Nájdeš nás aj na:

Ázia

Slováci letiaci s Emirates z Dubaja do Viedne nepotrebujú test, majú výnimku

Slováci letiaci s Emirates z Dubaja do Viedne nepotrebujú test, majú výnimku

Letecká spoločnosť Emirates dnes informovala o výnimke pre slovenských cestujúcich z Dubaja. Tí pri návrate domov zo Spojených Arabských Emirátov cez Viedeň nepotrebujú absolvovať test na COVID-19. Postačí im dôkaz o tranzite domov na Slovensko – napríklad lístok na autobus z Viedne na Slovensko.

Reklama

Pri návrate domov na Slovensko však treba absolvovať povinnú registráciu, domácu izoláciu a na 5. deň štátom hradený test na koronavírus.

Emirates ako prvá letecká spoločnosť na svete ponúkla ešte v júli tohto roku všetkým svojim cestujúcim poistenie pre prípad ochorenia COVID-19, a to úplne zadarmo. Poistenie netreba vybavovať, letenka je vašou poistnou zmluvou. Poistenie na náklady spojené s COVID-19 si možno uplatniť aj na letenky zakúpené cez Pelikán.

Akciové letenky Emirates


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore