Nájdeš nás aj na:
maldivy

Ázia

Maldivy bez testu a karantény: ku vstupu stačí vyplniť formulár!

Maldivy bez testu a karantény: ku vstupu stačí vyplniť formulár!

Ostrovný raj Maldivy od pondelka 14. marca zrušil takmer všetky vstupné opatrenia proti koronavírusu. Takisto sa ruší test pred odchodom z krajiny, ak dovolenkujete v lokálnych apartmánoch a nie rezortoch.

Reklama

Maldivy sa otvorili návštevníkom z celého sveta a bez väčších obmedzení 15. júla 2020. Tamojšie autority sa potom od 10. septembra 2020 rozhodli, že každý cestujúci bude musieť pri vstupe do krajiny preukázať negatívny test na COVID-19. To už ale neplatí a Maldivy budú aj v roku 2022 jednou z TOP otvorených destinácií, ktoré môžeme navštíviť.

Aktuálne vstupné podmienky

 1. Platný cestovný doklad – pas, ktorého platnosť musí byť dlhšia ako 6 mesiacov od plánovaného návratu z krajiny
 2. Platná spiatočná letenka
 3. Turistom sú udeľované BEZPLATNÉ 30-dňové víza
 4. Zdravotné vyhlásenie odoslané prostredníctvom portálu IMUGA v priebehu 48 hodín pred príchodom na Maldivy (pozor na časový posun). Toto vyhlásenie je vyžadované v papierovej alebo elektronickej podobne aj pri odbavení na odlete.
 • Povinnosť absolvovania testu pred opustením krajiny v prípade pobytu v penzióne bola zrušená 5. marca 2022
 • Pre deti a mladistvých platia rovnaké podmienky ako pre dospelých.

Pri odchode z Maldív sa majú turisti možnosť otestovať na COVID-19 v prípadoch, že výsledky takého testu sú vyžadované pri návrate do ich cieľovej destinácie.

Akciové letenky na Maldivy

Povinnosti pri návrate na Slovensko

 • je nutné vyplniť formulár na ochranu verejného zdravia a formulár e-hranica (tým sa prípadne preukázať policajnej kontrole), zároveň nahlásiť telefonicky túto skutočnosť vášmu ošetrujúcemu lekárovi
 • zaočkované a prekonané osoby majú po návrate domov voľný pohyb, stačí len registrácia, ostatní majú po návrate povinnosť izolácie 5 dní, táto izolácia platí aj pre všetkých členov domácnosti – po negatívnom teste karanténa končí

Odporúčame tiež:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (3 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore