Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Letenky Emirates: flexibilné a s bezplatným poistením na COVID (s obmedzenou platnosťou)

Letenky Emirates: flexibilné a s bezplatným poistením na COVID (s obmedzenou platnosťou)

Emirates ako prvá letecká spoločnosť na svete ponúkla ešte v júli minulého roka všetkým svojim cestujúcim poistenie pre prípad ochorenia COVID-19, a to úplne zadarmo. Poistenie na náklady spojené s COVID-19 sú automatické uplatnené na všetky Emirates letenky aj cez Pelikán. NAVYŠE – všetky Emirates letenky sú flexibilné, meniť možno destináciu i čas odletu. Benefity sa týkali leteniek zakúpených do 30. marca s odletom do 30. marca. Flexibilné letenky museli byť zakúpené do 30. apríla a s odletom do 31. augusta 2022.

Reklama

Flexibilné letenky bez doplatkov

Ak rezervujete letenku do konca apríla 2022, v prípade zmeny si ju môžete ponechať a vybrať si nový termín bez poplatkov navyše. Viac informácií na webe Emirates.

Automatické COVID poistenie Emirates v roku 2021

COVID poistenie sa automaticky vzťahuje na letenku takisto zakúpenú do 30. marca2022. K získaniu poistenia nie je potrebné vypĺňať žiadne formuláre, ani nikoho kontaktovať – prebieha plne automaticky zakúpením letenky.

Ak letíte na jednosmernú cestu, krytie končí 48 hodín po prílete do konečného cieľa. Krytie nákladov na lekársku pohotovosť a náhrada za karanténu v zahraničí končí 31 dní po príchode do vášho konečného cieľa.

 • pokrýva náklady na lekárske ošetrenie v zahraničí do výšky 175-tisíc dolárov
 • pokrýva náklady vo výške 115 USD na osobu/deň na karanténu v zahraničí po dobu max. 14 dní
 • pokrýva náklady v prípade núdzovej repatriácie z krajiny v prípade ochorenia Covid -19

Zdroj: Emirates Multi-risk poistenie

Ďalšie dôležité správy od Emirates:

Akciové letenky Emirates


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (4 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore