Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Bryce Canyon: Park s najkrajšou hviezdnou oblohu na svete

Bryce Canyon: Park s najkrajšou hviezdnou oblohu na svete

Nádherný park v Utahu ti vyrazí dych, skaly menia farby počas celého dňa, podľa toho na ktorú stranu sa práve opiera slnko. Podobnú svetlooranžovú až tmavočervenú nádheru by si v našich končinách hľadal ťažko. Napriek tomu, že výhľad na park si vieš užiť bez pešej túry, bola by škoda aspoň jednu neabsolvovať, nakoľko scenérie a úkazy čo uvidíš počas túry sú naozaj úžasné.

Reklama

Bryce Canyon Scenics Drive

Ak pôjdeš do Bryce Canyonu autom, naplánuj si to cez cestu Bryce Canyon Scenics Drive. Niektoré krásy vieš totiž spozorovať priamo z auta, bez pešej túry a ver mi, že ťa to len skvelo navnadí na spoznávanie parku. Avšak priprav sa na množstvo odstavených áut, ktoré pokojne zaparkujú priamo pred tvojím objektívom.

V národnom parku Bryce Canyon je údajne najkrajšia hviezdna obloha na svete. Odhadom je možné spozorovať viac než 7-tisíc hviezd. Je to práve kvôli najtemnejšej oblohe v celej USA. Park nachádza v dostatočnej vzdialenosti od väčšieho mesta. Aj kvôli nočnej oblohe je tento národný park tak populárny. Konajú sa tu tématické večery, v júni sa tu každoročne organizuje Astronomický festival a každý mesiac sa organizuje Výprava za splnom. Toto musí byť rozhodne zážitok a nabudúce si ho nenechám újsť!

Bryce Canyon plný Hoodoos, čo to je?

Park je plný skalnatých útvarov, ktoré sa nazývajú Hoodoos, hovorí sa o nich ako o skamenených ľuďoch. Útvary by sa mali údajne zrútiť po tom, čo sa skamenený človek poučí zo svojich chýb, avšak počas existencie Bryce canyonu sa zatiaľ zrútil iba jeden.

V Bryce Canyone vieš stráviť pokojne aj celý deň. Park ponúka až 50 kilometrov značených trás, rozdelených do ôsmich ciest. Možností je mnoho. V ponuke je tiež 37 kilometrov dlhá cesta, ktorá sa odporúča rozdeliť na dva dni a prespať v jednom z kempov. A čo v zime? Počas zimných mesiacov udržiavajú 16 kilometrov trás, vhodných pre bežkárov.

Stravovanie v parku

Rozhodne si treba zabezpečiť dostatok vody a jedla, nakoľko uprostred parku sa pochopiteľne nenachádzajú žiadne obchody. Na niektorých vyhliadkach sa nachádza maximálne pítko s vodou. V hlavnom areáli je obchod so suvenírmi a drobnými snackmi s prijateľnými cenami.

Orientácia v parku

V parku sa rozhodne nestratíš. Pri vstupe dostaneš mapu s informáciami, na každom kroku sú tabule, značené cesty či pracovníci parku. Je už len na tebe, ktorú trasu si vyberieš. Mapa obsahuje taktiež informácie o náročnosti a odhadovanom čase, za ktorý by si mal trasu zdolať.

Tower Bridge Trail

Vstupné a parkovanie

Vstupné stoji 35$/ auto, 20$/ osoba, alebo platný annual pass. Tento lístok platí až 7 dní, takže sa sem pokojne môžeš kedykoľvek vrátiť a park dostatočne preskúmať. Parkovanie je možné pred vstupom do parku na parkoviskách alebo priamo v parku a je zdarma. Do parku a taktiež po parku následne jazdí shuttle bus v krátkych intervaloch, ktorý ťa odvezie presne tam, kam potrebuješ.

V parku sa rozhodne nudiť nebudeš, no pokiaľ by si chcel ešte o čosi viac, v návštevníckom centre sú v ponuke jazdy na koňoch so sprievodcom, ktorý ťa prevedie krásnymi zákutiami a obohatí o zaujímavé informácie.

Akciové letenky do USA

Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Čím nahradiť dovolenku v zahraničí? Skús tieto 4 tipy https://t.co/LFAXI6N67f #dovolenky9 hodín dozadu
10 dôvodov, prečo je Kostarika najlepšia destinácia na svete + letenky za 399€ https://t.co/RDEvkqMjNG #letenky12 hodín dozadu
India predĺžila zákaz medzinárodných letov do konca júna https://t.co/xv755JfvxK13 hodín dozadu
Belgicko znovu otvára Park Pairi Daiza, dvojnásobnú Európsku zoo roka https://t.co/IdDjUhhMhT #cestopisy14 hodín dozadu
Austrian Airlines oznámili návrat. Lietať začnú 15. júna! https://t.co/6BjSdRZq56 #letenky15 hodín dozadu
Objaví sa po rokoch ponorená dedina v Taliansku, aby prilákala turistov? https://t.co/18Vfvwilv9 #cestopisy15 hodín dozadu
Medzi ľadom aj levmi: 6 unikátnych maratónov https://t.co/rLlV06nJ0C #cestopisy3 dni dozadu
Wizz Air expanduje ďalej. 6 nových liniek z Rakúska, jedna z Prahy https://t.co/mSzKdOagv3 #novinky3 dni dozadu
Bulharsko 1. júna ruší povinnú karanténu pre cestujúcich z krajín EÚ https://t.co/GHHChudxHZ #letenky3 dni dozadu
Cenová vojna začala! Letenky na júl už kúpiš od 19€ https://t.co/ThgrV4MUVc #letenky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore