Nájdeš nás aj na:
thajsko

Novinky

Thajsko od októbra predĺži bezvízový styk na 45 dní

Thajsko schválilo dlhší pobyt bez víz pre turistov. Podľa novej shcémy sa bezvízový pobyt predĺži z 30 na 45 dní s platnosťou od 1. októbra. Zmení sa tiež schéma obdržania víz pri príchode.

Reklama

Tzv. visa-on-arrival sa budú udeľovať na 30 dní, doteraz to bolo 15 dní. Zmena vízových pravidiel súvisí so snahou thajskej vlády o podporenie ekonomiky cestovného ruchu. Podľa miestnych autorít tento rok od januára do júla do krajiny pricestovalo 3,3 milióna turistov. V októbri sa Thajsko tiež chystá vyhlásiť COVID za endemické ochorenie, píše Thaiger.

Aktuálne má „vízovú výnimku“ pri vstupe do Thajska 64 krajín, medzi nimi aj Slovensko. Zmeny v dĺžke bezvízového pobytu či platnosti víz by mali trvať do marca 2023.

To znamená, že bezvízový styk na 45 dní sa týka ciest do Thajska v termíne od 1. októbra do 31. marca 2023, teda počas hlavnej turistickej sezóny.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore