Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

8 Najkrajších národných parkov v Japonsku

8 Najkrajších národných parkov v Japonsku

Japonsko je veľmi rozmanitá krajina. Má zo všetkého trošku. Moderné technológie o ktorých sa nám ani nesnívalo, obrovské metropoly, ale aj nepoškrvenenú prírodu. Nesmieme zabudnúť ani na množstvo tradícií, ktoré Japonci dodržiavajú dodnes, najmä v malých mestách. Dnes ti však ukážem najkrajšie národne parky, ktoré sa nachádzajú po celom Japonsku.

Kerama Shotō National Park

Nachádza sa na dychberúcom ostrove Okinawa a pozostáva z niekoľkých tropických ostrovov (Kerama Islands). Park je známy svojou priezračnou tyrkysovou vodou a bielymi plážami. Obľúbenou atrakciou je samozrejme potápanie, na ktoré má tento park ideálne podmienky. Park sa stal národným len nedávno (v roku 2014), vďaka veľkému počtu koralov. Stal sa tak 31. národným parkom Japonska.

Shiretoko National Park

Domov mnohých druhov zvierat, kvôli ktorým sem prichádza množstvo návštevníkov každý rok. Niet sa čomu diviť, vo voľnej prírode vidieť líšky, jelene, tulene, či veľryby je skrátka zážitok. Čo sa týka jeleňov, sú zvyknuté na prítomnosť ľudí, tým pádom nie sú plaché. V národnom parku nájdeš 5 jazier, ale napríklad aj výstražnú tabuľu o zákaze kŕmenia medveďov. Ak by si však predsa len chcel vidieť medveďa z blízka, park poskytuje niekoľko výletných lodí, kde môžeš pozorovať medvede na pláži z bezpečia. A kde vieš sledovať veľryby? V dedinke Rausau z malého prístavu.

Nikko National Park

Park Nikko sa nachádza v regióne Kanto, na ostrove Honshu. Rozprestiera sa až cez 4 prefektúry (Tochigi, Gunma, Fukushima a Niigata). Zaujímavosťou je, že jeseň v parku Nikko trvá takmer dva mesiace, vďaka výškovému rozdielu až 2000 metrov medzi najnižším a najvyšším bodom v parku. Najskôr sa stromy začínajú sfarbovať na úplnom vrchole v Okunikko (približne na začiatku októbra), v Toshogu sa stromy začínajú sfarbovať až v novembri. Park je teda veľmi pestrý, pretkaný mnohými chodníkmi a z času na čas sa ti naskytne pohľad aj na vrch Nantai.

View this post on Instagram

Shinkyo (神橋) Bridge from #nikko 🏮

A post shared by PizzaPizza Chan (@pizzapizzy) on

Fuji Hakone Izu National Park

Národný park nachádzajúci sa juhozápadne od Tokia patrí k najobľúbenejším v celom Japonsku. Môže za to práve známa aktívna sopka Mt. Fuji na ktorú je z tohto parku nádherný výhľad.

Sanin Kaigan National Park

Útesy, morské jaskyne, pieskové duny a Japonské more, to všetko ponúka úžasný národný park Sanin Kaigan, ktorý je jeden z najväčších geoparkov v Japonsku. V parku nájdeš aj typické Japonské onseny. Ideálnou spôsobom ako poriadne preskúmať park, je požičať si auto alebo si zaobstarať miestneho sprievodcu.

Ogasawara National Park

Ostrovy Ogasawara patria k pamiatkam UNESCO a nachádzajú sa v Pacifickom oceáne. Subtropické ostrovy sú domovom pre mnohé rastliny aj živočíchy, ktoré nežijú nikde inde na svete. Najčastejšie tu ľudia chodia pozorovať delfíny, veľryby, alebo spoznávajú podmorský život potápaním sa.

Aso-Kuju National Park

Aso-Kuju je jeden z najstarších národných parkov Japonska. Nad parkom sa nachádza aktívna sopka Mount Aso, nad ktorou neustále stúpa para. Obľúbenou aktivitou v tomto parku sú práve túry po sopečných kráteroch či návšteva horúcich prameňov.

View this post on Instagram

💫

A post shared by 𝓚 (@icekhs) on

Sanriku Fukko

Skalnaté pobrežie so zátokami, útesmi a zálivmi, ktoré sa tiahnu až 300 kilomterov po pobreží Tohoku oblasti. Táto oblasť je obľúbená medzi turistami už dlho, až neskôr bola veľká časť územia označená za národný park. Milovníci sushi si určite prídu na svoje, nakoľko sa tu nachádza mnoho rybárskych dediniek, ktoré ponúkajú najčerstvejšie sushi v okolí. Jednou z najvyhľadávanejších scenérií sú práve útesy Unos, predstavujú takmer 5 rovnakých útesov, ktoré sa týčia 200 metrov nad oceánom. Navštíviť môžete jednu z vyhliadkových plošín a pokochať sa touto nádherou pekne z výšky. Od jari do jesene premávajú loďky, ktoré robia prehliadky.

View this post on Instagram

宮古、浄土ヶ浜 Joudogahama("Pure-Land" Beach)

A post shared by Kei Taniguchi|谷口京 (@keitaniguchiphotography) on

Mohlo by ťa zaujímať:
PeliCast: Ako si užiť Japonsko (2. časť)

Objavte Japonsko za 10 dní vysokorýchlostným vlakom

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

BLESKOVÁ AKCIA EMIRATES: letenky do nedele za ceny od 379€: https://t.co/gS2r403AqG1 deň dozadu
Chcelo by to ešte dovolenku? Rhodos na 7 nocí s raňajkami za 361€ https://t.co/fujIs04s1V1 deň dozadu
Spanie na strome je čoraz populárnejšie, pozri čo všetko majú vo Švédsku: https://t.co/pvABGqEIYL1 deň dozadu
Madagaskar sme tu za takú cenu dlho nemali! https://t.co/6c8cfTSEpY1 deň dozadu
BOLOGNA na jeseň od 15€! https://t.co/grFe7zrgas1 deň dozadu
VALENCIA OD 33€! https://t.co/NKvSUnDpfa1 deň dozadu
Chystáš sa do Nepálu? Poradíme ti, ako sa dostať pod Mount Everest: https://t.co/vpaCgv63r02 dni dozadu
O-B-R-O-V-S-K-Ý výpredaj leteniek do exotiky: https://t.co/YwTyXXdgfv2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore