Nájdeš nás aj na:

Afrika

10 dôvodov, prečo je lietanie s Emirates vždy veľkolepý zážitok

10 dôvodov, prečo je lietanie s Emirates vždy veľkolepý zážitok

Budeš sa cítiť, ako vo vyššej triede. Pohodlne sa usaď, daj si drink, ponor sa do najnovších filmov a seriálov, ochutnaj skvelú kuchyňu, zostaň v kontakte s blízkymi a užívaj si let na 100%. Lietanie s Emirates je skutočne komfortné už aj v ekonomickej triede. Samozrejmosťou je vždy aj veľká podpalubná batožina a vyberať si možno z letísk Viedeň, Budapešť či Praha. To ale ešte stále nie je všetko. Prečo milujeme lietanie s Emirates? Pozri si našich 10 dôvodov:

Reklama

1. Dobré odletové časy a množstvo destinácií v ponuke

Emirates počas pandémie neprestali lietať a aj tento rok ponúkajú výborné spojenia do exotiky cez Dubaj. Obľúbené zimné destinácie slovenských dovolenkárov ako Maldivy, Zanzibar, Thajsko, Seychely či Maurícius sú dostupné v dobrých a logických odletových časoch. Vo Viedni či Budapešti nasadneš poobede alebo podvečer a vďaka šikovnému prestupu v Dubaju si v destinácií na druhý deň ráno. Takto komfortne môžeš s Emirates lietať napríklad na Maldivy, Zanzibar i Maurícius. Pred odletom odporúčame stiahnuť aplikáciu Emirates. Môžeš si cez ňu spraviť check-in, vybrať sedadlá, dokúpiť špeciálne služby. Po celý čas vidíš prehľadne celý itinerár a neustále si informovaný o aktualitách týkajúcich sa tvojej cesty. Rýchle, prehľadné a cool.

2. Najlepší zábavný systém na palube na svete (Emirates ICE)

V Emirates má každý cestujúci ekonomickej triedy š k dispozícii veľký 13,3 palcový displej na sedadle oproti. Počas letu tak môžeš sledovať filmy, seriály, počúvať hudbu, hrať hry alebo dokonca pozerať živé futbalové prenosy. Navyše, ak si chceš nabiť svoj mobil či tablet, po ruke máš USB port. Je úplne jedno, že poletíš 12 km nad zemou priemernou rýchlosťou okolo 900 km/h, ak si napríklad futbalový fanúšik, so živými športovými prenosmi v rámci systému Ice TV live ti obľúbený zápas neutečie. Vďaka športovým kanálom Sport 24 a Sport 24 Extra uvidíš to najlepšie napríklad z obľúbenej anglickej Premier League či nemeckej Bundesligy. Niet sa čo čudovať, že Emirates získali už niekoľkokrát ocenenie pre najlepší multimediálny systém na palube v prestížnom hodnotení SKYTRAX.

3. Veľa miesta na nohy a komfortné sedačky

V ekonomickej triede vládnu príjemné „champagne“ odtiene s modrými akcentmi, všetky navrhnuté osobitne. Unikátny dizajn vytvára atmosféru pokoja, priestor na maximálny relax počas celého letu. Emirates Airlines ponúkajú najpohodlnejšie sedadlá nielen pre cestujúcich v biznis triede alebo prvej triede, ale aj pre cestujúcich v ekonomickej triede. Každé sedadlo má vankúš, ľahké polohovanie a je dostatočne veľké s nastaviteľnou opierkou hlavy. Priestor pre na nohy je mimoriadne štedrý, čo ti poskytne dostatočný komfort počas celej cesty.

Aerolinky Emirates tiež tento rok ponúkli úplne nový produkt v ekonomickej triede. Pasažieri si už môžu zaplatiť za blokovanie voľného vedľajšieho sedadla. Cena začína na 45 eurách. Navyše, komfortný kozmetický balíček od Emirates dostaneš aj v ekonomickej triede. Stačí, ak máš nočný let a ten ťa v prípade tejto letenky čaká cestou naspäť. Nájdeš v ňom produkty potrebné pre zubnú hygienu, bambusové ponožky, štuplíky do uší alebo klapku na oči.

4. Špičkové jedlo na palube a drinky počas celého letu

Menu je vyberané s dôrazom na to, do akej destinácie cestuješ. Takže napríklad cestou z Viedne si pochutnáš na jednej dobrote a cestou domov zase na úplne inom šmaku. Samozrejmosťou je klasický príbor a pitný režim podľa tvojho gusta. V Emirates je štandardom, že dostaneš kompletné trojchodové menu a snacky a pri dlhších letoch aj niekoľkokrát. Ponuka alkoholických a nealkoholických nápojov je rovnako pestrá, ako keby si zavítal do luxusnejšieho baru. V novom sortimente alkoholických nápojov nájdeš viac ako 18 miešaných nápojov – z nich si určite vyberieš, či už máš chuť na niečo ľahké a svieže, sladký chladivý kokteil alebo teplý nápoj, ktorý ti spríjemní let.

5. Rýchly internet na palube prostredníctvom Wi-Fi

Emirates ponúkajú palubné Wi-Fi na všetkých strojoch Airbus A380 a na desiatkách modeloch Boeing 777, ktoré obsluhujú trasy cez šesť kontinentov. Letecká spoločnosť postupne dostáva internet do všetkých svojich lietadiel. Pôvodne bolo 20MB internetu zdarma pre všetkých, počas pandémie spoločnosť túto ponuku odstránila a zaviedla platený internet, ktorý však zaujme svojou rýchlosťou a pomerne nízkou cenou. Neobmedzený chat (cez WhatsApp, iMessage, Facebook Messenger, Viber a ďalšie appky) si môžeš kúpiť už od 3 USD do 6 USD (v závislosti od dĺžky letu), 50MB internetu si vieš kedykoľvek kúpiť za 10 USD. Stihneš tak poslať dôležitý e-mail, napísať rodine, alebo spraviť cool fotku či natočiť krátku storku na Instagram.

6. Lietajú najväčším dopravným lietadlom na svete

Koronavírus minulý rok na nejaký čas zmrazil leteckú dopravu a postaral sa tiež o to, že množstvo aeroliniek začalo vyraďovať najväčšie dopravné lietadlá zo svojej flotily. Tento trend sa už postupne otáča a Emirates sú jedinými aerolinkami, ktoré prakticky nikdy neprestali lietať s Airbusom A380 sú. Spoločnosť svoje dvojpodlažné Airbusy A380 postupne vracia na nebo a hovorí, že lietať budú ešte dlhé roky. Slováci si lietanie s Airbusom A380 môžu vyskúšať na linke Viedeň – Dubaj, čo je určite veľkolepý zážitok. Záujem o linku z viedne je veľký a do Dubaja možno zo Schwechatu lietať až päťkrát týždenne, A380 premáva do Emirátov spolu s obľúbeným Boeingom 777.

7. Zbierať míle s Emirates sa oplatí

Funguje to ako vernostný program. Na stránke leteckej spoločnosti Emirates je potrebné sa zaregistrovať do programu Emirates Skywards. Na svojom konte potom môžeš zbierať míle Skywards, ktoré sa dajú uplatniť ako „bonusové meny“. Získaš ich zakúpením letov spoločnosti Emirates a flydubai, ale aj v tom prípade, ak si klientom ich celosvetových partnerských spoločností vrátane leteckých spoločností, bánk, autopožičovní, hotelov, obchodov a spoločností pôsobiacich v oblasti životného štýlu. Zbierajú sa ale aj statusové míle, na základe ktorých potom získavaš rôzne úrovne členstva (modré, strieborné, zlaté a platinové). Tieto vieš získať výlučne za lety Emirates a flydubai, od ich partnerov nie.

8. Všetky Emirates letenky sú flexibilné

Všetky Emirates letenky sú flexibilné, meniť možno destináciu i čas odletu. Ak vaše cestovné plány ovplyvnil COVID‑19, máte dve možnosti. Ak ste si rezervovali letenku pred 1. aprílom 2021 a cestu ste mali uskutočniť do 31. mája 2022 alebo skôr, letenku si môžete nechať a vybrať si nový termín kedykoľvek až do 36 mesiacov od dátumu pôvodnej rezervácie. Druhou možnosťou je vrátenie peňazí.

Všetky letenky zakúpené od 1. apríla 2021 sú automaticky platné pre cestovanie po dobu minimálne 24 mesiacov, teda dva roky. V rámci tohto času môžete meniť čas odletu či destináciu, prípadne požiadať o vrátenie peňazí bez ďalších poplatkov od leteckej spoločnosti. Zmeny môžete vykonať online prostredníctvom správy rezervácie alebo cez Pelikán. Na letenky zakúpené 1. septembra 2020 a neskôr sa vzťahuje platnosť až 36 mesiacov od dátumu pôvodnej rezervácie.

9. COVID poistenie zdarma

Emirates ako prvá letecká spoločnosť na svete ponúkla ešte v júli minulého roka všetkým svojim cestujúcim poistenie pre prípad ochorenia COVID-19, a to úplne zadarmo. Poistenie platí naďalej až do odvolania, nie je potrebné ho vybavovať, poistnou zmluvou je samotná letenka. Poistenie na náklady spojené s COVID-19 sú automatické uplatnené na všetky Emirates letenky aj cez Pelikán. Aktuálne poistenie od Emirates pokrýva omnoho viac rizík a ku klientovi je ešte štedrejšie.

10. Hotel zdarma pri dlhom prestupe

Letecká spoločnosť Emirates začala od 1. decembra opäť ponúkať cestujúcim s dlhým medzipristátím v Dubaji bezplatný štvor- alebo päťhviezdičkový hotel. Výhodu získajú automaticky všetci cestujúci dubajských aeroliniek bez ohľadu na to, či letia ekonomickou alebo biznis triedou – podmienkou je mať prestup v Dubaji v romedzí 10 až 24 hodín a letenku v hodnote aspoň 1000 USD (834 EUR). Oprávnení cestujúci majú po pri prílete aj nárok na bezplatný transfer z letiska, stravu v hoteli ba dokonca získajú aj bezplatne víza do SAE, ak to bude potrebné. Ak sú hotelové kapacity zaplnené, cestujúci získava automaticky prístup do biznis salónika Emirates v Dubaji.

turistka v dubaji

BONUS: Lístok na EXPO k Emirates letenkám zdarma

Dubajské EXPO2020 otvorilo brány návštevníkom z celého sveta od 1. októbra 2021. Najväčšiu medzinárodnú udalosť a výstavu na prelome rokov 2021 a 2022 môžeš navštíviť viacerými spôsobmi – ak cestuješ s Emirates, vstupenku získaš dokonca bezplatne. Je to jednoduché, zakúp si Emirates letenku cez Pelikána a leť do Dubaja kedykoľvek od 1. októbra 2021 do 31. marca 2022 a je to. Bezplatnú VSTUPENKU na EXPO 2020 obdržíš po vyplnení údajov na TEJTO stránke. Prípadne si pozri kompletný návod TU.

Leť do exotiky luxusne s Emirates

Foto: Emirates.com

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Maurícius na 10 nocí s letenkami, 4*adults only hotelom a polpenziou za 1505€ https://t.co/2j1LEN83Q4 #dovolenky2 dni dozadu
Zaži Dubaj zhora: 9 peckových rooftop barov https://t.co/Zecqy61FEP #cestopisy2 dni dozadu
Poď na Maltu z Bratislavy: leť na jeseň od perfektných 34€ https://t.co/iEGVfiopr8 #cestopisy2 dni dozadu
Za bohatou históriou a dlhými plážami: Letenky do Jordánska od 33€! https://t.co/cfrzwQJBQq #cestopisy2 dni dozadu
Varšava z Viedne alebo Košíc od 19€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/eIKSS0M3B1 #letenky2 dni dozadu
Najlepšie mestá v Európe pre rok 2021: Istanbul je víťazom https://t.co/eufztLFgs6 #letenky2 dni dozadu
Izrael sa od 1. novembra otvorí zaočkovaným turistom z celého sveta. Horúci Tel Aviv láka lacnými letenkami https://t.co/CEyAJXbuLc #novinky2 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky2 dni dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky2 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie: kedy potrebujem test, ako lietať z Viedne/Budapešti + registrácia eHranica https://t.co/QOAvhHZqLu #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore