Nájdeš nás aj na:

Ázia

28 krásnych zážitkov v Dubaji počas roka 2022. Čo všetko sa oplatí vidieť?

28 krásnych zážitkov v Dubaji počas roka 2022. Čo všetko sa oplatí vidieť?

Máš neutíchajúcu chuť na cestovanie? Môžem ťa navnadiť na najlepšiu destináciu sveta? Tipovať nemusíš, bavíme sa jednoznačne o Dubaji. Pozri sa z kilometrovej výšky, ako ti mesto mizne pred očami v púštnej búrke, na Bocelliho tancujúce fontány, zalyžuj si v štyridsiatich stupňoch, bývaj v kráľovskom parníku, zakonči deň v Arabskej púšti pod milión hviezdami.

Reklama

Dubaj je turistom otvorený turistom bez nutnosti karantény. Zaočkovaní turisti pri vstupe do Dubaja nepotrebujú negatívny PCR test. Musia sa preukázať očkovacím certifikátom s QR kódom. Platí to aj pre tých, ktorí prekonali koronavírus za posledný mesiac pred príchodom do Dubaja. Nezaočkovaní turisti sa musia preukázať negatívnym PCR testom nie starším ako 48 hodín.

10 miest v Dubaji, ktoré musíš vidieť

1.Burj Khalifa

First things First. Kým si pozrieš mesto z blízka pozri si ho najprv s výšky. 🙂 Výlet do Dubaja by sa nerátal bez návštevy najvyššej budovy sveta. Táto stavba alias zázrak dizajnu a techniky je dominantou mesta. Jej výška je 828 metrov a má 162 poschodí. Výhľad zhora je bezkonkurenčný. Lístky však  rozhodne odporúčam rezervovať dopredu online. 

2. Deira Dubai

Ak ti niekto tvrdí, že Dubaj sú iba mrakodrapy a lyžovanie v interiéri, tak ho zober do Deira Dubai. Najstaršia časť mesta je spleť fascinujúcej arabskej architektúry, štipľavého korenia, zlata, aj storočných drevených lodí, ktoré dodnes bez problémov preplávajú do Indie. Okrem toho tu nájdeš najlepšie tradičné trhoviská a určite vyskúšaj aj vodný taxík cez kanál, ktorý miestni volajú “abra” a stojí pár dirhamov.

3. Dubai Garden Glow

Si na dovolenke s deťmi a rozmýšľaš, kde ich vyšantiť? Toto miesto je na to ako stvorené, pretože zábavný park Dubai Garden Glow je naozaj jedinečný. Na výber máš z Art parku, Dinoparku, Magic parku či dokonca Ice parku. Optické ilúzie, 3D umelecké diela či milióny blikajúcich svetiel sú zarukou zábavy. 

Akciové letenky do Dubaja

4. Wild Wadi Water Park

Opäť niečo pre celú rodinu a špeciálne pre deti. Jeden z najlepších vonkajších vodných parkov v západnej Ázii. Nachádza sa tu najväčší tobogán na svete a môžeš tu zažiť cez 30 vzrušujúcich adrenalínových jázd, šmyklaviek a iných atrakcií. Dôležitá informácia: ak si s rodinkou ubytovaný v sieti Jumeirah Hotels, vstup do tohto parku máš zadarmo :). Park je momentálne z technických príčin zatvorený, cestovateľom sa však plne otvorí od 21. marca.

5. Dubajské pláže

 • Jumeirah Beach – o tejto pláži sa hovorí ako o jednej z najkrajších na svete. Jej atraktivitu dotvárajú luxusné hotely, ktoré sa rozprestierajú po okolí na Jumeirah Road a tiež krásne jemný biely piesok. Má pozvoľný vstup do mora, čo ocenia rodiny s deťmi. 
 • Pláž La Mer – Vstup na túto pláž je zadarmo. Jej príjemnú atmosféru dotvára množstvo reštaurácii a novootvorený vodný svet Laguna Waterpark. Využiť môžeš aj množstvo športovísk, bežeckú dráhu a skatepark a samozrejme štýlové kaviarne a reštaurácie. 
 • The Beach at JBR – obľúbená pláž pre rodiny s deťmi. Rozprestiera sa poblíž promenády The Walk, popri hoteloch Hilton Jumeirah Beach a Sheraton Beach Resort. Nachádza sa tam vodný svet a nafukovacie preliezky priamo v mori. 
 • Kite beach – pláž nachádzajúca sa poblíž Burj Al Arab je rozľahlá a široká plná športových nadšencov. Táto pláž je verejná a veľmi obľúbená medzi turistami práve vďaka možnosti zapózovať si s touto ikonou Dubaja. 

6. Dubai Miracle Garden

Botanické nebo na skok od púšte? V Dubaji? Znie to neuveriteľne, ale ak si milovník zelene, túto obrovskú pestrofarebnú záhradu plnú úchvatných kvetinových aranžmánov musíš navštíviť. Nájdeš tu 50 miliónov kvitnúcich kvetov z celého sveta. Záhradu dvakrát do roka celú zmenia. Vedľa nej sa nachádza aj záhrada motýľov.  Odporúčam všetkými desiatimi 🙂

7.Obchodné centrá a nákupy

Vitajte v raji nákupných maniakov. Nákupy v Dubaji by mali byť spísané, ako samostatná kapitola. Čas v spleti obrovských obchodných centier plynie inou rýchlosťou. Dubaj je medzinárodne najnavštevovanejšia shopping metropola sveta. Na výber máš z niekoľkých shopping centier. Tie ťa dostanú nielen svojou veľkosťou ale aj luxusnou architektúrou. Určite sa zastav v Dubai Mall, Mall of The Emirates, Dubai Marina Mall a na tematické nákupy v Ibn Battuta Mall. Len nemiň všetky peniažky hneď 🙂

8.Dubai Marina

Čo tak sa len tak flákať po meste a nasávať atmosféru? Napríklad prechádzkou po tomto veľkolepom prístavisku lodí, ktoré ti zaručene vyrazí dych. Po ceste môžeš nakuknúť do jedného z 305-tich obchodíkov alebo 69 reštaurácii.

9. Dubai Creek

Vychutnaj si nádherný výhľad na mesto počas plavby po zátoke. Plavba po tomto morskom kanáli je možná aj z jedného brehu na druhý, ale aj po celej zátoke tradičnou drevenou loďkou. Jedinečnú atmosféru načerpáš, ako cez deň tak aj večer. Je to skvelá príležitosť nahliadnuť do života obyvateľov starého Dubaja. 

10. Bastakiya Quarter 

Máš chuť na cestu späť v čase? Tak už vieš kam sa vydať. Táto malá štvrť je jednou z najstarších štvrtí mesta. Nájdeš ju medzi zátokou Dubai Creek a štvrťou Bur Dubai. Založená bola starými bohatými obchodníkmi. Je to miesto, ktorého sa nedotkla modernizácia. Prechádzka týmto labyrintom vytvoreným veternými vežami je nutná. 🙂 Po ceste sa určite zastav v jednej z pouličných kaviarničiek. 

8 kultúrnych zážitkov v Dubaji

11. Mosque

Najstaršia mešita v meste je ako jediná otvorená aj pre nemoslimov. Vďaka nádherným kamenným stenám jej kultovej architektúre je často označovaná aj ako svadobná mešita. Ak sa chceš o mešite dozvedieť viac, organizujú sa tu 75 minútové prehliadky so sprievodcom.  

 12. Dubai Museum 

Už si videl/a múzeum, ktoré sa nachádza v pevnosti? Že nie? Tak je čas to zmeniť. Pevnosť Al Fahidi je najstaršia budova v meste. Nájdeš exponáty, ktoré zaznamenávajú vývoj Dubaja ako rybárskej dediny na globálne mesto obchodu a cestovného ruchu. Nájdeš tam aj archeologické nálezy a mnoho iných čarovných exponátov.

 13. Divadlo Madinat  

Tak toto je pecka. Ak budeš pociťovať túžbu po autentickej kultúre odporúčam návštevu arabského divadla. Koná sa tu aj medzinárodný filmový festival a premietajú zaujímavé hry a muzikály vhodné aj pre deti. Vstupenky bez problémov zakúpiš priamo v pokladni. 

14. Dubajské fontány

Nálepka NAJ patrí aj k tejto dubajskej atrakcii. Najväčšie organizované fontány majú 25 farebných projektorov a 6600 svetiel. Lúč svetla z fontány je viditeľný z diaľky 33 km. Zober frajerku a pozrite si túto unikátnu svetelnú show sprevádzanú hudbou. Predstavenie má svoje čaro najmä večer a opakuje sa od 18:00 do 23:00 každú polhodinu.

15. Bollywood Park 

Na skok do Indie? Bez toho, že by si prekročil hranice? Stačí sa zviesť  metrom až na poslednú stanicu červenej linky. Potom už iba vychutnávaj kúzlo indickej kinematografie. Tento interaktívny zábavný park má však oveľa viac lákadiel. Strieľaj laserovou pištoľou, stúpaj nad oblohu vďaka 4D divadlu, zúčastni sa veľkých hudobných vystúpení a hlavne si nenechaj ujsť bulvár Bollywood a indické pouličné jedlá. 

 16. Sightseeing City Tour 

Bolia ťa už nožičky? A čo len tak pohodlne sedieť na streche autobusu a pri tom spoznávať a pozorovať celé mesto? Máš na výber z viacero trás. Prehliadky trvajú cca 4 hodinky.

 17. Queen Elizabeth 2

Vitaj v hoteli kráľovnej Alžbety II. Tento nádherný parník je zakotvený v prístave Dubai Mina Rashid. Počas svojej služby preplával Atlantik viac ako 800x a bol vyhľadávaný, pretože poskytoval mimoriadny luxus a komfort. Na palube si môžeš dať drink, večeru alebo sa tu rovno ubytovať.

18. Opera House 

A night at the opera 🙂 Verím, že týmto tipom ťa dostaneme. Už len budova Dubajskej opery prekoná všetky tvoje očakávania. Možno sa ti bude zdať aj troška povedomá 🙂 Vidieť tu môžeš nielen operu, ale aj balet, muzikál a činohru. Organizujú sa tu aj koncerty, konferencie a iné podujatia. 


10 adrenalínových zážitkov v Dubaji

19. Skydiving

Máš chuť na lekciu lietania? Čo tak tandemový zoskok z lietadla s výhľadom na Dubaj alebo na Palmový ostrov. Výber je len na tebe. Tak nejako si predstavujú romantiku adrenalínoví nadšenci 🙂 Na tento zážitok rozhodne nezabudneš do konca života. Ak naň máš odvahu a žalúdok poď do toho! 

 20. Safari 

Cesta z mesta? A čo tak cesta do púšte? Na výber máš z viacero dopravných prostriedkov. Obľube sa tešia hlavne ťavy. Ak chceš niečo rýchlejšie odporúčame Jeep. Ak chceš niečo adrenalínovejšie ber rozhodne buginu. Keď sa dostane na vrchol piesočnej vlny strmhlav sa spustí dolu.

Upozorňujem, že čím viac kričíš, tým viac motivuješ vodiča! Snehuliaka si tu nepostavíš, ale na snowboarde sa vyjašíš do sýtosti. Sandboarding je na piesku naozaj sranda, má iba jednu nevýhodu. Nenájdeš tu vlek ani lanovku, takže do kopca musíš ísť po svojich. 🙂 V púšti môžeš aj prenocovať, možnosti sú naozaj neobmedzené.

21. Zipline ponad Dubai Marina

Odkiaľ je najlepší výhľad na mesto? Predsa z najdlhšej zipline na svete. Pomedzi mrakodrapmi budeš plachtiť rýchlosťou 80km vo výške až 170 metrov. Už kupuješ lístok, však? 🙂 Jazdu si môžeš vychutnať sám, ale aj vo dvojici a jazda trvá hodinu. Nachádza sa v prístave Marina. P.S.: Jazdu si tu vyskúšal aj korunný princ Sheikh Hamdan bin Mohammed. Pozri video 🙂

22. Ski Dubai

Lyžovačka v Dubaji? Je ti teplo maličká? Tak si poď zalyžovať do Emirates mall. Tento lyžiarsky svah hádam už nie je potrebné ani viac predstavovať. Miesto, kde si popri nákupoch odskočíš na 400 metrov dlhú zjazdovku vybudovanú v horskom štýle je extravagantné samo o sebe. Interaktívny sneh s dráhami pre sane, ľadové delo, šmykľavka, horolezecké veže, obria snehové gule a ľadová jaskyňa k tomu. V Dubaji je aj nemožné možné 🙂

 23. Dolphin Bay

Miluješ delfínov, ale ešte si nemal/a príležitosť vidieť ich zblízka? Poradím ti kde to môžeš napraviť. Tento plne klimatizovaný komplex je jedným z najmodernejších zariadení pre morské cicavce na svete. Na výber máš množstvo aktivít od plávania až po potápanie z delfínmi. V cene lístka dostaneš aj celodenný vstup do Aquaparku Aquaventure a na priľahlú pláž.

24. Flyboard

Ešte si nevyskúšal túto vodnú hračku? Chceš sa poriadne vyjašiť a vyskúšať niečo nové? Tento vynález ti umožní surfovať, ale aj plávať pod vodou a je vysoko návykový 🙂 Dokonca sa vieš dostať do výšky až 10 metrov nad morom. Flyboard si vieš požičať na pláži Jumeirah. Tak hurá do toho!

25. Vyhliadkový let helikoptérou

No a čo tak si pozrieť Burj Khalifa, Palm Jumeirah či Burj Al Arab a vlastne celý Dubaj troška z inej perspektívy? Napríklad priamo z oblohy? Výlet helikoptérou ti umožní navštíviť rôzne kultové destinácie troška inak. A nemusíš z nej skákať 🙂 

26. Dubajské akvárium a ZOO pod vodou 

Opäť niečo pre milovníkov zvierat a inej perspektívy. Je načo pozerať. Nachádzajú sa tu tri zóny. Akváriová nádrž, kde nájdeš viac ako 140 druhov morských živočíchov. Prejsť sa môžeš podvodným skleneným tunelom dlhým 48 metrov. Nájdeš tu aj zoologickú záhradu, samozrejme ako bolo hore uvedené – pod vodou. K zvieratám sa môžeš priblížiť počas kŕmenia a potápania. 

27. Scubadiving

V Dubaji sa nachádza jedna z najlepších potápačských škôl na svete – Deep Blue Sea Diving. Poskytuje kurz pre začiatočníkov, ale môžeš sa tu stať aj inštruktorom. Ak hľadáš napríklad nezabudnuteľný narodeninový darček, potápanie v Dubaji ním bez debaty je.

28. Let balónom

Hľadáš relaxačný adrenalín? Pozri si veľkolepú dubajskú púšť z teplovzdušného balóna. Do koša sa zmestí 24 osôb. Poskytuje však dostatok pohodlia a komfortu na pohodlné sledovanie cesty. Väčšina z týchto výletov vzlieta z cesty Al Ain v blízkosti miestneho národného parku.

Tak ako? Navnadili sme ťa? Dubaj to nie sú iba do neba siahajúce budovy, žiariace obchodné centrá, biele pláže, luxusné plážové kluby. Mesto ležiace na okraji Arabskej púšte a pobreží Perzského zálivu toho poskytuje oveľa viac. Ak ho navštíviš na jar, počasie ponúka ideálnu príležitosť ideálne  kombinovať všetky hore uvedené aktivity :). Navyše, tento rok oslavujú Spojené arabské emiráty 50. výročie, ide teda o najlepší rok na návštevu.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   4.5/5 - (4 votes)
  Komentáre

  Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

  Odporúčame

  Horúce #PELIPECKY

  Novinky a správy zo sveta cestovania

  10 dôvodov prečo je Kostarika najlepšia destinácia na svete a letenky za 499€! https://t.co/RDEvkqMjNG #letenky4 dni dozadu
  Saudská Arábia z Budapešti od 71€! Leť do kráľovstva novými linkami Wizz Airu https://t.co/8auiDcQwGM #letenky4 dni dozadu
  Lacné letenky do Dubrovníka: leť začiatkom leta od 65 eur! https://t.co/vwQePAaKzG #letenky4 dni dozadu
  Bez testu, očkovania i karantény: 169 krajín, ktoré sú otvorené bez obmedzení https://t.co/tNryB3mapQ #novinky2 týždne dozadu
  Tipy redakcie: kam ísť najbližšie týždne na dovolenku? Pozri, kde sa to najviac oplatí https://t.co/09uD7HGsbR #dovolenky2 týždne dozadu
  4* Liptovský dvor: Rozprávková dedinka, ktorá ťa očarí atmosférou a prekvapí gastronómiou (RECENZIA) https://t.co/ATPxR4vUhw #dovolenky2 týždne dozadu
  5*Jumeirah at Saadiyat Island Resort Abu Dhabi: udržateľný luxus na jednej z najkrajších pláží Emirátov https://t.co/Eioz7D5Lvp #dovolenky2 týždne dozadu
  LACNÉ LETENKY: Londýn, Záhreb, Bergamo a desiatky iných destinácií. Objednaj teraz od 28€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky2 týždne dozadu
  Kuba: Veľký sprievodca karibským ostrovom zastaveným v čase (+ letenky od 539€) https://t.co/9FOpxx23mw #cestopisy2 týždne dozadu
  4 TOP nemecké metropoly: itinerár na najlepšie zážitky počas 2 dní https://t.co/ZEHo5AHL9B #cestopisy2 týždne dozadu

  Odporúčame tiež:

  Advertisement
  Advertisement
  Hore