Nájdeš nás aj na:

Amerika

8 dôvodov, prečo ísť do USA so Singapore Airlines (+letenky na leto s batožinou 429€)

Na čo si spomenieš, keď sa povie New York? Sú to ikonické mrakodrapy, svetoznáme mosty spájajúce Manhattan s ďalšími časťami metropoly, francúzsky dar v podobe Sochy slobody, tie najlepšie tímy NHL alebo NBA alebo možno street food tak chutný, že oblizovať sa budeš ešte aj na spiatočnom lete cestou domov? Či už je to jedno alebo druhé, nie je potrebné si vyberať. Návšteva New Yorku je komplexný zážitok a všetky tieto lákadlá je najlepšie servírovať dohromady a vo veľkých dávkach. A Los Angeles? Toto mesto je tak obrovské, že to budeš mať všade ďaleko! A práve preto ho musíš zažiť – všetky tie pláže a bary, downtown a výhľady na mrakodrapy, chodník slávy a Hollywood samotný! 

Reklama

Hovorí sa, že nie je dôležitý cieľ cesty, ale samotná cesta. To platí aj v prípade letov do vzdialených destinácií. Ak už máš stráviť x hodín v lietadle, je dobré vybrať si takú leteckú spoločnosť, s ktorou sa počas letu budeš cítiť ako v bavlnke. A presne to platí aj na linku Praha – New York / Los Angeles – Praha s luxusnou 5* leteckou spoločnosťou Singapore Airlines.

Lacné letenky do New Yorku a Los Angeles

 • Odkiaľ? Z Prahy
 • S kým? Letecká spoločnosť Singapore Airlines
 • Kedy? júl – september 2020
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, 23kg podpalubná batožina

Hviezdy úplne všade

Ako sme už písali, ide o 5* aerolinku. Toto ocenenie získal Singapore Airlines v rámci svetovo uznávaného rebríčka Skytrax, ktorý každoročne hodnotí letecké spoločnosti z celého sveta. Kvalita sa posudzuje v rôznych kategóriách, napríklad prednostné odbavenie cestujúcich, palubný servis, hodnotenie jednotlivých tried atď. Na to, vďaka čomu Singapore Airlines dostal takéto unikátne miesto, sa môžeš pozrieť tu.

Go big or go home: poletíš v Airbus A380

Singapore Airlines je aj smelá letecká spoločnosť, ktorá na svoju linku z Frankfurtu do New Yorku JFK nasadila naozaj ťažký kaliber: najväčšie civilné lietadlo na svete Airbus A380. Je dvojposchodové a v súčasnej konfigurácii sedadiel a tried ponúka miesto pre 490 cestujúcich. Kým horná paluba je vyhradená pre business triedu, v tej spodnej sa pohodlne usadia aj cestujúci ekonomickej triedy. Tam je rozloženie sedadiel nastavené na 3x4x3 a celá ekonomická časť je rozdelená do troch sektorov.

Kráľovsky v ekonomickej triede

Je to samostatná kapitola, a naozaj pohodlná kapitola. Zážitok, na ktorý tak ľahko nezabudneš, a to nemusíš sedieť ani v business triede. Prvé milé prekvapenie ťa čaká po príchode k tvojmu miestu: dostaneš mäkučký vankúš a hrejivú deku. Sú to iba 2 veci, ale tvoje dojmy z letu dokážu úplne zmeniť.

Čo sa týka sedadiel, tu pocítiš naozajstnú štedrosť Singapore Airlines, najmä ak meriaš trošku viac ako je priemerná výška a počas letov by si si najradšej odmontoval nohy. V porovnaní s inými leteckými spoločnosťami je tu miesta habadej a nečaká ťa let plný prevaľovania sa a nervových zrútení.

Pozornosť v podobe komfortných balíčkov

Ak si čakal, že vankúš s dekou sú je jediným nadštandardom ekonomickej triedy, tak ťa potešíme: si na omyle. Každý cestujúci totiž dostane aj „amenity kit“ (komfortný balíček), v ktorom nájdeš napríklad ponožky, zubnú kefku a zubnú pastu. Jedna z ďalších vecí, ktorá posúva pobyt medzi oblakmi na úplne inú úroveň.

Zábava s KrisWorld systémom

Zábavný systém KrisWorld sa v priebehu niekoľko hodinového letu stane tvojim najlepším kamošom. Kamošom so skoro 11 palcovým monitorom umiestnenom v operadle sedadla pred tebou, kamošom, ktorý s sebe ukrýva veľkú ponuku najnovších filmov, seriálov a hudby. Ten výber je fakt obrovský, budeš spokojný aj keď si kvetinka s romantickou dušou, ale aj ak uprednostňuješ tvrdšiu hudbu. A nepotrebuješ vlastné slúchadlá. Dostaneš ich, a budú vážne kvalitné.

My veľmi dobre vieme, že aj ty miluješ svoj telefón, tablet a ďalšie zariadenia nevyhnutné k fungovaniu. Zabudni na nočnú moru o tom, že sa vybijú, elektrické zástrčky sa postarajú o tvoj pokojný spánok. Inak ak už sme pri téme technika dnešnej doby, poznáme najlepšie mobilné aplikácie pre cestovateľov, pozri aha.

Ale naspäť k lietadlu: aby bola ešte väčšia sranda, za poplatok môžeš zavolať z lietadla svojim blízkym na zemi prostredníctvom zabudovaného telefónu, alebo zadarmo komunikovať cez neho s tvojimi spolucestujúcimi. A teraz čítaj pozorne: je aj WIFI! Síce pre ekonomickú triedu za poplatok, ale dá sa platiť kartou.

Priprav si chuťové poháriky

Chuťové poháriky vo vysokých výškach pod zmeneným tlakom sa správajú inak ako bežne. Šéfkuchári Singapore Airlines sa ale snažia naservírovať také jedlo, ktoré bude naozaj chutné aj v lietadle. Na prvý chod nebudeš čakať dlho. Servíruje sa ešte pred štartom. Či už patríš medzi mäsožravcov alebo si vegetarián, resp. si vyberáš jedlo podľa nejakej inej diéty, tu si určite prídeš na svoje. Súčasťou servírovania je aj kvalitný, dvakrát podávaný horúci uterák, ktorý je menším dôkazom precíznosti servírovania od Singapore Airlines.

No a potom dostaneš drink s mixom orieškov. Ideálna svačinka pred hlavným jedlom, čo povieš? Čo by naozaj zaslúžilo zvuk fanfárov je fakt, že ani hlavné jedlo, ani dezert (zmrzlina značky Häagan-Dazs) a ani druhý chod nie sú servírované na plastových tanieroch a s plastovým príborom. Tu sa razí cesta kovom a sklom. A aby sme nezabudli: dostaneš aj ľahké jedlo pred pristátím. NIE na plastovom tanieri.

Ako od maminky

Tlieskame aj palubnému servisu. Naozaj si nevieš ani predstaviť, ako sa o teba budú starať. Ďalšiu deku si budeš želať? Bez problémov. Pohár vody? Nech sa páči. Eeeeešte zmrzku? Ako si praješ! Palubný personál je stelesnená profesionalita, a vďaka nej sa budeš na palube cítiť naozaj vítaný, ako keď prídeš na nedeľný obed k mamke. S tým rozdielom, že tu sa ťa nikto nebude pýtať, kedy už budú vnúčatá.

Letenka za super cenu

Čo ešte k dokonalosti chýba? Letenka za skvelú cenu aj s podpalubnou batožinou! Vďaka parádnej cene spiatočnej letenky toto všetko môžeš otestovať na vlastnej koži. V Prahe nasadneš do lietadla a hurá do New Yorku alebo L.A.!

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (7 votes)
Komentáre

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Panenská príroda aj nočná párty. Najkrajšie pláže Malty https://t.co/F2hnlD524O #cestopisy3 dni dozadu
PONUKA DŇA: All inclusive Tunisko na 7 nocí s letenkami a luxusným 5*hotelom od 671€ https://t.co/Mj89ZPVlYP #dovolenky3 dni dozadu
Chceš zažiť autentické Španielsko? Leť do Zaragozy od 89€ https://t.co/QdxhNsncp6 #letenky3 dni dozadu
Krásna Menorka na jar od 84€! Zaži to najlepšie z pláží a turistiky https://t.co/X8jX8q0oYA #letenky3 dni dozadu
Malorka za výborné ceny z Viedne na jar aj leto od 100€! https://t.co/4cNYTOJczi #letenky3 dni dozadu
Miluješ Toskánsko? Pisa s letenkami od 63€! https://t.co/bIF2nJLJtb #letenky3 dni dozadu
Južná Afrika od 22. júna 2022 zrušila všetky covidové obmedzenia pri vstupe: https://t.co/skdFx1jL9w3 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky3 dni dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky3 dni dozadu
LACNÉ LETENKY: Košice, Záhreb, Viedeň a desiatky iných destinácií za pár eur. Objednaj teraz od 17€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore