Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Test na COVID-19 už poskytuje aj letisko Praha

Test na COVID-19 už poskytuje aj letisko Praha

Na prítomnosť ochorenia COVID-19 sa už možno otestovať aj na pražskom Letisku Václava Havla. Na výber sú štandardné aj expresné testy, otestovať sa môžu nielen cestujúci, ale aj široká verejnosť. Testovanie vykonáva akreditované laboratórium GHC Genetics. Vo štvrtok o tom informovalo letisko Praha.

Reklama

Expresné testy budú stáť 7500 korún (280 eur), štandardné 1750 korún (65 eur). Pražské letisko poskytuje komplexný test (RT-PCR) a realizuje aj vyšetrenie protilátok IgG a IgM.

„Veríme, že testovanie nielen posilní bezpečnosť cestujúcich a prispeje k zníženiu rizika šírenia nákazy pri prekračovaní štátnych hraníc, ale aj cestovanie výrazne uľahčí,“ uviedol predseda predstavenstva Letiska Praha Václav Gregor.

Ako a kde sa otestovať na letisku Praha?

Zdravotníci laboratóriá budú vykonávať testy na troch rozličných odberových miestach v rámci pražského letiska. Jedno z nich je vo verejnej časti letiska v spojovacej chodbe medzi oboma terminálmi. Určené bude najmä pre verejnosť a tiež cestujúci, ktorí odchádzajú do destinácie, kde je vyžadované predloženie negatívneho testu na koronavírus.

Testovanie je dostupné každý deň od 4.00 ráno do polnoci, prevádzková doba odberových miest sa však môže upravovať podľa aktuálneho leteckej prevádzky. Analýzu vzoriek budú zdravotníci vykonávať vo vzdialenej laboratóriu, výsledky budú mať testovaní do 12 hodín.

Výsledok do troch hodín len pri drahšom teste

V prípade expresného testovania sú výsledky známe do troch hodín, rovnako ako vo Viedni. Táto možnosť bude vhodná najmä pre cestujúcich, ktorí odlietajú do destinácií s požadovaným testom alebo naopak prileteli z miest, pri ktorých Slovensko alebo Česká republika vyžaduje pri vstupe do krajiny negatívny test. Na výsledky cestujúci môžu počkať priamo na letisku.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Výnimky zo zákazu vychádzania sa týkajú aj cestovania https://t.co/6ZtGyLYLQx1 deň dozadu
Dubaj má novú svetelnú fontánu. Je najväčšia na svete https://t.co/IdeU4sdM2G #novinky1 deň dozadu
Boeing testoval čistenie lietadla so živým vírusom. Použité metódy sa osvedčili https://t.co/XFTPddpwHt #novinky1 deň dozadu
Wizz Air otvára základňu na letisku Gatwick v Londýne https://t.co/btFYhZi4XA #novinky1 deň dozadu
Zanzibar na jeseň alebo v zime? Prinášame lacné letenky na sezónu, tipy a vstupné podmienky https://t.co/U0wyPrdqJA #cestopisy1 deň dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky1 deň dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky1 deň dozadu
Thajsko k sebe pustí prvých turistov. Podmienkou je dlhý pobyt, karanténa aj poistenie https://t.co/83netoUCyV #novinky1 deň dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: Dominikánska republika s 5*hotelom a all inclusive za 1 170€ https://t.co/bILrl6WaYh #dovolenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore