Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Emirates už dokončili proces refundácie. Cestujúcim vrátili 1,7 miliardy dolárov za letenky

Emirates už dokončili proces refundácie. Cestujúcim vrátili 1,7 miliardy dolárov za letenky

Letecká spoločnosť Emirates je jednou z prvých aeroliniek, ktorá kompletne dokončila proces vrátenia peňazí za letenky, o ktoré cestujúci prišli kvôli zrušeným letom v čase pandémie koronavírusu.

Reklama

Firma dnes oznámila, že dokončila refundačný proces a vybavila celkovo 1,7 milióna žiadostí. Celkom cestujúcim vrátila zhruba 6,3 miliardy dirhamov (1,7 miliardy dolárov).

Refundačný proces Emirates trval sedem mesiacov od apríla tohto roku. Z celkovej vrátenej sumy boli zhruba tri štvrtiny vrátené zákazníkom, ktorí si zakúpili letenku priamo v spoločnosti Emirates, zvyšok tvorili zákazníci sprostredkovaní cestovnými kanceláriami. Do refundačného procesu sú započítané vrátenia vo forme peňazí i voucherov.

„Počas tohto obdobia vybavila spoločnosť Emirates cez 130 tisíc otázok spojených s refundáciou a spracovala žiadosti týkajúce sa takmer 4 miliónov leteniek. V najvyššej špičke pracovalo na refundačnom procese 110 zamestnancov z devätnásťčlenného tímu zameraného na refundácie pred pandémiou. Navýšenie tímu bolo realizované vďaka interným presunom personálu,“ uviedla firma v tlačovej správe.

„Objem žiadostí o refundácie alebo smenu letových poukážok je stále vyššia, než tomu bolo pred pandémiou, ale teraz sme schopní žiadosti zvládnuť v rámci siedmich dní,“ povedal šéf Emirates Tim Clark.

Rozširujú aj COVID poistenie

Spoločnosť Emirates tiež rozšírila od začiatku týždňa krytie poistenia covid-19 o ďalšie riziká bezplatne pre všetkých zákazníkov. Vedľa zdravotného poistenia, pokrýva teraz poistka aj náklady úrazového poistenia počas ciest. Týka sa aj zimných športov, straty osobných vecí alebo narušenia cesty z dôvodu neočakávaného uzatvorenia vzdušného priestoru.

Poistenie na náklady spojené s COVID-19 bolo pred nedávnom predĺžené do 31.12.2020.

Emirates navyše stále ponúkajú plne flexibilné letenky až do marca budúceho roka.

Poistenie pre prípad ochorenia COVID-19 od Emirates:

  • pokrýva náklady na liečbu až do výšky 150 000 EUR
  • pokrýva náklady na prípadný pobyt v karanténe do výšky 100 eur na deň po dobu 14 dní
  • je zdarma pre všetkých cestujúcich vo všetkých cestovných triedach
  • je k dispozícii s okamžitou platnosťou pre všetky cesty do 31. decembra 2020 (presnejšie prvý úsek cesty musí byť dokončený do 31. decembra 2020)
  • je platné 31 dní od dátumu nástupu cesty (cestujúci môže poistenie využiť po celú dobu trvania poistenia a to aj vtedy, ak pokračujú do inej destinácie)
  • cestujúci sa nemusia nikde registrovať a vypĺňať ďalšie formuláre, v prípade ochorenia COVID -19 sa len obrátia na špeciálnu zákaznícku linku Emirates

Akciové letenky Emirates

Zdroj: zdopravy.cz, Emirates.com, SimpleFlying

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Americký sen? Los Angeles a Las Vegas v jednej letenke za 369€ na jeseň https://t.co/SPdK7mhjUP #letenky2 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: All inclusive Egypt s letenkami a 4*hotelom za 511€ https://t.co/nzG2adFebL #dovolenky4 hodiny dozadu
V Egypte našli Stratené zlaté mesto. Ide o najvýznamnejší nález od Tutanchamóna https://t.co/xYj790kZ2P #novinky6 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 19€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky6 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky7 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky7 hodiny dozadu
Ktoré krajiny očkujú najrýchlejšie? Pozri si svetový rebríček (aktualizované) https://t.co/AGlCgeGn5U #novinky7 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky7 hodiny dozadu
Francúzsko až do odvolania ruší všetky lety do Brazílie https://t.co/34XayZzcCk #novinky21 hodiny dozadu
Cestovanie do Izraela: od 23. mája majú voľný vstup zaočkovaní turisti s testom https://t.co/CEyAJXbuLc #novinky21 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore