Nájdeš nás aj na:

Ázia

Cestovanie na Maldivy: stačí test na COVID nie starší ako 96 hodín

Cestovanie na Maldivy: stačí test na COVID nie starší ako 96 hodín

Maldivy sa 15. júla otvorili všetkým návštevníkom bez obmedzení. Tamojšie autority sa však od 10. septembra rozhodli, že každý cestujúci bude musieť pri vstupe do krajiny preukázať negatívny test na COVID-19. Informuje o tom mzv.sk.

Reklama

Aktuálne podmienky vstupu na Maldivy

 • 1. Platný cestovný doklad – pas, ktorého platnosť musí byť dlhšia ako 6 mesiacov od plánovaného návratu z krajiny
 • 2. Platná spiatočná letenka a rezervácie ubytovania po celú dobu pobytu
 • 3. Turistom sú udeľované BEZPLATNÉ 30-dňové víza pri vstupe do krajiny rovnako ako to bolo pred vypuknutím pandémie COVID-19.
 • 4. Potvrdenie o negatívnom výsledku PCR testu na COVID-19 v anglickom jazyku, pričom cestujúci musia byť otestovaný v čase maximálne 96 hodín pred odletom na Maldivy. Výnimku z predloženia testu tvoria deti do jedného roka
 • Potvrdenie musí obsahovať: meno a priezvisko testovanej osoby (podľa pasu), číslo pasu ak ho požadujú aerolinky (zo strany Maldív bola táto povinnosť zrušená 16. októbra, názov a adresu testujúceho laboratória, uvedenie, že išlo o PCR test, dátum odobratia vzorky a výsledok, pečiatka a podpis laboratória
 • V prípade tranzitu s dobou prevyšujúcou 24 hodín cestujúci musí absolvovať opakovaný test PCR do 72 hodín pred nástupom na ďalšiu cestu.
 • 5. Zdravotné vyhlásenie odoslané prostredníctvom portálu IMUGA v priebehu 24 hodín pred odletom (pozor len na časový posun v destinácii, potvrdenie – kód vám následne príde automaticky obratom). Toto vyhlásenie je vyžadované v papierovej alebo elektronickej podobne aj pri odbavení na odlete.
 • Do tohto vyhlásenia sa okrem štandardných údajov, telefonického kontaktu a dotazu na návštevu krajiny s výskytom žltej zimnice v predchádzajúcich 6-tich dňoch a očkovania na nej v predchádzajúcich 10-tich dňoch ešte nahráva fotografia (možnosť zaobstarať snímku tváre mobilom oproti bielemu pozadiu), kópia negatívneho PCR testu a vypĺňa sa dotazník so symptómami choroby COVId-19 a dátumu príznakov. Mimo zdravotných údajov sa ešte uvádza počet batožiny a colné prehlásenia.
 • Turisti, ktorí navštívia Maldivy, by si mali rezervovať pobyt iba na jedinom mieste a počas tohto obdobia nie je povolené meniť rezorty. Výnimky môžu byť udelené iba v prípade presunu/domáceho transferu.

Pri odchode z Maldív sa majú turisti možnosť otestovať na COVID-19 v prípadoch, že výsledky takého testu sú vyžadované pri návrate do ich cieľovej destinácie.

Akciové letenky na Maldivy

V prípade, že budú návštevníci vykazovať príznaky tohto ochorenia, budú podrobení PCR testu na vlastné náklady alebo na náklady rezortu/hotelu, kam cestujú. Miestne orgány môžu na vlastné náklady náhodne testovať vybraných cestujúcich. V prípade preukázaných príznakov pôjdu do karantény v hoteli alebo v štátnom zariadení.

Povinnosti pri návrate na Slovensko

 • je nutné vyplniť formulár na ochranu verejného zdravia a formulár e-hranica (tým sa prípadne preukázať policajnej kontrole), zároveň nahlásiť telefonicky túto skutočnosť vášmu ošetrujúcemu lekárovi
 • po návrate je povinnosť domácej izolácie a najneskôr piaty deň po prílete sa nechať otestovať na negatívne RT-PCR test (v prípade pozitivity sa potom riadiť aktuálnymi nariadeniami vlády), táto izolácia platí aj pre všetkých členov domácnosti – po negatívnom teste karanténa končí

V záujme zaistenia bezpečnosti vláda tiež potvrdila, že hotely sa budú môcť uchádzať o špeciálnu „licenciu pre bezpečný cestovný ruch“, ktorá označí turistické zariadenia spĺňajúce prísne vládne predpisy a osobitné bezpečnostné požiadavky. V požiadavkách je napríklad aj povinnosť mať certifikovaného zdravotníckeho lekára v rezorte a držať „primeranú zásobu“ osobných ochranných prostriedkov.

Koronavírus je vraj ničivejší ako tsunami

Vo vyhlásení z minulého mesiaca Ali Waheed, minister cestovného ruchu krajiny, označil dopad pandémie koronavírusu za „ničivejší ako vlnu tsunami v roku 2004 a globálnu finančnú krízu z roku 2008“.

„Prvýkrát za 47 rokov cestovného ruchu na Maldivách sme od marca tohto roku zažili nula turistov,“ uviedol Waheed.

Maldivy privítali v roku 2019 viac ako 1,7 milióna návštevníkov a predstavitelia krajiny v tomto roku očakávali nárast na dva milióny.

Odporúčame tiež:

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Výnimky zo zákazu vychádzania sa týkajú aj cestovania https://t.co/6ZtGyLYLQx14 hodiny dozadu
Dubaj má novú svetelnú fontánu. Je najväčšia na svete https://t.co/IdeU4sdM2G #novinky15 hodiny dozadu
Boeing testoval čistenie lietadla so živým vírusom. Použité metódy sa osvedčili https://t.co/XFTPddpwHt #novinky18 hodiny dozadu
Wizz Air otvára základňu na letisku Gatwick v Londýne https://t.co/btFYhZi4XA #novinky20 hodiny dozadu
Zanzibar na jeseň alebo v zime? Prinášame lacné letenky na sezónu, tipy a vstupné podmienky https://t.co/U0wyPrdqJA #cestopisy20 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky20 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky20 hodiny dozadu
Thajsko k sebe pustí prvých turistov. Podmienkou je dlhý pobyt, karanténa aj poistenie https://t.co/83netoUCyV #novinky20 hodiny dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky20 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Dominikánska republika s 5*hotelom a all inclusive za 1 170€ https://t.co/bILrl6WaYh #dovolenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore