Nájdeš nás aj na:

Ázia

Hurá na Maldivy: VEĽKÉ POROVNANIE leteniek od 499€!

Premýšľaš nad útekom do niektorej z bezpečných exotických destinácií? Potom sú medzi favoritmi určite aj Maldivy. Asi sa zhodneme na tom, že cestovanie milujeme všetci, no naše požiadavky na letenky sa možno občas trochu líšia. Pre niekoho môže byť rozhodujúca nízka cena a to aj v prípade dlhšieho prestupu. Iný cestovateľ zase nedá dopustiť na špičkový servis alebo skrátka termíny, ktoré „pasujú“ do jeho dovolenkového plánu.

Reklama

A preto sme porovnali aktuálnu ponuku leteniek na Maldivy, aby ste si mohli vybrať presne podľa svojho gusta.

Super ponuka od Turkish Airlines

 • Servis: ⭐⭐⭐
 • Batožina: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Prestupy: ⭐⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐⭐⭐

Jednu z aktuálne najvýchodnejších cien majú v ponuke Turkish Airlines. Letecká spoločnosť si aj v týchto dňoch udržuje vysokú kvalitu služieb, ktorá je ale bohužiaľ ochudobnená o plnohodnotné menu. Z hygienických dôvodov, sa tak na svojom lete stretnete len s jednoduchším, zabaleným jedlom a alternatívne diéty ako vegetariánska alebo vegánska nie sú k dispozícii. Akciový kalendár na druhej strane ponúka množstvo termínov až do decembra 2021 a nízka cena letenky zahŕňa aj veľkú 30kg batožinu.

S Etihad Airways ako v bavlnke

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐
 • Batožina: ⭐⭐⭐⭐ 
 • Prestupy: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐⭐⭐

Etihad Airways predstavili na jar novinku v podobe letov do Viedne a rovno pridali aj skvelé ceny na Maldivy. Nie je tajomstvom, že servis je v prípade tejto leteckej spoločnosti na vysokej úrovni a inak tomu nie je ani pri tejto letenke. Akciový kalendár obsahuje termíny od apríla do decembra a lety zahŕňajú len jeden relatívne rýchly prestup v Abu Dhabi.

Nevýhodou môže byť nutnosť negatívneho testu aj pri ceste späť z dovolenky na Maldivách, práve kvôli požiadavkám v Abu Dhabi. Oproti Turkish Airlines môžete počítať s menšou váhou batožiny do 23 kg. Etihad Airways k letenkám do konca marca dáva zadarmo covid-19 poistenie. Platnosť už niekoľkokrát predĺžili a dá sa teda očakávať, že tak urobia znovu aj na apríl a ďalšie mesiace.

S 5* servisom Qatar Airways

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Zavazadlo: ⭐⭐⭐⭐
 • Přestupy: ⭐⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐⭐

Qatar Airways právom opakovane získali ocenenie pre najlepšie aerolinky sveta. Servis na palube funguje bez obmedzení a cena od 569 eur je viac než lákavá. Pri letoch na Maldivy vám stačí len test v smere tam, naspäť ho aerolinky nevyžadujú.

Nevýhodou môže byť nižšia dostupnosť termínov (len pondelok a nedeľa), ale aj tak je z čoho vyberať a to medzi marcom a júnom, prípadne možno vyberať z vyššej tarifnej triedy. Prestupy v smere tam sú veľmi krátke, na ceste späť sa pohybujú spravidla okolo 8-10 hodín a letenka obsahuje batožinu do 25 kg.

Emirates pridajú k letenke aj poistenie

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐⭐  
 • Zavazadlo: ⭐⭐⭐ 
 • Přestupy: ⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐

Letenky Emirates sa pohybujú v ľahko vyšších sumách, ale aj tak sa stále jedná o skvelé ceny. Okrem špičkového servisu, ktorý teraz funguje bez obmedzení je výhodou najmä viacrizikové COVID-19 poistenie zadarmo ku každej letenke. Zo všetkých aeroliniek ponúkajú Emirates pravdepodobne najlepší zábavný systém a ako bonus aj Wi-Fi zdarma. Pre cestu z Maldív do Budapešti či Viedne naspäť domov nepotrebujete PCR test, stačí vám len pre cestu na Maldivy. Nevýhodou môže byť dlhý prestup na ceste späť a o niečo menšia batožina do 20 kg, ale v takom prípade je možné využiť letiskový hotel za poplatok. V akciových kalendároch možno kombinovať termíny až do júna.

Od marca do júna s Lufthansou

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐
 • Batožina: ⭐
 • Prestupy: ⭐⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐

Najlepšie európske aerolinky ponúkajú ceny leteniek za 539 eur. Na ceste je jeden prestup vo Frankfurte, ktorý nevyžaduje test. Pri ceste z Maldív teda test netreba, postačí vám na cestu tam. Servis na palube funguje bez obmedzení, ale nevýhodou môže byť v tejto cenovej hladine chýbajúca podpalubná batožina, ktorú je nutné dokúpiť. Termíny sa pohybujú v tejto cene od marca do júna a prestupy sú v časoch 3-6 hodín.

Pre tých, ktorí chcú a potrebujú letieť na Maldivy z Viedne alebo Košíc je tu ešte ponuka Austrian Airlines. Ide o priame letecké spojenie, takže cena začína na sume 639 eur z Košíc a potom cene 799 eur z Viedne. Servis na palube funguje bez obmedzení, ale nevýhodou môže byť v tejto cenovej hladine chýbajúca podpalubná batožina, ktorú je nutné dokúpiť.

Z Viedne možno za túto akciovú cenu letieť vo februári a marci, akciové termíny z Košíc sa týkajú obdobia október až december 2021.

Vstup na Maldivy a návrat

Po príchode na Maldivy je od 10. septembra 2020 nutné sa preukázať potvrdením o negatívnom COVID-19 teste v anglickom jazyku, pričom cestujúci musia byť otestovaný v čase maximálne 96 hodín pred odletom na Maldivy. Ďalej je nutné 24 hodín pred odletom odoslať zdravotné vyhlásenie. Pozrite na – KOMPLETNÝ PODMIENKY VSTUPU NA MALDIVY.

Pred príchodom domov je nutné vyplniť formulár na ochranu verejného zdravia a formulár e-hranica (tým sa prípadne preukázať policajnej kontrole), zároveň nahlásiť telefonicky túto skutočnosť vášmu ošetrujúcemu lekárovi

Po návrate na Slovensko platí povinnosť domácej izolácie a najneskôr piaty deň po prílete sa nechať bezplatne otestovať RT-PCR testom (v prípade pozitivity sa potom riadiť aktuálnymi nariadeniami vlády), táto izolácia platí aj pre všetkých členov domácnosti – po negatívnom teste karanténa končí.

Maledivy

Pelikán preplatí stornopoplatok, ak budete mať pozitívny test

Novinka od Pelikána! Kúp si k letenke alebo pobytu poistenie a automaticky dostaneš BONUS v podobe preplatenia stornopoplatku, pokiaľ nebudeš môcť odletieť kvoli pozitívnemu COVID-19 testu! Tento bonus získajú automaticky všetci cestujúci, ktorí si zakúpili poistenie STORNO alebo ISTOTA od 1.1.2021 – vrátane.

Počas platnosti nariadenia o zákaze vycestovania do zahraničia za účelom rekreácie poistenie STORNO ani ISTOTA nekryje žiadne náklady súvisiace so stornovaním tohto druhu cesty pred jej začiatkom. Platí to bezohľadu na to, aký dôvod stornovania cesty klient deklaruje. To znamená, že poistenie nekryje stornovanie cesty za účelom rekreácie ani v prípade choroby či hospitalizácie klienta, ani v prípade smrti príbuzného. Rovnako si klient počas platnosti tohto zákazu nemôže pri tomto druhu cesty uplatniť ani náš benefit preplatenia stornopoplatkov v prípade pozitívneho testu na COVID-19.

Akciové letenky na Maldivy

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Na zozname zelených krajín bude od pondelka 47 štátov, vypadne však Portugalsko https://t.co/LHUxYQTTKl #novinky9 hodín dozadu
Túžiš po originálnej svadbe? TOP 10 destinácií na sobáš v zahraničí https://t.co/qx0ebmdxJv #cestopisy9 hodín dozadu
Rusko súčasťou vakcinačného turizmu? Pripravuje balíčky s vakcínou a ubytovaním https://t.co/f3aX4gwU0x #novinky13 hodín dozadu
Cestovanie do Lotyšska: voľný vstup pre zaočkovaných alebo tých, čo prekonali COVID https://t.co/IKheGRA8gQ #novinky13 hodín dozadu
Bari, Catania, Alicante. V lete 2021 objav autentické kúty Talianska a Španielska (letenky od 36€) https://t.co/Ct4I6M3LSR #cestopisy14 hodín dozadu
Krásna Menorka v lete od 47€! Zaži to najlepšie z pláží a turistiky https://t.co/X8jX8q0oYA #letenky14 hodín dozadu
Najkrajšie pláže v Španielsku? Nájdete ich na ostrovoch https://t.co/VQI0ZNvhAm #cestopisy15 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie: kedy potrebujem test, ako lietať z Viedne/Budapešti a ktoré doklady potrebujem? https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky15 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky15 hodín dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky15 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore