Nájdeš nás aj na:

Ázia

Dubaj sprísňuje podmienky pre tranzit: Emirates od 31.1. požadujú od rizikových krajín test

Dubaj sprísňuje podmienky pre tranzit: Emirates od 31.1. požadujú od rizikových krajín test

Doteraz letecká spoločnosť Emirates vyžadovala negatívny COVID test podľa toho, či ste smerovali do krajiny, ktorá si ho vyžaduje, ako Maldivy, alebo nevyžaduje, ako Zanzibar.

Reklama

Od 31. januára 2021 sa sprísňuje pravidlo pre tranzit v Dubaji, po novom sa bude sledovať, z akej krajiny letíte. Ak letíte z rizikovej krajiny, kam patrí Česká republika, Maďarsko, Slovensko, test bude vyžadovať. Ak letíte z menej rizikovej krajiny, ako Rakúsko alebo Maldivy, test nebude potrebné predložiť (pokiaľ si to nevyžaduje finálna destinácia).

Čo všetko sa mení (v skratke)?

 • Praha/Budapešť > Zanzibar – nebolo treba PCR test, teraz už treba
 • Praha/Budapešť > Maldivy – test bol potrebný aj predtým, ale pôvodne nesmel byť starší ako 96 hodín, teraz sa doba skracuje na 72 hodín
 • Zanzibar > Budapešť/Viedeň/praha – odlety zo Zanzibaru alebo iných tanzánijských letísk sú po novom možné len s PCR testom – predtým test nebol potrebný

Z uvedenej novinky sú oslobodení občania Spojených arabských emirátov, deti mladšie ako 12 rokov a cestujúci so stredne ťažkým alebo ťažkým zdravotným postihnutím.

Rizikové krajiny, pri ktorých treba preukázať pred odletom potvrdenie o negatívnom PCR test nie staršie ako 72 hodín: Afganistan, Angola, Argentína, Bangladéš, Brazília, Kambodža, Čile, Chorvátsko, Cyprus, Česká republika, Džibuti, Egypt, Eritrea, Etiópia, Gruzínsko, Ghana, Guinea, Maďarsko, India, Indonézia, Irán, Irak, Izrael, Pobrežie Slonoviny, Jordánsko, Keňa, Libanon, Malta, Čierna Hora, Maroko, Mjanmarsko, Nepál, Nigéria, Pakistan, Filipíny, Rumunsko, Rwanda, Rusko, Senegal, Slovensko, Somaliland, Južná Afrika, Južný Sudán, Sudán, Sýria, Tadžikistan, Tanzánia, Tunisko, Turkménsko, Uganda, Ukrajina, Uzbekistan, Vietnam, Zambia, Zimbabwe.

Pri odletoch je zohľadňované miesto odletu, nie národnosť cestujúceho, informuje Emirates. Akceptované sú iba vytlačené potvrdenie výsledku testu v anglickom alebo arabskom jazyku. Na certifikáte musí byť uvedený dátum a čas vystavenia. Certifikáty v slovenskom, českom alebo maďarskom jazyku v e-maili alebo formou SMS správy nie sú akceptované.

Upozornenie: Novinka sa týka už aj cestujúcich Emirates s príletom do Dubaja dňa 31.1. kedykoľvek po polnoci miestneho času. Ak teda odlietate na dovolenku 30.1., preverte si presné resp. lokálne časy na letenke, či už náhodou nebudete PCR test potrebovať.

Naďalej platí, že ak cestujúci smeruje do finálnej destinácie, ktorá vyžaduje k vstupu PCR test, potrebuje ho ukázať pred odletom už vo Viedni/Budapešti/Prahe.

Chcete vedieť, či sa pravidlo ukázať PCR test pri odlete/návrate týka aj vás? Pozrite si nasledujúce podmienky konkrétnych krajín.

Cestovanie do Dubaja s Emirates

 • turisti musia absolvovať dva testy PCR na COVID-19: jeden, ktorý nebude starší ako 72 hodín pred odletom z Prahy/Viedne a druhý test po prílete do Dubaja (tento test je zadarmo)
 • pre cestu späť do Prahy/Viedne nie je PCR test potrebný a po cestujúcom nebude pri odbavení v Dubaji požadovaný

Cestovanie na Maldivy s Emirates

 • turisti musia predložiť platné potvrdenie o negatívnom výsledku testu PCR na COVID-19 vykonanom maximálne 72 hodín pred odletom (predtým bolo potrebné mať test 96 hodín pred odletom, od 31. januára treba 72 hodín pred odletom)
 • pre svoj pobyt na Maldivách musia mať turisti potvrdenú rezerváciu v registrovanom turistickom zariadení
 • každý cestujúci je povinný vyplniť zdravotný formulár najneskôr 24 hodín pred príletom na Maldivy
 • pre cestu späť do Prahy/Budapešti je test potrebný (nie starší ako 72 hodín), pre cestu do Viedne netreba test

Upozornenie: Ak klienti využijú ubytovanie zadarmo v rámci programu Dubai Connect (STPC) pri ceste späť z Maldív, budú ubytovaní mimo letiska a je nutné, aby absolvovali PCR test pred odletom z Maldív.

Pokiaľ budú mať cestujúci záujem o ubytovanie v tranzitnom hoteli Dubai International Hotel na letisku, musia si ho uhradiť na vlastné náklady. Tento hotel je možné rezervovať cez Dubai Experience.

Cestovanie na Zanzibar s Emirates

 • Podľa nových podmienok je PCR test požadovaný pred odletom z Budapešti/Prahy a aj pri odlete zo Zanzibaru, pri odlete z Viedne netreba test
 • V prípade letov z Prahy alebo Budapešti na Zanzibar predtým test nebol potrebný, od 31. januára už je
 • Odlety zo Zanzibru a Tanzánie – predtým nebol test potrebný, od 31. januára už je pre všetkých (Viedeň, Budapešť i Praha)
 • Na letoch na Zanzibar dochádza k postupnému navyšovaniu frekvencií letov a od 08. februára 2021 bude už v spolupráci s Flydubai z Prahy k dispozícii aj denné spojenie

Dubaj je dokonalým spojením dobrodružstva, relaxácie, malebných pláží, spontánnych nákupov a skrýva nespočetné množstvo atrakcií. A ak ho túto zimu navštívite na krídlach Emirates, dostanete zaujímavé benefity.

Emirates rozšírili bezplatné poistenie na COVID na viacero rizík a ponúkajú tak komplexnú ochranu všetkých cestujúcich v prípade bežných úrazov či ochorení, ale aj pri prípadnej nákaze koronavírusom. Emirates tiež začali od 1. decembra ponúkať cestujúcim s dlhým medzipristátím v Dubaji bezplatný hotel.

Akciové letenky Emirates do Dubaja

Zdroj fotografií: Emirates, Dubai Airports

Zdroj informácií: SimpleFlying


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

  5/5 - (3 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore