Nájdeš nás aj na:

Ázia

Hurá na Maldivy: VEĽKÉ POROVNANIE leteniek od 619€!

Premýšľaš nad útekom do niektorej z bezpečných exotických destinácií? Potom sú medzi favoritmi určite aj Maldivy. Asi sa zhodneme na tom, že cestovanie milujeme všetci, no naše požiadavky na letenky sa možno občas trochu líšia. Pre niekoho môže byť rozhodujúca nízka cena a to aj v prípade dlhšieho prestupu. Iný cestovateľ zase nedá dopustiť na špičkový servis alebo skrátka termíny, ktoré „pasujú“ do jeho dovolenkového plánu.

Reklama

A preto sme porovnali aktuálnu ponuku leteniek na Maldivy, aby ste si mohli vybrať presne podľa svojho gusta.

Rýchle lety Austrian Airlines z Viedne, Košíc i Budapešti

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐
 • Batožina: ⭐⭐ 
 • Prestupy: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐⭐

Najväčším benefitom, ktorý ocenia najmä ľudia bez chute tráviť čas na letisku, je priamy let z Viedne. S rakúskymi aerolinkami ale možno výhodne lietať aj s kratšími prestupmi z Košíc či Budapešti. Nevýhodou cesty s Austrian Airlines je, že letenka automaticky neobsahuje podpalubnú batožinu. Na druhej strane, toto je aktuálne cenovo najvýhodnejšia ponuka na hlavnú sezónu (november až február) a vyvažuje to aj dobrý palubný servis na dlhých letoch. Poteší, že pasažieri si môžu na lete vyberať z dvoch palubných menu, sedadlá Austrian Airlines ponúkajú relaxačnú funkciu pre príjemnejšie cestovanie a k dispozícii je aj bohatý zábavný systém.

V ponuke sú tiež vyššie triedy za zaujímavé ceny. Prémiová ekonomická trieda začína na cenovke 2199 € a biznis trieda od 4199 €. Benefitom sú pohodlnejšie sedadlá (alebo skôr postele?), ešte lepšie menu, 2 podpalubné batožiny (spolu 46kg), komfortný kozmetický balíček, welcome drink a neobmedzené pitie a jedlo počas celého letu.

S flydubai na Maldivy 7-krát týždenne

Servis: ⭐⭐⭐
Batožina: ⭐⭐⭐⭐
Prestupy: ⭐⭐⭐
Cena: ⭐⭐⭐⭐
Termíny: ⭐⭐⭐⭐⭐

Komfortné a ergonomické sedadlá navrhnuté spoločnosťou Recaro, šikovný priestor pre lakťe či nohy, moderný dizajn interiéru a množstvo zábavného programu v multimediálnom systéme. To považujeme za najväčšie benefity lietania ekonomickej triedy spoločnosti flydubai. Poteší tiež internet na palube, možnosť objednať si jedlo aj pri najlacnejších letenkách a tiež široká ponuka filmov a multimediálnej zábavy. Najvýhodnejšia alternatíva s flydubai na Maldivy je aktuálne z Budapešti. V cene je aj podpalubná batožina a pohodlný prestup v Dubaji.

S Etihad Airways ako v bavlnke

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Batožina: ⭐⭐⭐⭐ 
 • Prestupy: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐⭐

Etihad Airways predstavili na jar minulého roku novinku v podobe letov do Viedne a rovno pridali aj skvelé ceny na Maldivy. Nie je tajomstvom, že servis je v prípade tejto leteckej spoločnosti na vysokej úrovni a inak tomu nie je ani pri tejto letenke. Akciový kalendár obsahuje termíny až do apríla 2023 a lety zahŕňajú len jeden relatívne rýchly prestup v Abu Dhabi. V cene je aj podpalubná batožina do 23kg.

Cestujúcim sa na linkách Etihad Airways podáva teplé jedlo podľa vlastného výberu z troch hlavných chodov. Palubná kaviareň, ktorá podáva ľahké občerstvenie, kávu, čaj a horúce čokolády príjemne dopĺňa celý zážitok na palube. Súčasťou letu je tiež multimediálny zábavný systém pozostávajúci zo 750 hodín obsahu. Sedadlá Economy sú vybavené 10,6-palcovými monitormi s dotykovou obrazovkou.

Saudia Airlines patria medzi najpohodlnejšie

Servis: ⭐⭐⭐⭐⭐
Batožina: ⭐⭐⭐⭐ 
Prestupy: ⭐⭐
Cena: ⭐⭐⭐⭐
Termíny: ⭐

Saudi Arabian Airlines alebo skrátenie SAUDIA síce nie sú nové aerolinky, no zrejme ich ešte veľa slovenských cestujúcich nepozná. SAUDIA patrí medzi špičkové blízkovýchodné aerolinky. Nás na prvý pohľad zaujali najmä nové lietadládostatok priestoru na nohy už v ekonomickej triede vrátane nožných operadielfamózne jedlo a niekoľko ďalších detailov ako napríklad bezplatný amenity kit (komfortný balíček s kozmetikou). Hoci sa na palube SAUDIA nepodáva alkoho, menu ti to vynahradí svojou pestrosťou. V cene letenky je 23kg podpalubná batožina, ceny sú v priemere vyššie, no zodpovedajú zážitku na krídlach tejto leteckej spoločnosti. Nevýhodou je dlhší prestup na ceste naspäť, kde si však možno spraviť niekoľkodňovú zastávku v saudskoarabskej metropole Jeddah.

saudia

Maldivy s 5* servisom Qatar Airways

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Batožina: ⭐⭐⭐⭐
 • Prestupy: ⭐⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐⭐

Qatar Airways právom opakovane získali ocenenie pre najlepšie aerolinky sveta. Servis na palube funguje bez obmedzení a cena od 799 eur je stále lákavá.

Výhodou je tiež množstvo termínov na hlavnú sezónu a 5 letov týždenne. Prestupy v smere tam sú veľmi krátke, na ceste späť sa pohybujú spravidla okolo 8-10 hodín a letenka obsahuje batožinu do 25 kg.

Qatar Airways patria medzi špičku v palubnom servise a tešiť sa možno na niekoľko famóznych jedál, neobmedzené pitie a špičkový multimediálny zábavný systém. Pri dlhšom prestupe odporúčame pozrieť si metropolu Doha.

Samostatnou kategóriou je potom jedna z najlepších biznis tried na svete, v ktorej sa dá na Maldivy letieť od 3599 €.

Turkish Airlines a ich multicity ponuka 2v1

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐
 • Batožina: ⭐⭐⭐⭐
 • Prestupy: ⭐⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐

Turecké aerolinky ponúkajú aj v ekonomickej triede neobyčajný komfort a zaujímavý servis. Pohostia ťa výborným menu a čas si môžeš krátiť s multimediálnym zábavným systémom. Akciový kalendár ponúka posledné voľné termíny na hlavnú sezónu 2022/2023. Novinkou je tiež možnosť stopoveru v Istanbule, kedy v rámci dlhšieho prestupu možno využiť bezplatnú prehliadku mesta. Tá sa uskutočňuje až 6-krát denne a 7 dní v týždni a určite ju odporúčame absolvovať.

Turkish Airlines majú tiež zaujímavú ponuku biznis leteniek. Sedadlá sa v biznis triede prezentujú štyrmi bodmi: maximálny komfort, čas na masáž, pohodlný spánok a práca so zábavou. Sedadlá sú polohovateľné do úplnej vodorovnej polohy, súčasťou komfortného balíčka je aj vankúš s dekou a komfortný balíček a turecká pohostinnosť znamená neobmedzené množstvo famózneho jedla a pitia. Plus multimediálna zábava na špičkovom displeji je samozrejmosťou.

Emirates s TOP zábavným systémom a výletom do Dubaja

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐⭐  
 • Batožina: ⭐⭐⭐ 
 • Prestupy: ⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐

Letenky Emirates sa pohybujú v ľahko vyšších sumách, ale aj tak sa stále jedná o skvelé ceny. Zo všetkých aeroliniek ponúkajú Emirates pravdepodobne najlepší zábavný systém a ako bonus aj Wi-Fi zdarma. Nevýhodou môže byť dlhý prestup na ceste späť, ktorý ale možno využiť na krátku dovolenku v Dubaji a spraviť si tak parádne Multicity. Batožina do 25 kg poteší tiež a v akciových kalendároch možno kombinovať termíny až do apríla 2023.

Budete sa cítiť, ako vo vyššej triede. Pohodlne sa usaďte, dajte si drink, ponorte sa do najnovších filmov a seriálov, ochutnajte skvelú kuchyňu, zostaňte v kontakte s blízkymi a užívaj si let na 100%. Lietanie s Emirates je skutočne komfortné už aj v ekonomickej triede.  Priestor pre na nohy je mimoriadne štedrý, čo ti poskytne dostatočný komfort počas celej cesty. Ponuka jedál a alkoholických a nealkoholických nápojov je rovnako pestrá, ako keby ste zavítal do luxusnejšej reštaurácie, tak si to užite naplno.

V Emirates má každý cestujúci ekonomickej triedy š k dispozícii veľký 13,3 palcový displej na sedadle oproti. Počas letu tak môžete sledovať filmy, seriály, počúvať hudbu, hrať hry alebo dokonca pozerať živé futbalové prenosy.

Príjemným bonusom je, že na linke Viedeň – Dubaj ešte stále premáva aj dvojpodlažný Airbus A380, s ktorým je lietanie obrovským zážitkom.

Na Maldivy už cestujeme bez obmedzení

Maldivy sa po pandémii kompletne otvorili od 14. marca 2022. Ku vstupu na Maldivy tak už viac netreba test, očkovanie ani karanténu. Stačí pred cestou vyplniť zdravotný formulár. Odporúčame určite aj toto cestovné poistenie, ktoré ochráni cestujúceho aj jeho peňaženku.

Maledivy

Akciové letenky na Maldivy


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (13 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore