Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Čo je to CouchSurfing a aké výhody ponúka

Hovorí sa, že cestovanie je jediný spôsob, ktorým sa za peniaze môžete obohatiť. Ak s tým súhlasíte a ste radi, ak je tých peňazí čím menej a zážitkov o to viac, prečítajte si tento článok o tom, čo je to CouchSurfing a aké výhody ponúka.

Čo je to CouchSurfing a aké výhody ponúka

Čo je to CouchSurfing a aké výhody ponúka

Konečne je tu služba, ktorá z milovníkov cestovania vytvára komunitu. V podstate stojí na dvoch princípoch. Objavovať a pomáhať objavovať. Ak ste vy tým, kto sa rozhodol vycestovať, môžete sa ubytovať u miestnych. Rovnakú možnosť však môžete poskytnúť vy, v meste, v ktorom bývate. CouchSurfing organizuje svoje udalosti až v približne 200 000 mestách sveta, kde sa stále niečo deje.

Čo je to CouchSurfing a aké výhody ponúka

Prvý krok – zaregistrujte sa

Vytvorte si svoj couchsurferský profil, ktorý obsiahne všetky dôležité informácie o vás; váš životný štýl, vaše poslanie, teda všetko to, čo považujete za dôležité. Najlepšie urobíte, ak si svoj profil vyplníte kompletne. Takto sa najľahšie spojíte s ľuďmi, ktorí prichádzajú do vášho domáceho mesta na couchsurferskú udalosť, či s tými, ktorých budete môcť hostiť. Vo svojom profile dopíšte, či chcete cestovateľov prichýliť alebo budete cestovať vy a nezabudnite tiež pripojiť fotografie. Samozrejme, najobohacujúcejšie je využívať obe tieto služby.

Čo je to CouchSurfing a aké výhody ponúka

Objavujte aj svoje mesto

Získajte kontakty s tými couchsurfermi, ktorí už majú viacero skúsenosti. To je najlepší spôsob, ako prísť tejto službe na kumšt. V mnohých mestách sa takíto cestovatelia stretávajú každý týždeň v bare či kaviarni. Stačí si na oficiálnej stránke vyhľadať to svoje mesto a myškou objaviť nadchádzajúce udalosti.

Čo je to CouchSurfing a aké výhody ponúka

Dobrodružstvo sa môže začať!

Ak ste si zvolili svoju najbližšiu cestovateľskú destináciu či dokonca niekoľko, začnite s plánovaním. Pozrite si profily  ľudí a nezabudnite na referencie. Najlepšie je vyhliadnuť si hneď niekoľko potenciálnych hostiteľov a rozposlať žiadosti s dátumami, počas ktorých plánujete v meste ostať. Lepšie je ich odoslať hneď viacero, aspoň tri až päť. Obohaťte vašu správu o niečo osobné, vysvetlite prečo sa chcete stretnúť, prečo ste si vybrali práve ich profily.

Staňte sa hostiteľom

Ak ste služby CouchSurfingu už niekoľkokrát využili, zvážte ponúknutie vášho vlastného gauča. Vo svojom profile si môžete zmeniť svoj status hostiteľa kedykoľvek. Ponúknuť či neponúknuť svoj obytný priestor pre cestovateľov je naozaj len na vás! Ak sa na to zatiaľ necítite, ale radi by ste spoznali nových ľudí, prípadne im priblížili vaše mesto, je tu aj takáto možnosť.

Čo je to CouchSurfing a aké výhody ponúka

Chceš viac skvelých cestovateľských článkov? Sleduj nás na Facebooku

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Výpredaj Ryanair: Letenky z Bratislavy od 15€ https://t.co/iMSfh3lrL645 minút dozadu
Bangkok s Emirates! Letenky z Bratislavy i Viedne od 449€ https://t.co/MhsbdhakdO3 hodiny dozadu
PECKA: New York a Los Angeles od 229€! https://t.co/Zp36P5gzkd3 hodiny dozadu
Porovnali sme akciové letenky do Bangkoku. Najlacnejšia vyjde 379€, najlepšie 5 stoviek: https://t.co/f7OahgMimB4 hodiny dozadu
Chystáš sa do Petrohradu? Od októbra už cestuješ na elektronické víza! https://t.co/USASOubYk84 hodiny dozadu
KLESLA CENA! Priame lety do USA od 349 EUR: https://t.co/Xe0hKMHvRY18 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Hotel s raňajkami, letenky a horúca dovolenka na Cypre za 269€ https://t.co/y4hUMIl7kf23 hodín dozadu
Ďaleký ostrov Guam za parádnu cenu: https://t.co/rzdEshnVFi23 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore