Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Bezplatné a automatické poistenie k letenkám od Emirates platí až do odvolania

Bezplatné a automatické poistenie k letenkám od Emirates platí až do odvolania

Emirates ako prvá letecká spoločnosť na svete ponúkla ešte v júli minulého roka všetkým svojim cestujúcim poistenie pre prípad ochorenia COVID-19, a to úplne zadarmo. Poistenie nebolo potrebné vybavovať, poistnou zmluvou bola samotná letenka. Poistenie na náklady spojené s COVID-19 bolo automatické uplatnené na všetky Emirates letenky aj cez Pelikán na cesty do 31. decembra 2020.

Reklama

Emirates pre obrovský záujem vrátili dvojpodlažný Airbus A380 aj na linku Viedeň – Dubaj a Pelikán pri tejto príležitosti dáva zľavu 20€ na všetky letenky Emirates. Stačí pri objednávke použiť zľavový kód “PELI380″. Kód je platný do nedele 4. apríla 2021.

Aerolinky koncom roka pridali ďalšie poistenie na všetky rezervácie od 1. decembra. Pokrýva omnoho viac rizík a ku klientovi je ešte štedrejšie. Poistenie malo pôvodne platiť len na letenky objednané do 31. januára 2021, Emirates sa však rozhodli garanciu pre veľký záujem predĺžiť najskôr do konca marca a aktuálne až do odvolania, bez pevne stanoveného termínu.

Automatické COVID poistenie Emirates na rezervácie vytvorené PRED 1. decembrom

Multi-risk COVID poistenie sa automaticky vzťahuje na letenky zakúpené od júla do 30. novembra 2020. K získaniu poistenia nie je potrebné vypĺňať žiadne formuláre, ani nikoho kontaktovať – prebieha plne automaticky zakúpením letenky.

 • pokrýva náklady na liečbu až do výšky 150 000 EUR
 • pokrýva náklady na prípadný pobyt v karanténe do výšky 100 eur na deň po dobu 14 dní
 • je zdarma pre všetkých cestujúcich vo všetkých cestovných triedach
 • je k dispozícii s okamžitou platnosťou pre všetky cesty do 31. decembra 2020 (presnejšie prvý úsek cesty musí byť dokončený do 31. decembra 2020)
 • je platné 31 dní od dátumu nástupu cesty (cestujúci môže poistenie využiť po celú dobu trvania poistenia a to aj vtedy, ak pokračujú do inej destinácie)
 • cestujúci sa nemusia nikde registrovať a vypĺňať ďalšie formuláre, v prípade ochorenia COVID -19 sa len obrátia na špeciálnu zákaznícku linku Emirates

Zdroj: Emirates bezplatné COVID-19 poistenie

Automatické multi-risk COVID poistenie Emirates na rezervácie vytvorené PO 1. decembri

Multi-risk COVID poistenie sa automaticky vzťahuje na letenku, ktorú zakúpite v termíne od 1. decembra 2020 do odvolania. K získaniu poistenia nie je potrebné vypĺňať žiadne formuláre, ani nikoho kontaktovať – prebieha plne automaticky zakúpením letenky.

Ak potrebujete použiť svoje poistenie, môžete zavolať na jedno z 24-hodinových čísel podpory v preferovanom jazyku. Krytie je platné po celú dobu spiatočnej cesty (alebo až 365 dní po dátume odletu z pôvodnej krajiny odletu – podľa toho, čo nastane skôr).

Ak letíte na jednosmernú cestu, krytie končí 48 hodín po prílete do konečného cieľa. Krytie nákladov na lekársku pohotovosť a náhrada za karanténu v zahraničí končí 31 dní po príchode do vášho konečného cieľa.

 • pokrýva náklady do výšky 500 000 USD na lekárske ošetrenie v zahraničí a núdzovú evakuáciu
 • pokrýva náklady do výšky 7 500 USD, ak je vaša cesta zrušená z dôvodu ochorenia COVID-19 alebo z iných dôvodov uvedených v podmienkach
 • pokrýva náklady do výšky 7 500 USD, ak ste zamestnanec školy na plný úväzok a kvôli predĺženiu školského roka resp. vyučovania nemôžete odcestovať
 • pokrýva náklady do výšky 7 500 USD, ak je vaša cesta prerušená kvôli vám alebo príbuznému, ktorý ochorie a vy sa musíte vrátiť domov
 • pokrýva náklady do výšky Až 7 500 USD, ak je napríklad váš letiskový test na koronavírus pozitívny (platí aj po prílete do destinácie)
 • pokrýva náklady 150 USD za deň na osobu až 14 po sebe nasledujúcich dní, ak máte pozitívny test na COVID ‑ 19 a ste neočakávane umiestnení do povinnej karantény v zahraničí

Zdroj: Emirates Multi-risk poistenie

Ďalšie dôležité správy od Emirates:

Akciové letenky Emirates

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Zrušte zákaz vstupu Európanom do USA, vyzýva Spojené štáty predsedníčka Európskej Komisie https://t.co/AXlV9JInsK #novinky10 hodín dozadu
Dubaj v septembri za 65€! Rezervuj si čím skôr letenku z Budapešti https://t.co/v9uEOqIKBw #letenky11 hodín dozadu
PONUKA DŇA: All Inclusive Kréta s letenkami a 4*hotelom za 539€ https://t.co/aGMgVB29A9 #dovolenky14 hodín dozadu
9 dôvodov prečo by si mal navštíviť Varšavu https://t.co/2HiP1DLbkT #cestopisy15 hodín dozadu
Varšava z Viedne od 19€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/eIKSS0M3B1 #letenky15 hodín dozadu
Wizz Air a Ryanair budú súperiť o európskych cestovateľov https://t.co/5yiHt4mM74 #novinky15 hodín dozadu
Valencia z Viedne v lete a na jeseň od 23€! https://t.co/gAtjL8y3ey #letenky16 hodín dozadu
Božské Atény: Letenky z Viedne od 31€! https://t.co/trm11wrtkL #letenky16 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie: kedy potrebujem test, ako lietať z Viedne/Budapešti + registrácia cez formulár eHranica https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky16 hodín dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky16 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore