Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Test na COVID-19 rýchlo a spoľahlivo. Objednaj si termín cez Pelikán

Test na COVID-19 rýchlo a spoľahlivo. Objednaj si termín cez Pelikán

Najradšej by sme boli, keby sa žiadne testy na koronavírus robiť nemuseli, však? Ale keďže Pelikán už dávno nie je len predajca leteniek a cestovná kancelária v jednom, ale je aj tvoj kamoš na cestovanie – dovoľ nám predstaviť ti našu ďalšiu novinku. PCR test na ochorenie COVID-19 pred cestou do zahraničia, po nej alebo skrátka kedykoľvek to budeš potrebovať.

Reklama

Prečo sa objednať na PCR test cez Pelikán?

Veľkou výhodou je, že klienti Pelikána sa nemusia prispôsobiť voľným termínom na PCR testovanie, ktoré sú zvyčajne otvorené iba 3 dni dopredu, ale môžu sa objednať aj s niekoľko týždňovým predstihom podľa svojho dátumu odletu do zahraničia.

Odber vzorky prebieha bezbolestne výterom z hrdla a nosa a realizuje sa „drive-through“ priamo z osobného auta alebo „walk-through,“ ak klient príde peši.

Kedy sa dozviem výsledky testu na COVID-19?

Výsledky sa posielajú maximálne do 48 hodín e-mailom alebo SMS správou. V prípade potreby je možné vystaviť aj fyzický certifikát o výsledku testovania.

Ako prebieha test na COVID-19?

Jediným spoľahlivým spôsobom, ako zistiť prítomnosť koronavírusu v tele, sú v súčasnosti PCR testy. PCR testy na COVID-19 sa realizujú výterom z hltanu a nosohltanu. Ide o molekulárnu metódu, ktorá je vysoko špecifická a citlivá. Používaný PCR test na COVID-19 sa zameriava na prítomnosť ribonukleovej kyseliny (RNA) vírusu, pričom cielene vyhľadáva unikátne gény SARS-CoV-2 vírusu, ktorý spôsobil pandémiu.

 • Objednaj sa do jedného z dostupných odberových miest po celom Slovensku.
 • Vyplň potrebné údaje v krátkom dotazníku (Ide o údaje osoby, ktorá bude testovaná – najmä meno, vek a telefónne číslo.)
 • Priprav sa na výter
 • Počkaj na výsledok

Čo treba vedieť pred testovaním na koronavírus?

PCR test na COVID-19 je určené pre dospelých a deti od 10 rokov. V prípade pacienta mladšieho ako 18 rokov, je potrebné, aby prišiel v sprievode zákonného zástupcu, ktorý udelí súhlas na odber biologického materiálu.

 • Minimálne 2 hodiny pred odberom sa nesmie jesť, piť, fajčiť, žuť žuvačku, používať kvapky alebo spreje do nosa a hrdla, umývať si zuby a používať ústnu vodu.
 • Chráň seba aj ostatných a dbajte na to, aby ste mali dýchacie cesty prekryté rúškom.
 • Odber vzorky prebieha “Drive-through” priamo z tvojho osobného auta, ktorým prídeš do vybraného odberového miesta. Pre tých, ktorí nemajú auto, je možné aj „Walk-through“ testovanie.
 • Po príchode na vybrané miesto sa riaď pokynmi personálu pri vstupe na testovacie odberové miesto.

Ako sa objednať na COVID-19 test?

Testovanie prebieha prostredníctvom nášho partnera MEDIREX. Po kliknutí na odkaz dole budeš presmerovaný na stránku MEDIREX GROUP, kde zadáš konkrétny kód podľa toho, na čo PCR test na COVID-19 potrebuješ. Použiť môžeš tieto tri kódy:

 • Ak cestuješ do zahraničia, použi pri objednávke kód PeliCestujem
 • Ak sa vraciaš domov, použi pri objednávke PeliDomov
 • Pre ostatné objednávky použi kód PeliIstota

Test na COVID-19 – Bratislava

V Bratislave sa môžeš dať otestovať COVID-19 na 2 odberových miestach a to priamo v centre Bratislavy na Cintorínskej ulici a neďaleko Avionu na Galvaniho ulici.

Test na COVID-19 – Košice

V Košiciach prebieha PCR testovanie na COVID-19 na Magnezitárskej ulici, neďaleko sídliska Ťahanovce.

Test na COVID-19 – Nitra

Aj Nitra má svoje vlastné odberové miesto na PCR test. Na COVID-19 sa v Nitre môžeš otestovať v mestskej časti Dolné Krškany na Novozámockej ulici.

Otestovať sa možno aj priamo na letisku:

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

THAI Airways predávajú tašky vyrobené zo starých záchranných viest https://t.co/KZAOtM1ymi #novinky49 minút dozadu
Bude testovanie na hraniciach? Sprísnia režim s ČR? Odpoveď prinesú najbližšie dni https://t.co/Alwufub9W8 #novinky1 hodinu dozadu
Oslava 40-ky vo veľkom štýle. Kim Kardashian si prenajala megaluxusný Boeing 777 a odletela na Tahiti! https://t.co/1P7rfuE5K8 #novinky2 hodiny dozadu
Polárne medvede sa chystajú na každoročnú migráciu. Môžeš ich sledovať naživo https://t.co/p6MS6EybAt #novinky2 hodiny dozadu
Exotika bez testu a karantény. 8 krajín, ktoré sľubujú bezpečnú dovolenku https://t.co/pN4m5cNz7f #dovolenky2 hodiny dozadu
Redukcie letov na letisku Bratislava pokračujú. Nebude Londýn-Luton, ani Manchester https://t.co/P8lEOKqM6f #novinky3 hodiny dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky3 hodiny dozadu
Celoplošné testovanie na Slovensku: voľný pohyb po krajine umožní antigénový alebo PCR test (podmienky) https://t.co/zxms9JzpbO #novinky3 hodiny dozadu
Vedci chcú pomenovať polárnu žiaru. Zapojiť sa môže aj verejnosť https://t.co/XyuTKRmLb1 #novinky3 hodiny dozadu
Dubajský mrakodrap Burj Khalifa včera svietil v československých farbách https://t.co/ybmMJyAUDQ #novinky4 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore