Nájdeš nás aj na:
Emerald Maldives

Cestopisy

Na Maldivách pribudli takéto luxusné eko-hotely

Na Maldivách pribudli takéto luxusné eko-hotely

Keď sa spomenú Maldivy, každému sa pred očami vybaví dovolenkový raj. Oddych na ostrove, krásne pláže a čisté more, kto by tomu dokázal odolať? Maldivy tvorí až 1100 malých ostrovčekov, 200 z nich je obývaných. Na mnohých z nich sa nachádzajú luxusné rezorty, ktoré ponúkajú plno lákadiel či už pre mladých ľudí, dospelých, ale aj rodiny s deťmi.

Reklama

Detský klub aj aktívny relax v novootvorenom rezorte

Emerald Maldives Resort & Spa sa nachádza na ostrove Fasmendhoo, prírodnom ostrove plného zelene. Tento luxusný moderný rezort je na Maldivách novinkou, otvorený bol len v auguste 2019. Na celom ostrove sa nachádza 120 domčekov a okolo celého ostrova sa ťahá piesočnatá pláž. Prostredie je veľmi pokojné a vhodné pre rodiny s deťmi. O vaše ratolesti sa vám tu dokonca postarajú aj celý deň! Hotel má skvelo vybavený klub pre deti aj s miestnosťou na spanie a programom s celodennými aktivitami.

Dokonalý oddych nie je jediné, čo hotel ponúka. Na výber je aj množstvo aktivít – každá izba má k dispozícii vlastné bicykle, hotel ponúka aj dva tenisové kurty, squash aj posilňovňu, ktorá je otvorená 24 hodín denne! To všetko v cene, za poplatok sa dajú vyskúšať aj rôzne vodné športy. Po poriadnom aktívnom dni si treba aj poriadne oddýchnuť a nabrať nové sily. V hoteli sa nachádza spa a skvelá reštaurácia, ktorá ponúka medzinárodnú kuchyňu s obrovským výberom jedál.

Emerald Maldives

,,Zelenýˮ hotel a ideálne miesto pre milovníkov jedla

Heritance Aarah je luxusný hotel v tradičnom štýle. Nachádza sa na ostrove Aarah, krásnom prírodnom zelenom ostrove. Zelený nie je len ostrov, ale aj samotný hotel. Ten obdržal certifikát udržateľnosti, do konca roka plánuje odstrániť aj všetky jednorazové plasty. Tento hotel je ideálnym miestom pre poriadnych gurmánov a milovníkov jedla! Fantastické reštaurácie ponúkajú skvelý výber jedál a to zďaleka nie je všetko – získali cenu „Best Culinary Team in the Maldives“, za najlepší kuchársky tím.

V hoteli Heritance Aarah si na svoje prídu dospelí aj deti. Pre dospelákov je k dispozícii posilňovňa, biliard či stolný tenis, pre deti je pripravený útulný detský klub. V hoteli sa tiež nachádza infinity pool s výhľadom na pláž či spa, ktorá okrem tradičných procedúr ponúka aj tie lekárske. Zaujímavosťou tohto hotela sú aj zmrzlinové a koktejlové bicykle. Rozmýšľate, čo si pod tým predstaviť? Zamestnanci baru jednoducho jazdia po ostrove na bicykli a ponúkajú koktejly pre dospelých a zmrzku pre deti.

Heritance Aarah

Ideálne miesto pre mladých, najväčší tanečný parket aj hodiny jógy

Hotel Carpe Diem, ktorý už čoskoro bude patriť k americkej značke The Standard sa nachádza na menšom ostrove Huruvalhi s krásnou lagúnou a plážou. Hotel je ideálnym miestom najmä pre mladých. V bare na móle sa nachádza najväčší tanečný parket zo skla na celých Maldivách a pravidelne sa tu konajú párty pri bazéne s DJ-mi. V hoteli sa nachádza aj spa s bazénom a v cene sú aj hodiny jógy pri západe aj východe slnka.

Carpe Diem

Ste čerství novomanželia či oslavujete narodeniny?

Okrem krásnej prírody môžete v rezorte Baglioni zažiť pravú taliansku atmosféru. Okrem skvelých reštaurácií s medzinárodnou kuchyňou má hotel aj fantastickú taliansku reštauráciu. Rezort ponúka aj množstvo vodných športov, ktoré môžete vyskúšať – od šnorchlovania, surfovania, potápania či dokonca aj rybárčenia! Pri pohári vínka večer si tiež môžete užiť aj živú kapelu. Tento rezort ponúka špeciálne ponuky pre novomanželov či pre ľudí oslavujúcich výročia či narodeniny.

Túžite vyskúšať potápanie?

Rezorty Innahura Maldives, You & Me Maldives a RIU Palace Maldivas ponúkajú na potápanie ideálne podmienky! Okrem toho môžete ochutnať špeciality pripravené v skvelých reštauráciách, neskôr si zahrať plážový volejbal či vodné bicykle!

Skvelé kluby pre deti s celodenným programom

Chcete si užiť dovolenku so svojimi ratolesťami ale zároveň mať možnosť si užiť chvíľku vo dvojici? Množstvo rezortov je pripravených aj na tento scenár a ponúkajú skvelé detské kluby s celodenným programom a strážením.

Rybárčenie pri západe slnka

Novootvorený rezort VARU by Atmosphere je skvelým miestom pre rodiny s deťmi. V tomto rezorte môžete vyskúšať lokálnu kuchyňu, k dispozícii je aj spa a wellness a zaujímavosťou je možnosť zarybárčiť si priamo pri západe slnka!


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Rada cestuje a potom všetkým neprimerane dlho a stále dokola rozpráva zážitky z ciest. A ešte ľúbi životné príbehy. Taká je naša Lucka, ktorá precestovala skoro celú Južnú Ameriku a po rokoch sa vrátila späť na Slovensko.

Hore