Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Emirates už v Dubaji ponúkajú plne biometrický a bezdotykový check-in pred odletom

Emirates už v Dubaji ponúkajú plne biometrický a bezdotykový check-in pred odletom

Emirates na letisku v Dubaji vylepšili svoje zariadenia na automatický check-in. Po novom sú kompletne bezdotykové. Cieľom je zamedziť kontakt na letisku a ochrániť tak pasažierov i zamestnancov letiska či aeroliniek.

Reklama

Dopravca Emirates zo Spojených arabských emirátov vylepšil svoje zariadenia na automatickú registráciu, aby boli úplne bezdotykové. Zmena prichádza v momente, keď sa letecká spoločnosť snaží zlepšiť svoju bezkontaktnú cestu cez medzinárodné letisko v Dubaji, pretože svet sa naďalej vyrovnáva s pandémiou COVID-19.

Cestujúci smerujúci do vybraných destinácií môžu napríklad vstúpiť do salónika leteckých spoločností a nastúpiť na palubu lietadla bez toho, aby ukazovali svoje doklady pracovníkovi leteckej spoločnosti. Všetko už možno vyriešiť bezkontaktne pomocou digitálnych kioskov, ktoré dokážu snímať biometriu tváre a porovnávať ju s cestovným dokladom a systémom.

Zároveň pre vyššie letecké triedy je v prípravnej fáze spustený aj nový „inteligentný tunel“, ktorý sníma tváre cestujúcich prechádzajúcich tunelom bez toho, aby museli hovoriť s človekom alebo ukazovať doklady.

Emirates sú dokonca prvou leteckou spoločnosťou mimo USA, ktorá získala povolenie od americkej vlády na prevádzkovanie biometrického nástupu na palubu lietadla. Preto sa táto technológia teraz používa pri letoch leteckej spoločnosti do Spojených štátov.

Postupne pre všetkých cestujúcich

Digiálne kiosky Emirates sú v prevádzke od začiatku októbra pre väčšinu cestujúcich na letisku v Dubaji. Aerolinky tak chcú skrátiť čakaciu dobu na check-in a zároveň postupne docieliť bezkontaktné odbavenie pre všetkých.

Na letisku Dubaj je zatiaľ v prevádzke osem odbavovacích zariadení na check-in a šestnásť automatov na batožinu. Emirates plánujú tieto čísla zvýšiť v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Dubajské aerolinky zároveň prisľúbili, že nové kiosky budú nepretržite udržiavať čisté a dezinfikované.

Ďalšie zaujímavosti od Emirates:

Akciové letenky Emirates

Zdroj foto: Emirates

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky7 minút dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky7 minút dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky11 minút dozadu
Seychely sa od 25. marca plne otvoria návštevníkom z celého sveta, na vstup postačí PCR test https://t.co/8vKnOiGZgm #letenky23 minút dozadu
PONUKA DŇA: Veľká noc v Egypte! Letenky, all inclusive a 5*hotel za 699€ https://t.co/rYKi2jDgti #dovolenky1 hodinu dozadu
10 tipov, ako cestovať bezpečne a zodpovedne aj počas pandémie https://t.co/OzWzYnDYsF19 hodiny dozadu
Zreštaurovali jednu z najstarších fresiek v Pompejach https://t.co/psBZ60uSOb #novinky20 hodiny dozadu
Holandsko predĺžilo cestovné obmedzenia do 1. apríla https://t.co/7gyjIjpHJR #novinky20 hodiny dozadu
AirBaltic je jednou z prvých aeroliniek, ktoré otestujú digitálny cestovný pas IATA https://t.co/TW2uWC8AMQ #novinky21 hodiny dozadu
ZĽAVA 50%: Azorské ostrovy a Madeira v super luxusnej biznis triede na leto za 399€ https://t.co/lvvaWTMMfW #letenky22 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore