Nájdeš nás aj na:
emirates lietadlo

Koronavírus

Ak prestup v Dubaji trvá viac ako 10 hodín, Emirates vám poskytnú bezplatný hotel

Ak prestup v Dubaji trvá viac ako 10 hodín, Emirates vám poskytnú bezplatný hotel

Letecká spoločnosť Emirates začne od 1. decembra ponúkať cestujúcim s dlhým medzipristátím v Dubaji bezplatný hotel. Výhodu získajú automaticky všetci cestujúci dubajských aeroliniek bez ohľadu na to, či letia ekonomickou alebo biznis triedou. Podmienkou je mať prestup v Dubaji v romedzí 10 až 24 hodín a letenku v hodnote aspoň 1000 USD (834 EUR). Letenky Emirates si možno rezervovať aj cez Pelikán.

Reklama

Aerolinky Emirates po novom ponúknu pri dlhom prestupe pobyt na jednu noc v štvor- alebo päťhviezdičkovom hoteli. V ponuke je však ešte aj ďalší zaujímavý bonus. Oprávnení cestujúci majú po pri prílete aj nárok na bezplatný transfer z letiska, stravu v hoteli ba dokonca získajú aj bezplatne víza do SAE, ak to bude potrebné.

Ak budú hotelové kapacity zaplnené, cestujúci získa automaticky prístup do biznis salónika Emirates v Dubaji.

Prílet z rizikovej krajiny môže byť problém

Nevyhnutné je mať negatívny test na COVID-19, ktorý Emirates vyžadujú od každého cestujúceho smerujúceho do Dubaja či cez Dubaj do sveta. Na stránke Emirates sa ďalej píše, že ak sa od vás vyžaduje, aby ste sa pri príchode podrobili testu PCR, nemáte nárok na službu „Dubai Connect“. Môže sa to týkať krajín s veľmi nepriaznivou epidemiologickou situáciou.

 • V prípade odletu z Viedne sa od cestujúceho test nevyžaduje a má tak nárok na bezplatný hotel.
 • Pri odlete z Prahy sa napríklad vyžaduje ďalší test po prílete a cestujúci ak spĺňa časový limit má tiež nárok na bezplatný hotel, avšak len v prevádzkovej časti letiska (takže neopustí tranzitnú zónu). Ak má cestujúci letenku biznis/first class – získa ubytovania v tranzitnom hoteli (Le Meridien), ak ekonomickú triedu – tak má prístup do STPC lounge.

Akciové letenky Emirates

Zdroj fotografií: Emirates, Dubai Airports

Zdroj informácií: SimpleFlying


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore