Nájdeš nás aj na:

Tipy

Na úrovni aj v turistickej. Ekonomická trieda KLM ponúka reálny komfort

Na úrovni aj v turistickej. Ekonomická trieda KLM ponúka reálny komfort

Leteckú spoločnosť KLM máme veľmi radi. Je jedna z tých, ktoré ponúkajú naozaj príjemný zážitok z letu aj v nižších cestovných triedach. Po podrobnej analýze biznis triedy holandských kráľovských aerolínií ti teraz prinášame článok o tom, ako vyzerá ekonomická trieda KLM.

Reklama
Zdroj fotky: https://news.klm.com/

Letecká spoločnosť KLM svoju ekonomickú triedu rozdeľuje podľa destinácií. Cestujúci, ktorí smerujú do krajiny mimo nášho kontinentu, majú k dispozícii služby na trošku vyššej úrovni ako tí, čo cestujú v rámci Európy. Je to však pochopiteľné, medzikontinentálne lety totiž trvajú vždy dlhšie, sú teda náročnejšie. Rozdiely sú úplne minimálne.

Zdroj fotky: https://news.klm.com/

Čo sa týka výhod ešte pred samotným odletom, sú také isté pre pasažierov v rámci Európy ako pre tých, ktorí letia interkontinentálne. Narážame tu na služby na letisku. Je jedno, aký spôsob check-inu si vyberieš (podotýkame, že letecká spoločnosť KLM ponúka výber ľubovoľného sedadla počas check-inu). Môžeš tento krok vykonať online, k dispozícii máš aj samoobslužné pulty na letiskách alebo klasické check-in desky/okienka. Svoju podpalubnú batožinu tiež môžeš riešiť samoobslužne.

Akciové letenky s KLM

Ekonomická trieda KLM pre interkontinentálne lety

Základ pre plnohodnotný zážitok z letu je zabezpečený: pohodlné sedadlá, občerstvenie a zábavný systém. Na privítanie dostaneš fľašu čistej vody, zvlhčené utierky a slúchadlá.

Ekonomická trieda KLM pre interkontinentálne lety sa vyznačuje veľmi pohodlnými sedadlami. Okrem toho, že sú ergonomické, ich komfort zvyšuje aj vankúš a deka, tie dostane každý cestujúci automaticky. Opierka na hlavu je nastaviteľná, dá sa ju zahnúť na obidvoch stranách, preto pokojne môžu oddychovať aj tí, čo sedia v strede. Nohy majú k dispozícii priestor vo veľkosti 79 cm (štandard), sedadlá sa dajú aj sklopiť do 12,5 cm.

Pokiaľ cestuješ mimo Európy v ekonomickej triede KLM, môžeš sa tešiť z teplého jedla a z rôznych nápojov. Okrem hlavného jedla dostaneš aj šalát a dezert, nezostaneš hladný ani medzi týmito chodmi vďaka malým snackom. Ponúknu ti aj rôzne nápoje – alkoholické (pivo a víno) a nealkoholické (vrátane kávy a čaju).

Zdroj fotky: https://news.klm.com/
Zdroj fotky: https://news.klm.com/

Palubný zábavný systém obsahuje 200 filmov, rôzne hudobné albumy a hry, poteší aj deti kanálom špeciálne vytvoreným pre nich. Táto ponuka sa obnovuje každý mesiac. Na väčšine letov sa cestujúci môžu zabaviť cez vlastnú interaktívnu obrazovku. To, či na palube je dostupná aj WiFi, môžeš skontrolovať na tejto stránke 3 dni pred dátumom tvojho odletu.

Ekonomická trieda KLM pre lety v rámci Európy

Sedadlá v ekonomickej triede na letoch do európskych destinácií sú rovnako ergonomické ako na dlhých letoch. Rozdiel je v tom, že priestor pre nohy je menší (76 cm), takisto ako aj uhol, do ktorého ich dokážeš sklopiť (9 cm).

Na európskych letoch nedostaneš teplé jedlo na každom lete, iba na tých dlhších. (Ale teplé jedlo v akejkoľvek ekonomickej triede je super, uznaj.) Ani v opačnom prípade nezostaneš hladný, dostaneš nejaký chutný snack. Ale občerstvenie vo forme rôznych nealkoholických (vrátane kávy a čaju) a alkoholických (pivo a víno) nápojov bude dostupné pre každého, nezávisle od dĺžky letu.

Zdroj fotky: https://news.klm.com/

Zábavný systém je taký istý ako v ekonomickej triede pre interkontinentálne lety.

Zdroj fotiek: https://news.klm.com/

 • Aká batožina je v základnej cene letenky KLM/Air France?

  V základnej cene letenky KLM/Air France je príručná batožina v rozmeroch 55x35x25 cm, ku ktorej si na palubu môžete zobrať ešte aj jednu osobnú položku navyše v maximálnych rozmeroch 40x30x15 cm, napríklad kabelku alebo tašku na notebook. Celková váha nemôže prekročiť 12 kg.

  Na niektorých letoch cena letenky zahŕňa aj podpalubnú batožinu do 23 kg, jej rozmery nemôžu prekročiť 158 cm. Zvyčajne však KLM/Air France bez poplatku povoľujú iba vyššie spomenutú príručnú batožinu.

 • Čo ak je batožina väčšia ako predpísaný rozmer?

  Rozmery a váha musia byť na 100% dodržané. Ak si nie ste istí, batožinu si radšej doma odvážte a zmerajte. Nezabúdajte, že do rozmerov sa započítavajú napríklad aj kolieska batožiny. Letecké spoločnosti v zmysle svojich prepravných podmienok Vám v opačnom prípade môžu zaúčtovať poplatok za prekročenie limitov.

 • Ako si môžem zakúpiť väčšiu batožinu k letenke s KLM/Air France?

  Batožinu navyše si viete zakúpiť priamo pri rezervácii cez Pelikán.

  Spoločnosti KLM a Air France ponúkajú možnosť zakúpenia podpalubnej batožiny vo váhe do 23 kg s celkovým súčtom rozmerov do 158 cm. Túto batožinu odovzdáte na odbavovacom pulte (check-in pult) ešte predtým ako prejdete bezpečnostnou kontrolou. Batožinu teda už neberiete cez bezpečnostnú kontrolu a môžete v nej prevážať aj tekutiny vo väčšom množstve ako 100 ml (alkohol, drogéria, atď.).

 • Čo všetko môžem mať v príručnej batožine s KLM/Air France?

  Príručná batožina prechádza cez bezpečnostnú kontrolu. Celkový objem tekutiny vrátane kozmetiky by nemal presiahnuť 100 ml. V príručnej batožine môžete prevážať lieky – ak sú na predpis, vezmite si aj predpis od lekára so sebou. Viac informácií si môžete prečítať aj v článku o príručnej batožine.

 • Ako cestovať s dieťaťom aerolinkami KLM/Air France?

  Ak cestujete s jedným dieťaťom do 2 rokov so spiatočnou letenkou, bude sedieť na Vašich kolenách. Pokiaľ sa na cestu vyberiete s 2 deťmi do 2 rokov, iba jedno z nich môže letieť bez nároku na sedadlo, druhému je potrebné rezervovať samostatné miesto. V prípade spoločností KLM a Air France jedna dospelá osoba môže sprevádzať maximálne 2 deti do 2 rokov.

  Deti do 2 rokov majú nárok na príručnú batožinu s položkami potrebnými na cestu do 12 kg s maximálnymi rozmermi 55 x 35 x 25 cm.

  Pokiaľ Váš skladací kočiar nepresahuje rozmery 15 cm x 30 cm x 100 cm, môžete si ho zobrať na palubu. Ak je väčší, s najväčšou pravdepodobnosťou sa bude prevážať v podpalubí.

 • Ako rezervovať sedadlá v prípade leteckých spoločností KLM/Air France?

  Rezervácia štandardného miesta v lietadle podľa vlastného výberu je bezplatná.

 • Aké jedlo je v cene letenky KLM/Air France?

  Na interkontinentálnych letoch cena letenky zahŕňa snack, teplé jedlo a nápoje (nealkoholické a alkoholické). Na letoch v rámci Európy dostanete menšie občerstvenie (pečivo, sendviče apod.) a nápoje bezplatne.

 • Ako urobiť online check-in s KLM/Air France?

  Aerolinky KLM a Air France otvárajú online check-in 30 hodín pred plánovaným odletom. Môžete sa odbaviť aj na check-in pultoch alebo samoobslužných kioskoch na vybraných letiskách. Online check-in nie je povinný.

 • Je možné zmeniť letenku s KLM/Air France?

  KLM a Air France nepovoľujú zmenu údajov cestujúcich na letenke. Zmena mena na letenke je povolená iba v prípade, ak sa meno cestujúceho v cestovnom doklade v čase medzi kúpou letenky a samotným letom zmenilo kvôli sobáši.

  Ak by ste chceli zmeniť dátum letu, letecká spoločnosť bude postupovať podľa podmienok, ktoré platia konkrétne pre Vašu rezerváciu.

 • Ako cestovať so zvieratkom leteckými spoločnosťami KLM/Air France?

  KLM a Air France povoľujú prepravu psov a mačiek. Výška poplatku začína od 30 €, ale konečná suma závisí od Vašej destinácie.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   Prosím, ohodnoťte náš článok.
  Komentáre
  Hore