Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Emirates už letecky obsluhujú takmer sto destinácií. Pridávajú lety do Ománu a Ugandy

Emirates už letecky obsluhujú takmer sto destinácií. Pridávajú lety do Ománu a Ugandy

Spoločnosť Emirates už opätovne lieta do takmer 100 destinácií. Dubajské aerolinky od októbra spustia lety aj do Ománu či Ugandy, ich celkový počet tak stúpne na 94. Pred koronakrízou spoločnosť obsluhovala 161 destinácií, takže aktuálne už Emirates dosahujú viac ako polovicu predpandemickej úrovne.

Reklama

„Spoločnosť Emirates postupne obnovuje svoju činnosť a prebudováva svoju sieť tak, aby poskytovala viac turistických destinácií bez toho, aby vynaložila úsilie na zabezpečenie najvyšších štandardov ochrany zdravia a bezpečnosti pre svojich zákazníkov a zamestnancov v každej destinácií.“ – píše sa v tlačovej správe spoločnosti Emirates.

Treba test, ale poistenie máte zdarma

Pravidlá vstupu a tranzitu cez Spojené Arabské Emiráty sa od 1. augusta výraznejšie menili. Od tohto dátumu potrebujú prichádzajúci cestujúci negatívny test COVID-19, v opačnom prípade ich nepustia na palubu lietadla. Tento test sa musí uskutočniť najneskôr 96 hodín pred cestou. Test si možno vybaviť aj pohodlne a jednoducho na vopred dohodnutý termín s Pelikánom.

Emirates už ponúkajú bezplatne každému cestujúcemu aj poistenie na COVID-19. Toto poistenie kryje prípadné náklady na liečbu, karanténu či repatriáciu domov v prípade pozitívneho testu na koronavírus aj niekoľko týždňov po absolvovaní prvého letu.

Akciové letenky Emirates


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore