Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Lyžiarske stredisko Jasná bude mať od 3. decembra novú lanovku. Spojí Bielu púť a Priehybu

Lyžiarske stredisko Jasná bude mať od 3. decembra novú lanovku. Spojí Bielu púť a Priehybu

Medzi hlavné benefity, ktoré má lanovka z Bielej púte na Priehybu priniesť, patrí zrýchlenie prepravy, bezbariérová dostupnosť celej trasy na Chopok a pomoc pri zásobovaní.

Reklama

Nová kabínková lanovka v nízkotatranskom horskom stredisku Jasná v týchto dňoch absolvovala komplexné technické skúšky. Dôraz pri nich kládli na brzdy v plnej záťaži. TASR o tom informoval Marián Galajda zo spoločnosti Tatry mountain resorts s tým, že lanovku plánujú otvoriť 3. decembra.

Cestujúcich sme nahradili špeciálnymi vakmi naplnenými vodou. Simulovali sme tak plné zaťaženie lanovky. V takomto režime testujeme brzdy, aby sme mali istotu, že dokáže za každých podmienok bezpečne zastaviť,“ vysvetlil riaditeľ strediska Jiří Trumpeš.

Medzi hlavné benefity, ktoré má lanovka z Bielej púte na Priehybu priniesť, patrí zrýchlenie prepravy, bezbariérová dostupnosť celej trasy na Chopok a pomoc pri zásobovaní. Výstavba sa začala vlani v lete. Investícia sa podľa Galajdu vyšplhá na 17 miliónov eur.

Pod dozorom rakúskych špecialistov čaká lanovku ešte previerka funkčnosti všetkých systémov tak, aby mohla byť pripravená na odovzdanie.

Zdroj titulnej fotografie: TASR – Miroslava Mlynárová


Tieto hotely v Jasnej sme odskúšali a odporúčame ich


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   Prosím, ohodnoťte náš článok.
  Komentáre

  Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

  Hore