v uličke,
 • obrazovka zábavného systému vo veľkosti 16-18 palcov (40-45 cm),
 • vlastná zástrčka a obrazovka s ochranou súkromia,
 • dôraz na súkromie, pohodlie a vlastný úložný priestor.

Vlastnú zástrčku sme spomenuli vyššie, ale využitie vlastných elektronických zariadení na prácu alebo iné účely na palube ti uľahčí aj pripojenie na internet. WiFi zatiaľ nie je dostupná v každom lietadle, letecká spoločnosť pracuje na tom, aby takých bolo stále viac. Pokiaľ na palube nájdeš logo WiFi, pripojiť sa môžeš ihneď ako sa usadíš. V ponuke nájdeš rôzne druhy internetových balíkov v závislosti od typu lietadla, v ktorom cestuješ.

Samozrejme, ak sa ti nechce plánovať „voľnočasové aktivity“ a starať sa o vlastnú zábavu na palube, môžeš sa spoľahnúť aj na zábavný systém, ktorý ponúka biznis trieda KLM. K dispozícii budeš mať viac ako 1 000 hodín zábavy (filmy, hudba atď.) a rozptýlenia v rôznych jazykoch, a to všetko cez veľkú interaktívnu obrazovku.

Na letoch KLM s odletom z Amsterdamu pripravujú jedlá majstrovskí holandskí šéfkuchári. Letecká spoločnosť na svojej stránke uvádza, že spolupracuje výlučne s takými, ktorí sú vlastníkmi Michelinskej hviezdy. Palubná ponuka sa neustále mení, je inšpirovaná samotnými destináciami a aktuálnymi čerstvými ingredienciami. Počas prípravy jednotlivých chodov kuchári berú do úvahy aj to, že jedlo vysoko nad Zemou môže chutiť inak ako dole. Spoločnosť KLM je obzvlášť a právom hrdá na svoju ponuku výberových vín.

Na vybraných letoch cestujúcim biznis triedy ponúkajú službu „Anytime for You“ (Kedykoľvek pre vás). V praxi to znamená, že kvalitný kulinársky zážitok môžeš zažiť takým spôsobom ako keby si pritom sedel v reštaurácii. Niektoré lety k službe „Anytime for Your“ ponúkajú ďalší doplnok s názvom „On Demand“ (Podľa požiadavky): doplnkové menu s 5 jedlami, ktoré si môžeš objednať kedykoľvek, po štandardných 3 chodoch.

Europe Business Class/ Biznis trieda do Európy

Biznis trieda KLM do Európy ponúka napríklad plne flexibilnú rezerváciu, ktorá ti povoľuje kedykoľvek zmeniť svoj let. V radoch po 3 sedadlách sú blokované všetky sedadlá v strede, takže zostávajú neobsadené. Znamená to, že vždy dostaneš buď miesto pri okne alebo miesto v uličke, nikdy nie medzi nimi, takže väčšie súkromie máš zabezpečené. Všetky sedadlá sú s extra priestorom na nohy a sú sklopiteľné. Biznis trieda do Európy sa nachádza v prednej časti kabíny.

Hlavné charakteristiky sedadiel v biznis triede KLM do Európy:

 • až o 7,5 cm viac miesta na nohy ako v turistickej triede,
 • dajú sa sklopiť do 12,5 cm,
 • miesto vždy pri okne alebo v uličke,
 • sedadlo v strede je vždy prázdne,
 • vlastná zástrčka vo všetkých lietadlách Boeing 737.

Ani hladný nezostaneš, biznis trieda KLM do Európy ponúka rôzne dobroty od luxusných raňajok po vynikajúce 3-chodové jedlo: v závislosti od časti dňa a trvania letu sa podáva teplé jedlo, sendvič, šalát alebo tanier s tapas a rôzne iné občerstvenie.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (2 votes)
Komentáre

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Maurícius na 10 nocí s letenkami, 4*adults only hotelom a polpenziou za 1505€ https://t.co/2j1LEN83Q4 #dovolenky3 hodiny dozadu
Zaži Dubaj zhora: 9 peckových rooftop barov https://t.co/Zecqy61FEP #cestopisy3 hodiny dozadu
Poď na Maltu z Bratislavy: leť na jeseň od perfektných 34€ https://t.co/iEGVfiopr8 #cestopisy4 hodiny dozadu
Za bohatou históriou a dlhými plážami: Letenky do Jordánska od 33€! https://t.co/cfrzwQJBQq #cestopisy4 hodiny dozadu
Varšava z Viedne alebo Košíc od 19€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/eIKSS0M3B1 #letenky4 hodiny dozadu
Najlepšie mestá v Európe pre rok 2021: Istanbul je víťazom https://t.co/eufztLFgs6 #letenky5 hodín dozadu
Izrael sa od 1. novembra otvorí zaočkovaným turistom z celého sveta. Horúci Tel Aviv láka lacnými letenkami https://t.co/CEyAJXbuLc #novinky5 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky5 hodín dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky5 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie: kedy potrebujem test, ako lietať z Viedne/Budapešti + registrácia eHranica https://t.co/QOAvhHZqLu #novinky5 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore