Nájdeš nás aj na:

Letenky

Biznis trieda KLM: viac súkromia, pohodlia, kvalitný catering a plná pozornosť palubného personálu

Biznis trieda KLM: viac súkromia, pohodlia, kvalitný catering a plná pozornosť palubného personálu

Európa a svet. To sú dva faktory, ktoré určujú, v akej biznis triede budeš cestovať s holandskou kráľovskou leteckou spoločnosťou KLM. Už aj cestujúci v ekonomickej triede sa môžu tešiť z cestovania na vysokej úrovni, ak sa ale rozhodneš pre ešte väčší komfort, určite ťa nesklame biznis trieda KLM. Či už tvoja destinácia bude v rámci Európy alebo v iných kútoch sveta.

Reklama

Benefity biznis triedy KLM

Ešte predtým, než sa stratíme v analýze pohodlia a chutí, ktoré biznis trieda KLM ponúka, nezabudni na to, že výhody budeš vnímať už oveľa skôr než obsadíš svoje komfortné sedadlo na palube. Medzi tie patria:

 • veľký batožinový limit (viac batožiny = 2x32kg batožiny),
 • vstup do letiskových salónikov KLM Crown Lounge a ich partnerov,
 • prednostný check-in, nástup do lietadla,
 • prednostné vyzdvihnutie batožiny po prílete.

World Business Class

Vieš ako charakterizuje svoje sedadlá v biznis triede samotná letecká spoločnosť KLM? Že sú vyrobené na denné snenie. Pravdepodobne nenarážajú na podnecovanie prokrastinácie, ale na pocit bezpečia a až domáckeho komfortu. Čo sa týka ich výzoru, pochádzajú z ateliéru holandskej návrhárky Helly Jongerius. Dôraz kládla na priateľskú a teplú atmosféru s ľudským rozmerom. Hlavné benefity, ktoré s KLM biznis triedou získavaš:

 • nečakáš v rade, nastúpiš medzi prvými do lietadla,
 • personál ťa privíta pohárom šampanského alebo čerstvou pomarančovou šťavou,
 • komfortné sedadlá, ktoré sa stlačením gombíka zmenia na vodorovnú posteľ dlhú 200-207cm,
 • miesto vždy pri okne alebo v uličke,
 • obrazovka audio-video systému s uhlopriečkou 40-45 cm,
 • vlastná zástrčka a obrazovka s ochranou súkromia,
 • dôraz na súkromie, pohodlie a vlastný úložný priestor.

Vlastnú zástrčku sme spomenuli vyššie, ale využitie vlastných elektronických zariadení na prácu alebo iné účely na palube ti uľahčí aj pripojenie na internet. WiFi zatiaľ nie je dostupná v každom lietadle, počet lietadiel s prístupom k službe ale rýchlo rastiePokiaľ na palube nájdeš logo WiFi, pripojiť sa môžeš ihneď ako sa usadíš. V ponuke nájdeš rôzne druhy internetových balíkov v závislosti od typu lietadla, v ktorom cestuješ.

Samozrejme, ak sa ti nechce plánovať „voľnočasové aktivity“ a starať sa o vlastnú zábavu na palube, môžeš sa spoľahnúť aj na zábavný systém, ktorý ponúka biznis trieda KLM. K dispozícii budeš mať viac ako 1 000 hodín zábavy (filmy, hudba atď.) a rozptýlenia v rôznych jazykoch, a to všetko cez veľkú interaktívnu obrazovku.

Na letoch KLM s odletom z Amsterdamu pripravujú jedlá majstrovskí holandskí šéfkuchári. Letecká spoločnosť na svojej stránke uvádza, že spolupracuje výlučne s takými, ktorí sú vlastníkmi Michelinskej hviezdy. Palubná ponuka sa neustále mení, je inšpirovaná samotnými destináciami a aktuálne dostupnými čerstvými ingrediencami. Počas prípravy jednotlivých chodov kuchári berú do úvahy aj to, že jedlo vysoko nad Zemou môže chutiť inak ako dole. Spoločnosť KLM je obzvlášť a právom hrdá na svoju ponuku výberových vín.

Pred vystúpením z lietadla dostávajú cestujúci biznis triedy ikonické miniatúrne domčeky Delft Blue naplnené exkluzívnym holandským ginom.

Letenky v biznis triede KLM

Europe Business Class

Biznis trieda KLM na letoch v rámci Európy ponúká plnú flexiblitu, ktorá ti umožňuje kedykoľvek zmeniť svoj let. V radoch po 3 sedadlách sú blokované všetky sedadlá v strede, takže zostávajú neobsadené. Znamená to, že vždy dostaneš buď miesto pri okne alebo miesto v uličke, nikdy nie medzi nimi, takže väčšie súkromie máš zabezpečené. Všetky sedadlá sú s extra priestorom na nohy a sú sklopiteľné. Biznis trieda sa nachádza v prednej časti kabíny.

Hlavné charakteristiky sedadiel v Europe Business Class:

 • až o 7,5 cm viac miesta na nohy ako v ekonomickej triede,
 • sedadlá sklopiteľné o 12,5 cm,
 • miesto vždy pri okne alebo v uličke,
 • sedadlo v strede je vždy prázdne,
 • vlastná zástrčka vo všetkých lietadlách Boeing 737.

Hladný nezostaneš, KLM biznis trieda ti ponúka rôzne dobroty od luxusných raňajok po vynikajúce 3-chodové jedlo: v závislosti od časti dňa a trvania letu sa podáva teplé jedlo, sendvič, šalát alebo tanier s tapas a rôzne iné občerstvenie.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (2 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore