Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Test na COVID-19 už poskytuje aj letisko Praha

Test na COVID-19 už poskytuje aj letisko Praha

Na prítomnosť ochorenia COVID-19 sa už možno otestovať aj na pražskom Letisku Václava Havla. Na výber sú štandardné aj expresné testy, otestovať sa môžu nielen cestujúci, ale aj široká verejnosť. Testovanie vykonáva akreditované laboratórium GHC Genetics. Vo štvrtok o tom informovalo letisko Praha.

Reklama

Expresné testy budú stáť 7500 korún (280 eur), štandardné 1750 korún (65 eur). Pražské letisko poskytuje komplexný test (RT-PCR) a realizuje aj vyšetrenie protilátok IgG a IgM.

„Veríme, že testovanie nielen posilní bezpečnosť cestujúcich a prispeje k zníženiu rizika šírenia nákazy pri prekračovaní štátnych hraníc, ale aj cestovanie výrazne uľahčí,“ uviedol predseda predstavenstva Letiska Praha Václav Gregor.

Ako a kde sa otestovať na letisku Praha?

Zdravotníci laboratóriá budú vykonávať testy na troch rozličných odberových miestach v rámci pražského letiska. Jedno z nich je vo verejnej časti letiska v spojovacej chodbe medzi oboma terminálmi. Určené bude najmä pre verejnosť a tiež cestujúci, ktorí odchádzajú do destinácie, kde je vyžadované predloženie negatívneho testu na koronavírus.

Testovanie je dostupné každý deň od 4.00 ráno do polnoci, prevádzková doba odberových miest sa však môže upravovať podľa aktuálneho leteckej prevádzky. Analýzu vzoriek budú zdravotníci vykonávať vo vzdialenej laboratóriu, výsledky budú mať testovaní do 12 hodín.

Výsledok do troch hodín len pri drahšom teste

V prípade expresného testovania sú výsledky známe do troch hodín, rovnako ako vo Viedni. Táto možnosť bude vhodná najmä pre cestujúcich, ktorí odlietajú do destinácií s požadovaným testom alebo naopak prileteli z miest, pri ktorých Slovensko alebo Česká republika vyžaduje pri vstupe do krajiny negatívny test. Na výsledky cestujúci môžu počkať priamo na letisku.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore