Nájdeš nás aj na:

Ázia

Cestovanie na Maldivy: stačí test na COVID nie starší ako 96 hodín, plne zaočkovaní majú voľný vstup (podmienky + letenky)

Cestovanie na Maldivy: stačí test na COVID nie starší ako 96 hodín, plne zaočkovaní majú voľný vstup (podmienky + letenky)

Maldivy sa otvorili návštevníkom 15. júla minulého roka návštevníkom z celého sveta bez väčších obmedzení. Tamojšie autority sa potom od 10. septembra 2020 rozhodli, že každý cestujúci bude musieť pri vstupe do krajiny preukázať negatívny test na COVID-19. To v podstate platí aj doteraz a Maldivy sú aj teraz v roku 2021 jednou z TOP otvorených destinácií, ktoré môžeme navštíviť. Novinkou od apríla 2021 je, že cestujúci, ktorí sú už kompletne zaočkovaní (teda absolvovali všetky potrebné dávky) môžu vstúpiť na Maldivy bez PCR testu – uvedené platí, ak prídu aspoň 14 dní po absolvovaní druhej dávky očkovania.

Reklama

Aktuálne podmienky vstupu na Maldivy

 • 1. Platný cestovný doklad – pas, ktorého platnosť musí byť dlhšia ako 6 mesiacov od plánovaného návratu z krajiny
 • 2. Platná spiatočná letenka a rezervácie ubytovania po celú dobu pobytu
 • 3. Turistom sú udeľované BEZPLATNÉ 30-dňové víza pri vstupe do krajiny rovnako ako to bolo pred vypuknutím pandémie COVID-19.
 • 4. Potvrdenie o negatívnom výsledku PCR testu na COVID-19 v anglickom jazyku, pričom cestujúci musia byť otestovaný v čase maximálne 96 hodín pred odletom na Maldivy. Výnimku z predloženia testu tvoria deti do jedného roka
 • Potvrdenie musí obsahovať: meno a priezvisko testovanej osoby (podľa pasu), číslo pasu ak ho požadujú aerolinky (zo strany Maldív bola táto povinnosť zrušená 16. októbra, názov a adresu testujúceho laboratória, uvedenie, že išlo o PCR test, dátum odobratia vzorky a výsledok, pečiatka a podpis laboratória
 • V prípade tranzitu s dobou prevyšujúcou 24 hodín cestujúci musí absolvovať opakovaný test PCR do 72 hodín pred nástupom na ďalšiu cestu.
 • 5. Zdravotné vyhlásenie odoslané prostredníctvom portálu IMUGA v priebehu 24 hodín pred odletom (pozor len na časový posun v destinácii, potvrdenie – kód vám následne príde automaticky obratom). Toto vyhlásenie je vyžadované v papierovej alebo elektronickej podobne aj pri odbavení na odlete.
 • Do tohto vyhlásenia sa okrem štandardných údajov, telefonického kontaktu a dotazu na návštevu krajiny s výskytom žltej zimnice v predchádzajúcich 6-tich dňoch a očkovania na nej v predchádzajúcich 10-tich dňoch ešte nahráva fotografia (možnosť zaobstarať snímku tváre mobilom oproti bielemu pozadiu), kópia negatívneho PCR testu a vypĺňa sa dotazník so symptómami choroby COVId-19 a dátumu príznakov. Mimo zdravotných údajov sa ešte uvádza počet batožiny a colné prehlásenia.
 • Turisti, ktorí navštívia Maldivy, by si mali rezervovať pobyt iba na jedinom mieste a počas tohto obdobia nie je povolené meniť rezorty. Výnimky môžu byť udelené iba v prípade presunu/domáceho transferu.

Pri odchode z Maldív sa majú turisti možnosť otestovať na COVID-19 v prípadoch, že výsledky takého testu sú vyžadované pri návrate do ich cieľovej destinácie.

Akciové letenky na Maldivy

V prípade, že budú návštevníci vykazovať príznaky tohto ochorenia, budú podrobení PCR testu na vlastné náklady alebo na náklady rezortu/hotelu, kam cestujú. Miestne orgány môžu na vlastné náklady náhodne testovať vybraných cestujúcich. V prípade preukázaných príznakov pôjdu do karantény v hoteli alebo v štátnom zariadení.

Povinnosti pri návrate na Slovensko

 • je nutné vyplniť formulár na ochranu verejného zdravia a formulár e-hranica (tým sa prípadne preukázať policajnej kontrole), zároveň nahlásiť telefonicky túto skutočnosť vášmu ošetrujúcemu lekárovi
 • po návrate je povinnosť domácej izolácie a najskôr ôsmy deň po prílete sa nechať otestovať bezplatne RT-PCR testom (v prípade pozitivity sa potom riadiť aktuálnymi nariadeniami vlády), táto izolácia platí aj pre všetkých členov domácnosti – po negatívnom teste karanténa končí

V záujme zaistenia bezpečnosti vláda tiež potvrdila, že hotely sa budú môcť uchádzať o špeciálnu „licenciu pre bezpečný cestovný ruch“, ktorá označí turistické zariadenia spĺňajúce prísne vládne predpisy a osobitné bezpečnostné požiadavky. V požiadavkách je napríklad aj povinnosť mať certifikovaného zdravotníckeho lekára v rezorte a držať „primeranú zásobu“ osobných ochranných prostriedkov.

Koronavírus je vraj ničivejší ako tsunami

Vo vyhlásení z minulého mesiaca Ali Waheed, minister cestovného ruchu krajiny, označil dopad pandémie koronavírusu za „ničivejší ako vlnu tsunami v roku 2004 a globálnu finančnú krízu z roku 2008“.

„Prvýkrát za 47 rokov cestovného ruchu na Maldivách sme od marca tohto roku zažili nula turistov,“ uviedol Waheed.

Maldivy privítali v roku 2019 viac ako 1,7 milióna návštevníkov a predstavitelia krajiny v tomto roku očakávali nárast na dva milióny.

Odporúčame tiež:

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Najkrajšie grécke ostrovy a najlacnejšie letenky z Viedne https://t.co/zV4RmijjSP #dovolenky2 hodiny dozadu
Lomnica, Salamandra i Pošta. Pobyty na Slovensku, ktoré za posledný týždeň najviac zlacneli! Rezervuj od 99€ https://t.co/1sUCS0xeag #dovolenky2 hodiny dozadu
760km naprieč Slovenskom. Patrik Paulínyi a jeho dokument o Ceste hrdinov SNP ťa rozosmeje aj rozplače https://t.co/N2cfpfq0um #cestopisy2 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky2 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky2 hodiny dozadu
Ktoré krajiny očkujú najrýchlejšie? Pozri si svetový rebríček (aktualizované) https://t.co/AGlCgeGn5U #novinky2 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky2 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 21€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky2 hodiny dozadu
Dánsko od 1. mája otvára hranice pre cestujúcich z EÚ. Krajina od konca júna začne akceptovať aj COVID pasy https://t.co/qEfX9UIv3S #letenky22 hodiny dozadu
Francúzi uvoľnia letecké koridory pre Američanov už v máji. Z USA privítajú najmä zaočkovaných cestujúcich https://t.co/tORiB88Rzh #novinky23 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore