Nájdeš nás aj na:

Tipy

Tieto aerolinky vám dajú hotel zdarma pri dlhom prestupe

Tieto aerolinky vám dajú hotel zdarma pri dlhom prestupe

Ubytovanie, raňajky, transfer či víza zdarma. Niektoré aerolinky sú v prípade dlhších prestupov veľmi štedré, iné zase vyžadujú splnenie prísnych kritérií. Pozreli sme sa na najzaujímavejšie ponuky aeroliniek z pohľadu slovenských turistov, dali dokopy podmienky jednotlivých spoločností a prinášame praktický článok pre všetkých tých, ktorí cestujú po svete, možno majú nárok na bezplatný hotel pri dlhom prestupe a ani o tom nevedia 😉 Nech sa páči:

Reklama

Air Canada

Air Canada ponúka v rámci svojho stopover programu hotel zdarma pre cestujúcich prestupujúcich cez letiská v Toronte, Montreale alebo Vancouveri. Je tu však niekoľko podmienok, ktoré treba splniť. Prestup musí byť dlhší ako 6 hodín, hotel je poskytnutý len v noci a prenocovanie zdarma platí len pre pasažierov Premium Economy, Business a First class. Pasažieri ekonomickej triedy si samozrejme takéto prenocovanie môžu zakúpiť za 49 CAD (33 eur). Prenocovanie neplatí pre jednosmerné alebo open-jaw letenky a letenka musí byť zakúpená najmenej 4 dni pred odletom. Rezerváciu prenocovania viete spraviť šikovne cez web Air Canada v sekciii My Booking.

Zdroj fotografie: Senohrabek | Dreamstime.com

Air China

Je jedno či sa jedná o vnútroštátny let alebo medzinárodný let – Air China ponúka bezplatné ubytovanie všetkým cestujúcim bez ohľadu na triedu, ale len v prípade, že prestup bude na niektorom z letísk Peking, Chengdu, Hangzhou, Šanghaj, Tianjin a musí byť počas noci teda v čase od 22:00 do 8:00 v celej šírke. Prestup však nesmie byť dlhší ako 24 hodín. Rezervovať ho možno až vo chvíli, kedy máte zakúpenú resp. vystavenú letenku – s rezerváciou transit hotela vám pomôže aj zákaznícky servis Pelikána.  Prestup zdarma obsahuje ubytovanie v hoteli aj raňajky.

Zdroj fotografie: Pindiyath100 | Dreamstime.com

Asiana Airlines

Ak cestujete leteckou spoločnosťou Asiana Airlines a máte nočné medzipristátie na letisku Incheon v Seoule, máte nárok na hotel zdarma. Je tam však podmienka, že prestup musí trvať aspoň 8 hodín a hotel možno rezervovať najneskôr 72 hodín pred odletom. Je potrebné si overiť dostupnosť voľných izieb pred rezerváciou.

Zdroj fotografie: Dobino | Dreamstime.com

Delta Airlines

Je bežné, že niektoré aerolinky vám pri nočnom či dlhšom prestupe neponúknu hotel zdarma. Takým príkladom je aj letecká spoločnosť Delta Airlines. Avšak odmenou sú veľmi lacné letenky napríklad do Karibiku, aj napriek tomu, že si ubytovanie budete musieť zabezpečiť sami, alebo prenocujete na letisku. Viete tak napríklad cestovať na exotické ostrovy či destinácie ako Belize za 400-500 eur.

Zdroj fotografie: Looman | Dreamstime.com

Egyptair

Síce sa to nikde na webe oficiálne nedozviete, aj Egyptair ponúka prenocovanie v hoteli zdarma. Je tam však podmienka, že medzi jednotlivými letmi musí byť minimálne 6 hodín a nesmie existovať rýchlejšie spojenie. Celé to však možno vybaviť len prostredníctvom lokálnej kancelárie Egyptair v Káhire. Pre prípad, že potrebujete viac info, kontaktujte priamo [email protected]. Okrem ubytovania zdarma máte v cene aj transfer, raňajky a víza.

Zdroj fotografie: Ivan Sinayko | Dreamstime.com

Emirates

Letecká spoločnosť Emirates poskytuje službu Dubai Connect, ktorá umožňuje svojim cestujúcim bezplatné ubytovanie, pokiaľ majú zakúpenú letenku vo vyššej tarifnej triede (najnižšia cena nie je presne stanovená, odvíja sa od destinácie). Dĺžka prestupu je minimálne 8 hodín v prípade ekonomickej triedy a minimálne 6 hodín v prípade business a prvej triedy. Je tu však ešte niekoľko podmienok. Prestup musí byť dlhší ako 8 hodín, no kratší ako 24 hodín a nesmie existovať skoršie spojenie do danej destinácie. Je potrebné si Dubai Connect rezervovať v predstihu aspoň 24 hodín už počas kupovania letenky, alebo dodatočne cez zákaznícky servis. Ak toto všetko spĺňate, máte v cene transfer, ubytovanie, večeru i raňajky v niektorom so zmluvným hotelom poblíž letiska.

Ak máte na Dubaj viac ako jeden deň, pozrite si náš 48-hodinový bedeker.

Zdroj fotografie: Santiago Rodríguez Fontoba | Dreamstime.com

Etihad Airways

Pre cestujúcich v ekonomickej triede nie sú pripravené žiadne prenocovania zdarma. Avšak ak máte letenku v business alebo first class, čakajú vás nadštandardné služby. Pri business letenke si môžete zvoliť až 24-hodinový stopover s hotelom, stravou a transferom a pri first class letenke majú nárok na ďalších 24 hodín, teda 48-hodinový stopover s kompletnými službami (hotel, jedlo a transfery).

Zdroj fotografie: Mustafa Sandikci | Dreamstime.com

Ethiopian Airlines

V prípade Ethiopian Airlines je to jednoduchšie. Ak spĺníte minimálnu dĺžku na prestup 8 hodín, máte nárok na vízum, transfer, hotel a voucher na jedlo.

Zdroj fotografie: Abhishek Singh | Dreamstime.com

Hainan Airlines

Hainan Airlines je čínska 5* letecká spoločnosť známa medzi Slovákmi najmä výborným leteckým spojením z Prahy do Pekingu či Šanghaja. Taktiež ponúka ubytovanie pri dlhom prestupe zdarma. Môžete ho využiť pri prestupoch v Pekingu, Šanghaji, Zhengzhou, Hangzhou a ďalších destináciách (dokopy až 10 letísk). Hotel máte zdarma pri prestupe nad 6 hodín a to bez ohľadu na to, či letíte cez deň alebo v noci. V takomto prípade máte aj transfer a víza zdarma. Hotel zdarma neplatí len v takom prípade, že letíte vo väčšej skupine.

Zdroj fotografie: Boarding1now | Dreamstime.com

China Eastern Airlines

China Eastern Airlines taktiež ponúkajú hotel bezplatne pri dlhšom prestupe. Jedinou podmienkou je, že si letenku zakúpite priamo cez ich webstránku. Pri prestupe máte nárok na jeden bezplatný nocľah.

Zdroj fotografie: Seventhmoon Dreamstime.com

China Southern Airlines

Spoločnosť China Southern Airlines má objektívne asi najštedrejšiu ponuku. Nárok na hotel zdarma máte vtedy, ak je medzi prestupom 8 až 48 hodín a to bez ohľadu na to, či je prestup v noci alebo cez deň. Skvelé je, že hotel zdarma sa týka aj code-share spojení (aerolinky úzko spolupracujúce s China Southern Airlines). Ubytovanie máte garantované, aerolinka má zazmluvnené 3* a 4* hotely a dokonca máte záruku, že vás ubytujú aj v prípade zaplnenia hotelových kapacít. Transfer a raňajky sú taktiež zdarma.

Zdroj fotografie: Studioportosabbia | Dreamstime.com

Eva Air

Letíte s 5* aerolinkami EVA AIR cez Tchaj-Pej? Máte 24-hodinový stopover? Potom môžete požiadať aerolinky o bezplatný hotel prostredníctvom ich zákazníckeho servisu na stránke. Ako bonus dostanete aj raňajky a čo je super – transfer z letiska do a z hotela máte tiež grátis.

Pozrite si kompletnú recenziu ekonomickej triedy EVA AIR.

Zdroj fotografie: Allan Clegg Dreamstime.com

Iberia

Španielska letecká spoločnosť má zaujímavú ponuku pre tých, ktorých prestup je dlhší ako 8 hodín, prestupujú v Madride na ďalší let spoločnosti Iberia a za letenku dali minimálne 550 eur. V takom prípade majú nárok na 4* hotel s transferom a raňajkami. Služba musí byť rezervovaná najneskôr 72 hodín pred odletom a možno ju využiť počas jednej cesty len raz.

Zdroj fotografie: Senohrabek | Dreamstime.com

Icelandair

Icelandair neponúka ubytovanie zdarma v hoteli, avšak má dve veci, ktoré stoja za zmienku. Ak totiž letíte s islandskou spoločnosťou cez Rejkjavík do Ameriky alebo Kanady máte nárok na bezplatný 7-dňový stopover na Islande. A tá druhá cool vec je, že môžete bezplatne požiadať o jednodňového sprievodcu, ktorého vám aerolinka zabezpečí z vlastných radov – môže to byť ktorýkoľvek pracovník spoločnosti – či už steward, pilot alebo generálny manažér.

Korean Air

Korean Air poskytuje ubytovanie zdarma pri dlhšom prestupe, ak splníte niekoľko podmienok. Prestup musí byť dlhší ako 9 hodín a nesmie existovať iné skoršie spojenie, letenka musí byť vystavená na spoločnosť Korean Air (teda žiaden share-code let napríklad cez ČSA). Ak spĺňate uvedené podmienky, o hotel je potrebné požiadať aspoň 3 pracovné dni vopred. Zdarma dostanete ubytovanie v 4* alebo 5* hoteli v okolí letiska, transfer i raňajky.

Zdroj fotografie: Rebius Dreamstime.com

Oman Air

Letíte do Ázie cez letisko v Maskate a máte dlhý prestup? Oman Air vám poskytne hotel, transfer, stravu a víza bezplatne. Treba si však prostredníctvom predajcu leteniek overiť, či sa bezplatný hotel týka aj vášho letu a rezervovať túto možnosť dopredu. Nie je totiž presne stanovená dĺžka prestupu, pri ktorej sa poskytujú tieto služby bezplatne.

Zdroj fotografie: Typhoonski | Dreamstime.com

Qatar Airways

Cestujete radi do Ázie a najlepšou aerolinkou na svete? Qatar Airways ponúkajú na letisku v Dohe bezplatné ubytovanie a víza pre všetkých, ktorých minimálna dĺžka prestupu presiahne 8 hodín a cestujú vo vyššej triede, ako je ekonomická.

Pozrite si tiež: Prečo sa oplatí cestou do exotiky staviť v Katare.

Jordan Tan | Dreamstime.com

Royal Air Maroc

Kráľovské marocké aerolinky ponúkajú zaujímavý bezplatný benefit. Ak váš prestup nepresahuje 24 hodín a behom tejto doby nie je ďalšie letecké spojenie do vašej destinácie, máte nárok na hotel, transfer a stravu zdarma. Všetko v nádhernej Casablance.

Zdroj fotografie: Sebikus | Dreamstime.com

Royal Jordanian

Royal Jordanian ponúkajú bezplatné ubytovanie v prípade, že letíte s prestupom dlhším ako 8 hodín a nemáte žiadne iné naväzujúce spojenie – čo sa vo väčšine prípadov nepodarí. No ak predsa – máte transfer, ubytovanie a víza zdarma.

Zdroj fotografie: Alpiee | Dreamstime.com

Sichuan Airlines

Ďalšia zaujímavá ponuka pri letoch do Číny z Prahy. Hotel zdarma pri prestupe platí pri medzinárodných aj vnútroštátnych letoch, stačí ak je váš prestup dlhší ako 8 hodín a kratší ako 48 hodín. V takomto prípade máte v cene transfer, hotel, víza a ešte aj raňajky. Kuriozitou je, že ak cestujete napríklad osamote a letíte v ekonomickej triede, môžu vám dať izbu pre 2 osoby, avšak budete ju možno zdieľať s cudzou osobou. O službu bezplatného hotela je potrebné požiadať v predstihu.

Zdroj fotografie: Rebius | Dreamstime.com

Srilankan Airlines

Ak cestujete s národnou srílanskou aerolinkou (Srilankan Airlines) a máte na prestup viac než 8 hodín, máte nárok na hote, jedlo a transfer.

Zdroj fotografie: Joe Ravi | Dreamstime.com

TAP Portugal

Portugalská letecká spoločnosť TAP ponúka svojim pasažierom hotel a raňajky zdarma, no podmienky sú pomerne prísne. Kto má teda nárok na bezplatné služby? Ak letíte cez Lisabon do Ameriky alebo Afriky, na váš let nesmie nadväzovať v daný deň ďalší diaľkový let, letenku ste si zakúpili priamo cez aerolinku TAP Portugal, alebo cez slovenského či českého sprostredkovateľa (napr. Pelikán), prestup musí byť dlhší ako 8 hodín, ale zároveň kratší ako 24 hodín. Spĺňate podmienky? Ešte stále môžu mať hotely plnú kapacitu a nemusia vás bezplatne ubytovať. Bezplatné ubytovanie sa poskytuje len v jednom smere letenky.

AKTUALIZOVANÉ 29.1.2018 – Program prenocovania v Lisabone počas prestupov s TAP Portugal bol zrušený.

Zdroj fotografie: Richair | Dreamstime.com

Turkish Airlines

Na získanie nároku na hotel, transfer a jedlo zdarma je potrebné v prípade tejto leteckej spoločnosti mať náväzné lety v jednej letenke, medzi letmi nesmie byť skorší odlet a musí byť dodržaná minimálna dĺžka prestupu (v ekonomickej triede viac ako 10 hodín, v business triede 7 hodín). V cene máte transfer, ubytovanie, raňajky a môžete využiť aj možnosť výletu do Istanbulu.

Zdroj fotografie: Rexwholster | Dreamstime.com

Xiamen Air

Xiamen Airlines ponúkajú hotel zdarma pre všetkých cestujúcich prestupujúcich na medzinárodnom letisku v Xiamen, ak splnia určité podmienky. Oba lety musia byť operované aerolinkou Xiamen Airlines a prestup musí byť dlhší ako 6 hodín, ale kratší ako 24 hodín. Opäť sa môže stať, že ak cestujete sami, môžu vám prideliť dvojlôžkovú izbu s cudzou osobou rovnakého pohlavia. Zdarma máte okrem hotela ešte raňajky.

Zdroj fotografie: Maximeshanghai | Dreamstime.com

UPOZORNENIE: Všetky údaje o bezplatných hoteloch pri dlhších prestupoch pochádzajú z oficiálnych webov či Facebook stránok konkrétnych leteckých spoločností. Informáciu o vašom konkrétnom prípade si pre istotu vždy overte s predajcom leteniek alebo leteckou spoločnosťou.

Zaujal ťa článok? Pozri si aj 10 vecí, ktoré si ľudia najčastejšie „požičajú bez vrátenia“ z hotela alebo aj to, čo robiť v prípade, že tvoj let mešká alebo je zrušený a ako z toho môžeš dostať peniaze späť.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (10 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Hore