Nájdeš nás aj na:

Ázia

Thajsko napokon neobnoví povinnosť preukázať sa pri vstupe do krajiny očkovaním

Thajsko napokon neobnoví povinnosť preukázať sa pri vstupe do krajiny očkovaním

AKTUALIZÁCIA: Thajsko v pondelok odvolalo rozhodnutie oznámené cez víkend, ktoré malo vyžadovať, aby sa návštevníci preukázali očkovaním proti COVID-19. Uviedol to minister zdravotníctva Anutin Charnvirakul s odvolaním sa na dostatočnú úroveň imunizácie v Číne a na celom svete, píše Reuters.

Reklama

Pôvodným dôvodom na opätovné zavedenie povinnosti preukázať sa očkovaním bolo uvoľnenie covidových podmienok v Číne. Práve čínski turisti patria medzi jednu z najpočetnejších skupín návštevníkov Thajska.

Krajina však svoje rozhodnutie na poslednú chvíľu zvrátila, a tak aj naďalej cestujeme do Thajska bez obmedzení.

Thajsko minulý rok schválilo dlhší pobyt bez víz pre turistov. Podľa novej shcémy sa bezvízový pobyt predĺži z 30 na 45 dní s platnosťou od 1. októbra do 31. marca 2023.

Zdroj: TAT News

Akciové letenky do Thajska

Zdroj: TATNews


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore