Nájdeš nás aj na:
Bicyklovanie v Nitre

Tipy

Cyklotrasa Bratislava Senec, alebo ako sa pohodlne dostať do práce na bicykli

Cyklotrasa Bratislava Senec, alebo ako sa pohodlne dostať do práce na bicykli

Bratislavský samosprávny kraj už nejaký čas intenzívne buduje nové cyklotrasy, ktoré obyvateľom slúžia jednak na oddych a športové vyžitie a zároveň majú potenciál aj na dopravu do práce. Zaujímavosťou sú najmä takzvané cyklodiaľnice – bezpečne oddelené medzimestské cyklotrasy – z ktorých mnohé sú už vo výstavbe a iné ešte čakajú na vysporiadanie pozemkov či iné, pred výstavbou potrebné úkony.

Reklama

Plánované medzimestské cyklotrasy budú spájať Bratislavu so Sencom, Bernolákovom či Pezinkom.

Cyklotrasy v Senci

Dlhoočakávané cyklotrasy spájajúce Senec s okolím začalo mesto veľmi intenzívne riešiť. V Senci sú planované nasledovné cyklostrasy:

  • Senec – Veľký Biel
  • Senec – Nová Dedinka
  • Senec – Tureň
  • Senec – priemyselný park

Vedenie mesta uvažuje aj o prepojení Senca s Pezinkom a Bernolákovom.

Cyklotrasa Bratislava Senec

Existujúca cyklotrasa Ivánka pri Dunaji – Bernolákovo – Nová Dedinka je dlhá 6,2 km a so šírkou tri metre je dostatočná pre viacerých cyklistov vedľa seba a nájdete na nej aj tri odpočívadlá. Aktuálne sú pripravované plány na zapojenie tejto už existujúcej cyklotrasy do trasy Bratislava – Senec.

Radšej na bicykli, ako dve hodiny v zápche

Nekonečné čakanie v zápchach nie je príjemná činnosť a mnohí, ktorí žijú v okolí Bratislavy, siahajú po alternatívnych možnostiach dopravy, napríklad práve na bicykli.

Vedeli ste, že bicyklom sa môžete dostať z Bernolákova do Bratislavy za 45 minút až hodinu? Samozrejme, výsledný čas závisí od toho, aký ste cyklista. Ak by ste si však mali vybrať, či chcete radšej stráviť dve hodiny v zápche alebo si necelú hodinku zašportovať a urobiť niečo pre svoje zdravie, voľba by pre mnohých bola jasná.  

Prečítajte si aj náš článok o cykloturistike na Slovensku plný tipov kam na bicykli alebo o cyklotrasách v Nitre a jej okolí, prípadne rovno vyrazte na najkrajšiu cyklotúru na Liptove.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Veľká noc v Egypte! Letenky, all inclusive a 5*hotel za 699€ https://t.co/rYKi2jDgti #dovolenky28 minút dozadu
10 tipov, ako cestovať bezpečne a zodpovedne aj počas pandémie https://t.co/OzWzYnDYsF18 hodiny dozadu
Zreštaurovali jednu z najstarších fresiek v Pompejach https://t.co/psBZ60uSOb #novinky19 hodiny dozadu
Holandsko predĺžilo cestovné obmedzenia do 1. apríla https://t.co/7gyjIjpHJR #novinky19 hodiny dozadu
AirBaltic je jednou z prvých aeroliniek, ktoré otestujú digitálny cestovný pas IATA https://t.co/TW2uWC8AMQ #novinky20 hodiny dozadu
ZĽAVA 50%: Azorské ostrovy a Madeira v super luxusnej biznis triede na leto za 399€ https://t.co/lvvaWTMMfW #letenky21 hodiny dozadu
British Airways ponúkajú pasažierom testy, ktoré si môžu urobiť sami pred návratom Veľkej Británie https://t.co/5V4dTEU9sK #novinky22 hodiny dozadu
8 dôvodov, prečo je dovolenka na Madeire skvelý nápad počas celého roka https://t.co/HUJ1L9ntOH #letenky23 hodiny dozadu
Madeira je otvorená zaočkovaným aj tým, ktorí prekonali koronavírus https://t.co/m5T5EroGR8 #novinky23 hodiny dozadu
Azorské ostrovy: 7 úžasných miest, ktoré musíte vidieť a zažiť https://t.co/AJRnE9PoBb #cestopisy23 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore