Nájdeš nás aj na:

Novinky

12 dobrodružstiev, ktoré by mal zažiť každý cestovateľ

12 dobrodružstiev, ktoré by mal zažiť každý cestovateľ

Cestovanie má mnoho foriem. Niekto cestuje kvôli jedlu, iný rád spoznáva nových ľudí a kultúry, alebo sa len potrebuje nadýchať nového vzduchu. Dnes sa s tebou podelím o 10 zážitkov, ktoré by mal zažiť každý cestovateľ. Možno ťa tak inšpirujem k tvojmu ďalšiemu dobrodružstvu.

Reklama

Glamping

O glampingu som nedávno napísala článok, nakoľko je hitom poslednej sezóny. Tento zážitok rozhodne odporúčam každému koho nebavia stereotypné ubytovania. Glamping má svoje jedinečné čaro, ktoré v žiadnom inom hotely nenájdeš.

Let prvou triedou

Letieť prvou triedou je vcelku nákladnejšie, ale napriek tomu je to jeden zo zážitkov, ktoré by rád zažil takmer každý z nás. Nemusíš ale smútiť, letieť v luxusnom sedadle môžeš aj bez toho, aby si si za letenku priplatil niekoľko násobnú prirážku. Možností je viacero. Môžeš využiť nalietané míle na upgrade tvojej letenky, skúsiť si doslova vydražiť upgrade do vyššej triedy (ponúkajú niektoré spoločnosti), alebo mať len jednoducho šťastie v prípade, že v ekonomickej triede bude predaných viac leteniek, než je samotných sedadiel.

Cestovanie stopom

Stopovanie je záležitosť, ktorá rozhodne nie je pre každého. Ide však o zážitok a dobrodružstvo, na ktoré nikdy nezabudneš. Stopovanie si vyžaduje dávku odvahy a taktiež opatrnosti. Prečítaj si náš článok o úspešnom stopovaní!

Bývanie u Couchsurfera

Aj ubytovanie u cudzieho človeka chce dávku odvahy a mnohokrát nízke nároky na pohodlie a komfort. Niekedy sa ti ale môže stať, že ubytovanie u couchsurfera bude stokrát pohodlnejšie a luxusnejšie než v priemernom hoteli. S takýmto pobytom sa spája veľa zážitkov a poznatkov. Je skvelé spoznať domáceho a vidieť ako žije. Vie ti ukázať tajné zákutia mesta, alebo byť len jednoducho skvelým spoločníkom.

Roadtrip

Či už ide o roadtrip po Európe, Amerike alebo Slovensku, vždy má svoje čaro. Auto, partia kamarátov, stovky najazdených kilometrov a desiatky zážitkov. Cestovanie autom má výhody vďaka veľkej flexibilite, taktiež sa môžeš dostať na miesta, na ktoré by si sa bežne nedostal. Roadtrip je ideálnou voľbou na spontánne nápady či výlety.

Plavba loďou

All inclusive plavba na luxusnej lodi so zastávkami na rôznych miestach? Áno! Či už si zvolíš plavbu po Karibiku, európskych pobrežiach alebo nórskych fjordoch, bude to rozhodne stáť za to.

Život na letisku

Nie je to veľmi príjemná skúsenosť, ale žiaľ patrí k cestovaniu. Pobyt či dokonca nocovanie na letisku môže byť poriadne otravné, ale aj to je súčasťou cestovania. Preto si treba spríjemniť pobyt na letisku čo najviac. Letiskový salónik, kino, či bazén? Využi to!

Let helikoptérou ponad tvoje vysnívané mesto

Miluješ lietanie, tvoje obľúbené miesto v lietadle je pri okne a vždy keď sa lietadlo priblíži k tvojej finálnej destinácií, cítiš motýle v bruchu? Potom je leť helikoptérou niečo, čo si rozhodne nesmieš nechať ujsť. Takýto zážitok dokonca nemusí ani zruinovať tvojú peňaženku. Napríklad pri letoch nad New Yorkom sa pravidelne vyskytujú zľavy.

Poriadny hike

Aj pokiaľ si najväčším milovníkov ruchu veľkomiest a pohľad na mrakodrapy ťa hreje pri srdci, poriadny pobyt v prírode a túra je niečo, čo treba zažiť aspoň raz za život. Národné parky majú svoje jedinečné čaro a máme ich na svete také množstvo, že si každý príde na svoje.

Potápanie

Spoznávanie podmorského sveta môže byť taktiež súčasťou cestovania. Som si istá, že ak ho raz vyskúšaš, zamiluješ si ho. Kvôli nádherným miestam na potápanie pritom nemusíš cestovať ďaleko, mnoho z nich sa nachádza aj v Európe alebo napríklad v Egypte, ktorý je ešte stále obľúbenou dovolenkovou destináciou.

Cestovanie karavanom

Cestovanie s kavaranom by si mal vyskúšať aspoň každý raz za život. Žiadne hotely či apartmány, karavan sa stane tvojim domovom na pár dní počas tvojho tripu. Roadtrip tak naberá celkom iný rozmer.

Sólo cestovanie

Cestovanie osamote nie je pre každého a prirodzene sa mu mnoho ľudí vyhýba. Niektorí v ňom vidia veľkú výhodu a preferujú tento spôsob dobrodružstva. Iní by si netrúfali ani vo sne. Avšak každý by si mal vyskúšať aspoň raz ocitnúť sa sám ďaleko od domova a otestovať tak svoje schopnosti.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

TOP PONUKA: Luxusný wellness pobyt v 5* Kempinski od 109€! https://t.co/ughvj4Cvyc #dovolenky2 hodiny dozadu
10 najvyťaženejších letových trás na svete https://t.co/TtZUtOi4Nd #novinky3 hodiny dozadu
Lacné letenky na Seychely teraz s 5*Qatarom alebo Turkish Airlines! Ceny od 589€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky3 hodiny dozadu
Drzo lacná Amerika: Priame lety z Európy na rok 2021 od neuveriteľných 129€! https://t.co/SOA6PISOtK #letenky5 hodiny dozadu
Lety do Tanzánie a na Zanzibar sú obnovené. Zrušila sa aj karanténa https://t.co/bOM07tUhwf #letenky6 hodiny dozadu
Fínsko zaradilo Slovensko na zoznam rizikových krajín. Vyžaduje 2 testy https://t.co/nOO156UKV8 #novinky6 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky6 hodiny dozadu
Bez testu i povinnej karantény. Tieto krajiny môžeme slobodne navštíviť https://t.co/tNryB3mapQ #letenky6 hodiny dozadu
Thajsko budúci týždeň privíta prvých turistov. Očakáva let z Číny https://t.co/d7OiZ9cpkO #novinky6 hodiny dozadu
Emirates už letecky obsluhujú takmer sto destinácií. Pridávajú lety do Ománu a Ugandy https://t.co/pOvOPhm13n #novinky7 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore