Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Zion park a jeho turistické chodníky. Trúfaš si na ten najnebezpečnejší?

Zion park a jeho turistické chodníky. Trúfaš si na ten najnebezpečnejší?

Jeden z najznámejších amerických národných parkov Zion sa nachádza v štáte Utah. Rozsiahly park ponúka okrem nádherných scenérií niekoľko turistických cestičiek. Niektoré sú menej náročné, iné ti naopak môžu dať skutočne zabrať.

Reklama

Lacné letenky do USA

Zion park od A po Z

 • Ide o najstarší národný park v Utahu
 • Park je kombináciou púšte, ihličnatých aj listnatých lesov, kaňonov, kopcov, oblúkov a riek.
 • Naprieč celým parkom jazdí shuttle autobus, ktorý ťa odvezie na začiatok tvojej trasy.
 • Najideálnejším časom na návštevu parku je august až október, nakoľko v letných mesiacoch sú tu priveľké horúčavy. Na jar a v zime je tu zas premenlivé počasie. Park je však otvorený celoročne.
 • Vstupné do parku: 35$ / auto alebo platný annual pass
 • Parkovisko: Čím bližšie parkuješ k hlavnej bráne, tým je cena vyššia. Je to od 15 – 30$.

Najznámejší a najnebezpečnejší Hike Angel’s landing

Ide údajne o jednu z najnebezpečnejších túr v Amerike, avšak nestotožňujem sa s týmto tvrdením. tento hike je naozaj krásny,hoci náročnejší. Na konci sa ti odmení nádherným výhľadom na krásy parku. A čo je ešte lepšie? Ten neopísateľný pocit, že si to skutočne dokázal(a). Cesta je pretkaná serpentínami, úzkymi úsekmi a celý čas stúpaš hore. V druhej polovici cesty sú úseky, ktoré kvôli bezpečnosti ponúkajú reťaze. Slúžia na ochranu, preto treba zvážiť, či sa na tento adrenalínový zážitok cítiš.

(PS: Nie je to nič, čo by človek nezvládol. S nami to zdolali deti, či rodičia, ktorí niesli svoje deti vo vakoch na chrbte. S dávkou opatrnosti sa nikomu nič nestane a ten pocit stojí za to!)

Túra cez rieku The Narrows

Ďalšou obľúbenou túrou v Zion-e je trasa The Narrows, ktorá celá vedie riekou pozdĺž kaňonu. Rieka je vytesaná do hlbokého kaňonu a voda je zväčša plytká. Odporúča sa priniesť si špeciálnu obuv, prípadne si ju zapožičať, nakoľko vo vode stráviš niekoľko hodín. Táto trasa je určite zaujímava najmä preto, že sa doslova brodíš riekou. Niekedy je to iba po členky, ale pokojne to môže byť po pás, či až po prsia. Trasa na koniec rokliny je 26 kilometrov, avšak je na tebe, kedy sa rozhodneš otočiť sa naspäť. Odmenou ti bude nie len dobrý pocit a zážitok, ale aj krásne výhľady, ktoré ťa budú sprevádzať celý čas.

Observation point

Táto túra ti zaberie približne 4-6 hodín, avšak po výstupe na vrchol nebudeš veriť vlastným očiam. Trať je dlhá približne 13 kilometrov, pričom stúpanie je tiež celkom vysoké, až 700 metrov. Z tohto miesta máš výhľad na rozsiahlu časť Zion-u a aj na obľúbený Angel’s Landing, ktorý je z výšky ešte viac okúzľujúci. Počas túry budeš prechádzať aj Echo kaňonom.

Canyon Overlook

Hike vhodný pre všetky vekové kategórie. Ide o nenáročný výšľap, ktorý ti zaberie asi hodinu. Chodník je taktiež veľmi dobre upravený, čiže ak si netrúfaš na zložitú turistickú trasu, toto je pre teba ideálna voľba.

The Subway

Trail The Subway patrí k náročným trasám, no je o to jedinečnejší. Počas tejto túry budeš šliapať, plávať, brodiť sa či stúpať. Na tento hike je potrebné povolenie a nejaké tie skúsenosti.

Weeping Rock

Ide o jednu z najkratších trás, ktorá sa v Zione nachádza, práve preto tu takmer vždy stretneš davy turistov. Prechádzka s minimálnym stúpaním trvá necelú polhodinu.

Lacné letenky do USA

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Abu Dhabi na 4 noci s letenkami, 4*hotelom a raňajkami za 339€ https://t.co/UY1stZmfEP #dovolenky2 hodiny dozadu
28 krásnych zážitkov v Dubaji počas roka 2022. Čo všetko sa oplatí vidieť? https://t.co/ph2lDzrYhr #dovolenky4 hodiny dozadu
Najlepšie asfaltové cyklotrasy na Slovensku? Skús týchto desať https://t.co/LeKS2V0Tex #dovolenky4 hodiny dozadu
Maroko: treba sa peukázať očkovaním a PCR testom. Povinnosť testu sa má čoskoro zrušiť https://t.co/MFfAF1EGTx4 hodiny dozadu
Londýnsky citybreak? Leť z Košíc, Viedne alebo Bratislavy od 28€! https://t.co/T7jZpLQW5v #letenky5 hodín dozadu
Lacné letenky do Bruselu z Bratislavy aj Viedne od 15€! https://t.co/mmNVmiDmLn #letenky5 hodín dozadu
MEGA LACNÉ: Letenky z Košíc do Viedne alebo naopak od 14€ https://t.co/KnILxVDogP #letenky5 hodín dozadu
TOP 6 pobytov v Dubaji od 625€: v centre diania aj priamo na pláži https://t.co/uD631MMc7E #dovolenky5 hodín dozadu
Japonsko sa zrejme otvorí v júni aj zahraničným turistom https://t.co/uV5kjRQ4Qo #novinky1 deň dozadu
Poď na Maldivy v lete. Nižšie ceny, menej turistov a stále super podmienky https://t.co/YJUgbBVpKp #cestopisy1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore