Nájdeš nás aj na:

Ázia

Spojené arabské emiráty zrušili všetky covidové obmedzenia. Ku vstupu už netreba test ani očkovanie

Spojené arabské emiráty zrušili všetky covidové obmedzenia. Ku vstupu už netreba test ani očkovanie

Od 7. novembra 2022 sú zrušené všetky covidové opatrenia v Spojených arabských emirátoch zavedené v súvislosti so šírením koronavírusu. Zrušené sú aj vstupné obmedzenia. Po novom už cestujúci pri vstupe do Emirátov nepotrebujú preukzovať negatívny PCR test ani potvrdenie o kompletnom očkovaní (2 dávky). Do Dubaja či Abu Dhabi tak opäť cestujeme rovnako jednoducho ako pred pandémiou.

Reklama

Emiráty už skôr (od 28. septembra 2022) zrušili povinnosť nosiť ochranu dýchacích ciest na verejnosti (s výnimkou prostriedkov hromadnej dopravy, mešít či nemocníc). Uvoľnenie pravidiel sa automaticky dotklo aj letov z/do Dubaja (Emirates a Flydubai) alebo Abu Dhabi (Etihad), a to za predpokladu, že to nevyžaduje cieľová destinácia.

Akciové letenky do Dubaja

Odporúčame tiež:

Zdroj: Emirates


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

    5/5 - (4 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore