Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Čo je to CouchSurfing a aké výhody ponúka

Hovorí sa, že cestovanie je jediný spôsob, ktorým sa za peniaze môžete obohatiť. Ak s tým súhlasíte a ste radi, ak je tých peňazí čím menej a zážitkov o to viac, prečítajte si tento článok o tom, čo je to CouchSurfing a aké výhody ponúka.

Čo je to CouchSurfing a aké výhody ponúka

Čo je to CouchSurfing a aké výhody ponúka

Konečne je tu služba, ktorá z milovníkov cestovania vytvára komunitu. V podstate stojí na dvoch princípoch. Objavovať a pomáhať objavovať. Ak ste vy tým, kto sa rozhodol vycestovať, môžete sa ubytovať u miestnych. Rovnakú možnosť však môžete poskytnúť vy, v meste, v ktorom bývate. CouchSurfing organizuje svoje udalosti až v približne 200 000 mestách sveta, kde sa stále niečo deje.

Čo je to CouchSurfing a aké výhody ponúka

Prvý krok – zaregistrujte sa

Vytvorte si svoj couchsurferský profil, ktorý obsiahne všetky dôležité informácie o vás; váš životný štýl, vaše poslanie, teda všetko to, čo považujete za dôležité. Najlepšie urobíte, ak si svoj profil vyplníte kompletne. Takto sa najľahšie spojíte s ľuďmi, ktorí prichádzajú do vášho domáceho mesta na couchsurferskú udalosť, či s tými, ktorých budete môcť hostiť. Vo svojom profile dopíšte, či chcete cestovateľov prichýliť alebo budete cestovať vy a nezabudnite tiež pripojiť fotografie. Samozrejme, najobohacujúcejšie je využívať obe tieto služby.

Čo je to CouchSurfing a aké výhody ponúka

Objavujte aj svoje mesto

Získajte kontakty s tými couchsurfermi, ktorí už majú viacero skúsenosti. To je najlepší spôsob, ako prísť tejto službe na kumšt. V mnohých mestách sa takíto cestovatelia stretávajú každý týždeň v bare či kaviarni. Stačí si na oficiálnej stránke vyhľadať to svoje mesto a myškou objaviť nadchádzajúce udalosti.

Čo je to CouchSurfing a aké výhody ponúka

Dobrodružstvo sa môže začať!

Ak ste si zvolili svoju najbližšiu cestovateľskú destináciu či dokonca niekoľko, začnite s plánovaním. Pozrite si profily  ľudí a nezabudnite na referencie. Najlepšie je vyhliadnuť si hneď niekoľko potenciálnych hostiteľov a rozposlať žiadosti s dátumami, počas ktorých plánujete v meste ostať. Lepšie je ich odoslať hneď viacero, aspoň tri až päť. Obohaťte vašu správu o niečo osobné, vysvetlite prečo sa chcete stretnúť, prečo ste si vybrali práve ich profily.

Staňte sa hostiteľom

Ak ste služby CouchSurfingu už niekoľkokrát využili, zvážte ponúknutie vášho vlastného gauča. Vo svojom profile si môžete zmeniť svoj status hostiteľa kedykoľvek. Ponúknuť či neponúknuť svoj obytný priestor pre cestovateľov je naozaj len na vás! Ak sa na to zatiaľ necítite, ale radi by ste spoznali nových ľudí, prípadne im priblížili vaše mesto, je tu aj takáto možnosť.

Čo je to CouchSurfing a aké výhody ponúka

Chceš viac skvelých cestovateľských článkov? Sleduj nás na Facebooku

Ohodnoť tento článok
Pokračovať v čítaní
Advertisement
Komentáre
Advertisement Booking.com

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Utorok, 18. jún 2019

Pondelok, 17. jún 2019
15:34 | Aha, čo sme vybavili od Qatar Airways: 4 TOP destinácie za ešte menej peňazí!
9:32 | Veľmi lacná Ázia pokračuje! Letenky od 389 eur stále v predaji.

1 2 3 57

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore