Nájdeš nás aj na:

Ázia

Nové lietadlá, palubná Wi-Fi, poistenie zdarma a iné. 10 dôvodov, prečo lietať do exotiky s flydubai

Nové lietadlá, palubná Wi-Fi, poistenie zdarma a iné. 10 dôvodov, prečo lietať do exotiky s flydubai

Naša redakcia má v obľube lietanie po svete a ešte radšej o tom všetko píšeme recenzie a články. O aerolinkách flydubai sme zatiaľ veľa reportáží nenapísali a tak sme sa to rozhodli zmeniť. Pozreli sme sa teda bližšie na ich aktuálnu ponuku, pozbierali posledné zážitky z lietania s nimi a prinášame súhrnný článok o tom, aké skúsenosti s flydubai máme. Čo všetko ponúka slovenským cestujúcim? Poznáme minimálne 10 dôvodov, prečo lietanie s flydubai odporúčame.

Reklama

1. Novučičké lietadlá s modernou kabínou

Komfortné a ergonomické sedadlá navrhnuté spoločnosťou Recaro, šikovný priestor pre lakťe či nohy, moderný dizajn interiéru a množstvo zábavného programu v multimediálnom systéme. To považujeme za najväčšie benefity lietania ekonomickej triedy spoločnosti flydubai. Samozrejme je to len zlomok toho, čo lietadlá dubajských aeroliniek ponúkajú.

Rovnako ako všetky lietadlá Boeing 737 MAX, aj variant flydubai má takzvaný Sky interiér, ktorý má napríklad veľmi šikovné odvetrávanie vzduchu, špičkové svetelné technológie a okrem iného aj oku lahodiaci dizajn.

Ako vyzerá sedenie v ekonomickej triede flydubai?

Vybrať si možno štandardné sedenie, ale aj sedadlá s extra priestorom pre nohy v prednej časti ekonomickej triedy alebo pri núdzových východoch, ako to býva štandardom pri väčšine aeroliniek. Pri dlhších či kratších cestách s flydubai si cestujúci pri šikovnom a jednoduchom online check-ine vyberá to, či bude sedieť v uličke, uprostred alebo pri okne.Ak by sme to mali zhrnúť, sedenie v lietadlách flydubai ponúka viac priestoru, ako býva štandardom a opierka hlavy zase poskytuje dostatočný sklon, aby ste si oddýchli a zažili pohodlný let.

Raz vidieť je niekedy lepšie ako stokrát počuť, však? Pozrite si novú kabínu lietadiel flydubai v krátkom videu:

2. Internetové pripojenie počas letu

Surfujte po internete, četujte, posielajte e-maily alebo len tak relaxujte vďaka výsokorýchlostnému pripojeniu na internet. Funkčná Wi-Fi na palube lietadiel stále nie je samozrejmosťou, ale flydubai ju postupne rozširuje do celej flotily. Služba je síce za poplatok, ale ceny nie sú vysoké a platiť možno aj platobnými kartami Visa, MasterCard a American Express. Vybrať si možno z troch balíčkov – prístup na 30 minút, prístup počas celého letu alebo 24-hodinový prístup – ceny sa odvíjajú v závislosti od konkrétneho letu.

Prostredníctvom Wi-Fi portálu Airtime Inflight môžete tiež pozorovať priebeh letu a pristupovať k údajom na webe flydubai.com, bez toho, aby ste si museli kupovať balík WiFi. Môžete teda sledovať aktuálnu situáciu na nasledujúcom letisku a tiež skúmať tipy na cestovanie, inšpirovať sa ponukou destinácií flydubai a pokojne aj rezervovať ďalší výlet.

3. Biznis trieda: totálny luxus za zlomkovú cenu

Ak ste ešte neleteli biznis triedou, flydubai je výbornou príležitosťou, ako si to celé vyskúšať a užiť si veľa muziky za menej peňazí. A ako to už pri biznis letenkách býva zvykom – luxusná dovolenka začína už na letisku, keď pred odletom môžete využiť exkluzívne biznis salóniky. Ako biznis cestujúci tiež nečakáte v rade, ale odbavia vás okamžite po príchode na letisko.

Ak letíte z terminálu 2 medzinárodného letiska v Dubaji (DXB), zamierte si to rovno do salónika flydubai Business Class. Exkluzívny priestor sa rozprestiera na dvoch poschodiach a ponúka všetko, čo potrebujete pred nástupom na let, od občerstvenia, teplého jedla až po bezplatné Wi -Fi pripojenie na internet, LCD televízory a materiály na čítanie.

Business class flydubai ponúka tiež jednu výnimočnosť – fully flat bed na palube, teda plnohodnotnú posteľ po zložení sedadla v biznis triede, čo pri modeli Boeing 737 neponúka žiadna iná letecká spoločnosť. Chvíľu ešte zostaňme pri sedadlách biznis triedy, pretože sú skutočne široké a poskytujú výrazne väčší priestor na nohy. Navyše sú vyrobené z talianskej kože a sú ideálnym miestom na odpočinok i leňošenie a sledovanie a zábavných programov na palube.

Osobitnou kapitolou sú potom jedlá biznis triedy. Cestujúci si vychutnávajú skutočne gurmánske jedlá a k dispozícii majú výber teplých a studených nápojov počas celého letu. Začnite svoju cestu osviežujúcim nápojom na uvítanie, keď sa usadíte v biznis triede. Biznis menu sa vyznačuje autentickou kuchyňou inšpirovanou destináciou, do ktorej práve letíte.

Možnosti jedla a nápojov ponúkané na palube tak budú závisieť od vašej destinácie a trvania letu. V závislosti od času letu si potom vychutnávate buď zdravé raňajky, obed alebo večeru. Pri dlhších letoch sú samozrejmosťou dve teplé jedlá a niekoľko snackov. Samozrejmosťou je pitný režim ihneď k dispozícii na mieste a slúchadlá tlmiace zvuky naokolo.

4. Jedlo rezervujete vopred aj pri najlacnejších letenkách

flydubai je síce považovaný za nízkonákladového prepravcu, avšak na letoch z Bratislavy do Dubaja ponúka plnohodnotný servis. Výnimkou je len najlacnejší tarif Lite, kde si možno jedlo predobjednaťČaká ťa výnimočná gastronómia, široká ponuka nápojov a niekoľko chodové menu.

5. Najnovšie filmy, seriály a hry sú štandardom

Počas letu sa nudiť nebudete. Na každom lete flydubai možno vyberať zo širokej ponuky filmov, televíznych relácií, hudby a hier. Využiť možno tiež niektoré bezplatné streamovacie služby zábavy z pohodlia vlastného prenosného počítača, smartfónu alebo tabletu na palube lietadiel Boeing 737-800. Mimochodom, vo flotile flydubai sú aj novučičké lietadlá Boeing 737 MAX, kde je už dotykový displej na sedadle oproti vám samozrejmosťou.

Keď cestujete v biznis triede flydubai, v cene letenky je zahrnutý kompletný balík multimediálnej zábavy so stovkami filmov, televíznych relácií, hudby a hier. Ponuka je o niečo štedrejšia a pestrejšia, ako v prípade klasickej ekonomickej triede.Biznis trieda má tiež o niečo kvalitnejšie a väčšie dotykové obrazovky (15,6 palcový displej).

6. Priame lety do Dubaja z neďalekých letísk

Keď prišiel flydubai do Bratislavy, otvoril mnohým slovenským cestovateľom ďalšiu zaujímavú alternatívu. Z bratislavského letiska už s najväčšou pravdepodobnosťou dubajské aerolinky lietať nebudú, čo je samozrejme veľká škoda pre našich cestujúcich, ALE ešte stále máme výborné spojenia – nová linka z Budapešti, a overené spojenia z Prahy, Krakova a začiatkom roka potešil aj neďaleký Salzburg.

7. Automatické a bezplatné COVID poistenie

Rovnako ako aerolinky Emirates, už aj flydubai poskytuje bezplatné poistenie v prípade, že sa cestujúci počas dovolenky nakazí koronavírusom. Ak sa teda u vás potvrdí nákaza, dubajské aerolinky vám pokryjú všetky výdavky spojené so zdravotnou starostlivosťou, karanténou či prípadnou repatriáciou domov. Novinka sa vzťahuje automaticky na všetky cesty od 8. mája 2021 až do odvolania. Poistenie je automatické a poistnou zmluvou je samotná letenka.

Krytie platí 31 dní od dátumu prvého letu cestujúceho. Krytí zostanete, aj keď budete cestovať ďalej do iného mesta. Ak vám diagnostikujú ochorenie COVID-19, keď ste mimo krajiny bydliska, flydubai uhradí vaše liečebné náklady až do 150 000 EUR a náklady na karanténu až do 100 EUR na deň počas 14 dní. To je v porovnaní s ostatnými aerolinkami veľmi štedrá ponuka. (VIAC INFO na tomto odkaze).

8. Codeshare spolupráca s Emirates

Na stránkach Pelikána môžeš často vidieť letenky flydubai pod logom Emirates. Prečo je to tak? Jedná sa o code-share spoluprácu. To znamená, že letecké spoločnosti si navzájom môžu napríklad prepožičiavať lietadlá, ale najčastejšie to znamená, že vďaka takýmto spojeniam sa otvárajú cestovateľom nové linky a možnosti. A to je aj prípad flydubai + Emirates.

Zároveň biznis cestujúci môžu v prípade flydubai využívať aj letiskové salóniky Emirates. Ako na to? Ak váš let odlieta z terminálu 3 medzinárodného letiska v Dubaji (DXB), pred odletom si môžete oddýchnuť a oddýchnuť v salóniku Emirates Business Class.

9. Viac ako 90 destinácií z celého sveta

Aerolinky flydubai lietajú z Dubaja do viac ako 90 destinácií a majú veľmi zaujímavé spojenia z Európy na Blízky východ a cez Dubaj lietajú do Strednej Ázie, Kaukazu, Afriky a samozrejme aj Juhovýchodnej Ázie. Z bratislavského letiska už s najväčšou pravdepodobnosťou lietať nebudú, čo je samozrejme veľká škoda pre našich cestujúcich, ale ešte stále máme výborné spojenia – nová linka z Budapešti, a overené spojenia z Prahy, Krakova a začiatkom roka potešil aj neďaleký Salzburg.

Medzi najobľúbenejšie destinácie slovenských cestujúcich s flydubai patria Maldivy, Zanzibar a Srí Lanka. Zaujímavé v porovnaní s Emirates napríklad je, že flydubai v porovnaní so svojim väčším bratom z Dubaja letecky obsluhujú aj ďalšie zaujímavé a obľúbené letoviská – thajskú provinciu Krabi, hlavné mesto Nepálu, Zanzibar či Kilimandžáro.

10. Pelikán sa kamoší s flydubai

Cestovná kancelária Pelikán už roky spolupracuje s najväčšími leteckými spoločnosťami na svete a flydubai nie je výnimkou. Výhody však zbierajú najmä naši cestujúci, ktorí u nás objednávajú flydubai letenky za špeciálne ceny. Napríklad ak teraz objednáte letenku cez pelikánsku aplikáciu Pelipecky, získate ju o 10 eur lacnejšie. Stačí použiť náš kód PECKYAPPKA.

Pozrite si aktuálnu ponuku leteniek do Dubaja od 279 eur a tiež biznis letenky za špeciálny ceny!

+ BONUS k letenke: 1-dňový lístok na DUBAI EXPO 2020 zadarmo!

Ak si cez Pelikán rezervujete letenku flydubai v termíne od 1. septembra 2021 do 31. marca 2022 na cestu do Dubaja od 1. októbra 2021 do 31. marca 2022, budete mať nárok na bezplatný 1-dňový lístok Expo 2020 na každého cestujúceho v rezervácii. Lístok na návštevu Expo 2020 môžete použiť v ktorýkoľvek deň, ktorý si vyberiete.

Ako získať vstupenky? Na uplatnenie nároku na lístok zadajte svoje údaje na TEJTO STRÁNKE a lístky vám prídu e-mailom.

Akciová ponuka flydubai


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore