Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Toto sú najkrajšie thajské ostrovy

Ak ste si mysleli, že Thajsko je iba o Phukete a Ko Samui, mýlili ste sa!

Ko Lipe

Ostrov Ko Lipe je súčasťou súostrovia Adang-Rawi v juhozápadnej časti Thajska. Ko Lipe je maličký ostrov, ktorý prebádate peši, za hodinu. Ostrov sa nachádza v tesnej blízkosti národného parku Tarutao, a práve preto ostrov Ko Lipe nepodľahol masovému turizmu a zachoval sa jeho jedinečný ráz.

Ko Lipe

Ko Lanta

Ko Lanta pozostáva zo skupiny menších ostrovov v provincii Krabi. Najjednoduchšie sa sem z Bangkoku dostanete priamym letom do Krabi a odtiaľ trajektom. Ko Lanta je rajom pre všetkých milovníkov potápania. Pod morom tu na nich čakajú koralové útesy, obrovské manty a veľryby.

Ko Lanta

Ko Samet

Blízko pri Bangkoku sa nachádza ostrov Ko Samet, ktorý je obľúbenou dovolenkovou destináciou tých cestovateľov, ktorí hľadajú niečo v tesnej blízkosti hlavného mesta, hlavne ho však navštevujú Thajčania. Rovnako ako Ko Lipe, ani Ko Samet nepodľahol turizmu, a to hlavne preto, lebo sa nachádza v národnom parku. Najväčším lákadlom sú krásne biele pláže, športové aktivity a nočný život.

Ko Samet

Ko Tarutao

Ko Tarutao je súčasťou národného parku s rovnakým názvom. Turisti sa tu ubytujú v bungalovoch a malých domčekoch a za veľmi výhodné ceny. Najväčším pozitívom ostrova Ko Tarutao je pokojná atmosféra a málo turistov. Len niekoľko metrov od pláže sa z vody vynárajú skaly, ktoré sú desiatky metrov vysoké a dokresľujú exotickú panorámu ostrova. Ko Tarutao ulahodí vašim očiam.

Ko Tarutao

Ko Samui

Ko Samui je jedno z najnavštevovanejších thajských ostrovov. Je tu síce viac turistov, rovnako tu však nájdete aj viac luxusných rezortov za prijateľné ceny. Ko Samui asi netreba nikomu predstavovať, možno by sme len pripomenuli, že na ostrove sa koná mnoho festivalov a na svoje si tu prídu aj milovníci jachtingu.

Ko Samui

Ko Phangan

Ko Phangan je rajom batôžkárov, ktorí sem prichádzajú za krásnymi plážami a prírodnou scenériou. Ubytovanie na ostrove je lacné a pravidelne sa tu konajú festivaly elektronickej hudby a oslavy splnu mesiaca. Nájdete ho na pol ceste medzi Ko Samui a Ko Tao.

Ko Phangan

 

Phuket

Phuket je thajská provincia a rovnako sa volá aj jej najväčšie mesto. Phuket sa skladá z jedného veľkého ostrova a viacerých menších ostrovov. Na Phukete stretnete turistov z celého sveta, ktorí sem prichádzajú za dokonalým relaxom, nočným životom a lacnými nákupmi.

Phuket

Ko Chang

Ko Chang patrí medzi menej známe thajské ostrovy, i keď sa o ňom v poslednej dobe hovorí veľa. Je pokojný, nie je preplnený a má dokonalé pláže. Ko Chang je hornatý a nájdete ho pri kambodžských hraniciach.

Ko Chang

Ko Tao

Na ostrove Ko Tao získa ročne licenciu na potápanie viac ako 7000 turistov. Ko Tao sa pomaly vyprofiloval ako najlepšia destinácia na potápanie na svete a chodia sem hlavne tí, ktorí túžia po oddychu a pokoji. Nedotknuteľná príroda a krásne pláže sú už len čerešnička na torte.

Ko Tao

Ko Phi Phi

Ko Phi Phi je to najlepšie, čo v Thajsku zažijete. Súostrovie je veľmi malé, veľmi útulné a veľmi exkluzívne. Cunami v roku 2004 malé ostrovy zasiahlo v plnej a sile a zdemolovalo takmer všetky budovy, po desiatich rokoch sa ale Ko Phi Phi opäť pýši titulom „Najkrajší thajský ostrov.” Ko Phi Phi ponúka nové luxusné hotely, aj lacné hostely pre turistov s obmedzeným rozpočtom, a to všetko v nezabudnuteľnom prírodnom prostredí. Ko Phi Phi je krásny.

Ko Phi Phi

5 (99%) 20 votes
Pokračovať v čítaní
Komentáre

8 Comments

 1. Bonková Ludmila

  10. novembra 2015 at 11:33

  Mate veľa a pekné ponuky za priateľnu cenu,veľmi sa mi páči,dakujem Ludka

 2. Pingback: Thajsko a Srí Lanka z Prahy od 349 eur

 3. Alica

  1. marca 2017 at 11:15

  Vaša stránka patrí medzi moje obľúbené.
  Ďakujem za zasielanie skvelých ponuk do celého sveta. Vaše články sú super .Rada cestujem a mnohé ma inšpirujú. Thajsko a jeho niektoré prenádherné ostrovy som už navštívila (Phuket, Phi Phi, Krabi, Lanta , Ko Larn….) Chystám sa navštíviť aj ďalšie, (Ko Chang, Ko Tao, Ko Samet, Ko Samui ……..) hľadám spolucestujúcu – cich. Pridajte sa.
  Srí Lanka je tiež nádherná s očarujúcou prírodou. Mám záujem navštíviť ju ešte raz.

 4. Monika

  20. mája 2017 at 19:29

  Dobrý večer,je to super a budem veľmi rada,ak mi budete posielať Vaše ponuky na mail!
  Prajem veľa spokojných klientov!
  Ďakujem!

 5. Katarína Havranová

  30. mája 2017 at 16:35

  mám záujem o thaskú destináciu, ktorá nie je veľmi navštevovaná. Zaujíma ma hlavne pekná pláž, termín cca v mesiaci november. ďakujem

 6. Hoostzn Boris

  5. augusta 2018 at 12:27

  Letenka Thajsko ostrov bliizko Pataya privat?

 7. Pingback: Bali, Filipíny, Nový Zéland, Maldivy. Máme 5 nových Multicity leteniek od 659 EUR!

 8. Pingback: Aeroflot má Bangkok v hlavnej sezóne za 499 € (krátky prestup, batožina v cene)

Radi si prečítame tvoj názor, nechaj nám odkaz!

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hore