Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Emirates už v Dubaji ponúkajú plne biometrický a bezdotykový check-in pred odletom

Emirates už v Dubaji ponúkajú plne biometrický a bezdotykový check-in pred odletom

Emirates na letisku v Dubaji vylepšili svoje zariadenia na automatický check-in. Po novom sú kompletne bezdotykové. Cieľom je zamedziť kontakt na letisku a ochrániť tak pasažierov i zamestnancov letiska či aeroliniek.

Reklama

Dopravca Emirates zo Spojených arabských emirátov vylepšil svoje zariadenia na automatickú registráciu, aby boli úplne bezdotykové. Zmena prichádza v momente, keď sa letecká spoločnosť snaží zlepšiť svoju bezkontaktnú cestu cez medzinárodné letisko v Dubaji, pretože svet sa naďalej vyrovnáva s pandémiou COVID-19.

Cestujúci smerujúci do vybraných destinácií môžu napríklad vstúpiť do salónika leteckých spoločností a nastúpiť na palubu lietadla bez toho, aby ukazovali svoje doklady pracovníkovi leteckej spoločnosti. Všetko už možno vyriešiť bezkontaktne pomocou digitálnych kioskov, ktoré dokážu snímať biometriu tváre a porovnávať ju s cestovným dokladom a systémom.

Zároveň pre vyššie letecké triedy je v prípravnej fáze spustený aj nový „inteligentný tunel“, ktorý sníma tváre cestujúcich prechádzajúcich tunelom bez toho, aby museli hovoriť s človekom alebo ukazovať doklady.

Emirates sú dokonca prvou leteckou spoločnosťou mimo USA, ktorá získala povolenie od americkej vlády na prevádzkovanie biometrického nástupu na palubu lietadla. Preto sa táto technológia teraz používa pri letoch leteckej spoločnosti do Spojených štátov.

Postupne pre všetkých cestujúcich

Digiálne kiosky Emirates sú v prevádzke od začiatku októbra pre väčšinu cestujúcich na letisku v Dubaji. Aerolinky tak chcú skrátiť čakaciu dobu na check-in a zároveň postupne docieliť bezkontaktné odbavenie pre všetkých.

Na letisku Dubaj je zatiaľ v prevádzke osem odbavovacích zariadení na check-in a šestnásť automatov na batožinu. Emirates plánujú tieto čísla zvýšiť v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Dubajské aerolinky zároveň prisľúbili, že nové kiosky budú nepretržite udržiavať čisté a dezinfikované.

Ďalšie zaujímavosti od Emirates:

Akciové letenky Emirates

Zdroj foto: Emirates


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore