Nájdeš nás aj na:

Ázia

Cestovanie na Maldivy: stačí test na COVID nie starší ako 96 hodín, plne zaočkovaní majú voľný vstup (podmienky + letenky)

Cestovanie na Maldivy: stačí test na COVID nie starší ako 96 hodín, plne zaočkovaní majú voľný vstup (podmienky + letenky)

Maldivy sa otvorili návštevníkom 15. júla minulého roka návštevníkom z celého sveta bez väčších obmedzení. Tamojšie autority sa potom od 10. septembra 2020 rozhodli, že každý cestujúci bude musieť pri vstupe do krajiny preukázať negatívny test na COVID-19. To v podstate platí aj doteraz a Maldivy sú aj teraz v roku 2021 jednou z TOP otvorených destinácií, ktoré môžeme navštíviť. Novinkou od apríla 2021 je, že cestujúci, ktorí sú už kompletne zaočkovaní (teda absolvovali všetky potrebné dávky) môžu vstúpiť na Maldivy bez PCR testu – uvedené platí, ak prídu aspoň 14 dní po absolvovaní druhej dávky očkovania.

Reklama

Aktuálne podmienky vstupu na Maldivy

 • 1. Platný cestovný doklad – pas, ktorého platnosť musí byť dlhšia ako 6 mesiacov od plánovaného návratu z krajiny
 • 2. Platná spiatočná letenka a rezervácie ubytovania po celú dobu pobytu
 • 3. Turistom sú udeľované BEZPLATNÉ 30-dňové víza pri vstupe do krajiny rovnako ako to bolo pred vypuknutím pandémie COVID-19.
 • 4. Potvrdenie o negatívnom výsledku PCR testu na COVID-19 v anglickom jazyku, pričom cestujúci musia byť otestovaný v čase maximálne 96 hodín pred odletom na Maldivy. Výnimku z predloženia testu tvoria deti do jedného roka
 • Potvrdenie musí obsahovať: meno a priezvisko testovanej osoby (podľa pasu), číslo pasu ak ho požadujú aerolinky (zo strany Maldív bola táto povinnosť zrušená 16. októbra, názov a adresu testujúceho laboratória, uvedenie, že išlo o PCR test, dátum odobratia vzorky a výsledok, pečiatka a podpis laboratória
 • V prípade tranzitu s dobou prevyšujúcou 24 hodín cestujúci musí absolvovať opakovaný test PCR do 72 hodín pred nástupom na ďalšiu cestu.
 • 5. Zdravotné vyhlásenie odoslané prostredníctvom portálu IMUGA v priebehu 24 hodín pred odletom (pozor len na časový posun v destinácii, potvrdenie – kód vám následne príde automaticky obratom). Toto vyhlásenie je vyžadované v papierovej alebo elektronickej podobne aj pri odbavení na odlete.
 • Do tohto vyhlásenia sa okrem štandardných údajov, telefonického kontaktu a dotazu na návštevu krajiny s výskytom žltej zimnice v predchádzajúcich 6-tich dňoch a očkovania na nej v predchádzajúcich 10-tich dňoch ešte nahráva fotografia (možnosť zaobstarať snímku tváre mobilom oproti bielemu pozadiu), kópia negatívneho PCR testu a vypĺňa sa dotazník so symptómami choroby COVId-19 a dátumu príznakov. Mimo zdravotných údajov sa ešte uvádza počet batožiny a colné prehlásenia.
 • Turisti, ktorí navštívia Maldivy, by si mali rezervovať pobyt iba na jedinom mieste a počas tohto obdobia nie je povolené meniť rezorty. Výnimky môžu byť udelené iba v prípade presunu/domáceho transferu.

Pri odchode z Maldív sa majú turisti možnosť otestovať na COVID-19 v prípadoch, že výsledky takého testu sú vyžadované pri návrate do ich cieľovej destinácie.

Akciové letenky na Maldivy

V prípade, že budú návštevníci vykazovať príznaky tohto ochorenia, budú podrobení PCR testu na vlastné náklady alebo na náklady rezortu/hotelu, kam cestujú. Miestne orgány môžu na vlastné náklady náhodne testovať vybraných cestujúcich. V prípade preukázaných príznakov pôjdu do karantény v hoteli alebo v štátnom zariadení.

Povinnosti pri návrate na Slovensko

 • je nutné vyplniť formulár na ochranu verejného zdravia a formulár e-hranica (tým sa prípadne preukázať policajnej kontrole), zároveň nahlásiť telefonicky túto skutočnosť vášmu ošetrujúcemu lekárovi
 • po návrate je povinnosť domácej izolácie a najskôr ôsmy deň po prílete sa nechať otestovať bezplatne RT-PCR testom (v prípade pozitivity sa potom riadiť aktuálnymi nariadeniami vlády), táto izolácia platí aj pre všetkých členov domácnosti – po negatívnom teste karanténa končí

V záujme zaistenia bezpečnosti vláda tiež potvrdila, že hotely sa budú môcť uchádzať o špeciálnu „licenciu pre bezpečný cestovný ruch“, ktorá označí turistické zariadenia spĺňajúce prísne vládne predpisy a osobitné bezpečnostné požiadavky. V požiadavkách je napríklad aj povinnosť mať certifikovaného zdravotníckeho lekára v rezorte a držať „primeranú zásobu“ osobných ochranných prostriedkov.

Koronavírus je vraj ničivejší ako tsunami

Vo vyhlásení z minulého mesiaca Ali Waheed, minister cestovného ruchu krajiny, označil dopad pandémie koronavírusu za „ničivejší ako vlnu tsunami v roku 2004 a globálnu finančnú krízu z roku 2008“.

„Prvýkrát za 47 rokov cestovného ruchu na Maldivách sme od marca tohto roku zažili nula turistov,“ uviedol Waheed.

Maldivy privítali v roku 2019 viac ako 1,7 milióna návštevníkov a predstavitelia krajiny v tomto roku očakávali nárast na dva milióny.

Odporúčame tiež:

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Cestovanie na Srí Lanku: podmienkou k vstupu je test a ubytovanie v hoteli Level 1 na prvé dva týždne https://t.co/znFyZQQ2BN #novinky59 minút dozadu
Najlacnejší PCR test: v Bratislave sa objednáš už od 37€ https://t.co/k5Fap3WeMP #novinky4 hodiny dozadu
Bari, Catania, Alicante. V lete 2021 objav autentické kúty Talianska a Španielska (letenky od 23€) https://t.co/Ct4I6M3LSR #cestopisy4 hodiny dozadu
Taliansko uvoľní opatrenia. Otvoria sa múzeá a povolené budú aj koncerty https://t.co/9gnqckniPt #letenky4 hodiny dozadu
Dnes oslavujeme Deň Zeme. Ktoré krajiny sú najzelenšie? https://t.co/9BAAy75V4W #cestopisy5 hodiny dozadu
Cestovať sa dá bezpečne aj počas pandémie: Adriana sa vybrala za vodnými športmi do Portugalska a Egypta https://t.co/jb470zuJ7V #cestopisy5 hodiny dozadu
Letenky do úchvatného Neapolu od 23€ aj na leto https://t.co/GF5k4h3zoP #letenky5 hodiny dozadu
Letné Porto za výbornú cenu od 42€ (priame lety z Viedne)! https://t.co/1mb7GGawfg #letenky5 hodiny dozadu
Lisabon v júni z Viedne spiatočne za 26€? WOW! Rezervuj teraz https://t.co/KRbuGr1D1H #letenky1 deň dozadu
Najkrajšie grécke ostrovy a najlacnejšie letenky z Viedne https://t.co/zV4RmijjSP #dovolenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore