Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Bryce Canyon: Park s najkrajšou hviezdnou oblohu na svete

Bryce Canyon: Park s najkrajšou hviezdnou oblohu na svete

Nádherný park v Utahu ti vyrazí dych, skaly menia farby počas celého dňa, podľa toho na ktorú stranu sa práve opiera slnko. Podobnú svetlooranžovú až tmavočervenú nádheru by si v našich končinách hľadal ťažko. Napriek tomu, že výhľad na park si vieš užiť bez pešej túry, bola by škoda aspoň jednu neabsolvovať, nakoľko scenérie a úkazy čo uvidíš počas túry sú naozaj úžasné.

Reklama

Bryce Canyon Scenics Drive

Ak pôjdeš do Bryce Canyonu autom, naplánuj si to cez cestu Bryce Canyon Scenics Drive. Niektoré krásy vieš totiž spozorovať priamo z auta, bez pešej túry a ver mi, že ťa to len skvelo navnadí na spoznávanie parku. Avšak priprav sa na množstvo odstavených áut, ktoré pokojne zaparkujú priamo pred tvojím objektívom.

V národnom parku Bryce Canyon je údajne najkrajšia hviezdna obloha na svete. Odhadom je možné spozorovať viac než 7-tisíc hviezd. Je to práve kvôli najtemnejšej oblohe v celej USA. Park nachádza v dostatočnej vzdialenosti od väčšieho mesta. Aj kvôli nočnej oblohe je tento národný park tak populárny. Konajú sa tu tématické večery, v júni sa tu každoročne organizuje Astronomický festival a každý mesiac sa organizuje Výprava za splnom. Toto musí byť rozhodne zážitok a nabudúce si ho nenechám újsť!

Bryce Canyon plný Hoodoos, čo to je?

Park je plný skalnatých útvarov, ktoré sa nazývajú Hoodoos, hovorí sa o nich ako o skamenených ľuďoch. Útvary by sa mali údajne zrútiť po tom, čo sa skamenený človek poučí zo svojich chýb, avšak počas existencie Bryce canyonu sa zatiaľ zrútil iba jeden.

V Bryce Canyone vieš stráviť pokojne aj celý deň. Park ponúka až 50 kilometrov značených trás, rozdelených do ôsmich ciest. Možností je mnoho. V ponuke je tiež 37 kilometrov dlhá cesta, ktorá sa odporúča rozdeliť na dva dni a prespať v jednom z kempov. A čo v zime? Počas zimných mesiacov udržiavajú 16 kilometrov trás, vhodných pre bežkárov.

Stravovanie v parku

Rozhodne si treba zabezpečiť dostatok vody a jedla, nakoľko uprostred parku sa pochopiteľne nenachádzajú žiadne obchody. Na niektorých vyhliadkach sa nachádza maximálne pítko s vodou. V hlavnom areáli je obchod so suvenírmi a drobnými snackmi s prijateľnými cenami.

Orientácia v parku

V parku sa rozhodne nestratíš. Pri vstupe dostaneš mapu s informáciami, na každom kroku sú tabule, značené cesty či pracovníci parku. Je už len na tebe, ktorú trasu si vyberieš. Mapa obsahuje taktiež informácie o náročnosti a odhadovanom čase, za ktorý by si mal trasu zdolať.

Tower Bridge Trail

Vstupné a parkovanie

Vstupné stoji 35$/ auto, 20$/ osoba, alebo platný annual pass. Tento lístok platí až 7 dní, takže sa sem pokojne môžeš kedykoľvek vrátiť a park dostatočne preskúmať. Parkovanie je možné pred vstupom do parku na parkoviskách alebo priamo v parku a je zdarma. Do parku a taktiež po parku následne jazdí shuttle bus v krátkych intervaloch, ktorý ťa odvezie presne tam, kam potrebuješ.

V parku sa rozhodne nudiť nebudeš, no pokiaľ by si chcel ešte o čosi viac, v návštevníckom centre sú v ponuke jazdy na koňoch so sprievodcom, ktorý ťa prevedie krásnymi zákutiami a obohatí o zaujímavé informácie.

Akciové letenky do USA

Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Navštív Birmingham za 19€! Pecková ponuka nielen pre seriálových fanúšikov https://t.co/jcX9bboZeK #letenky17 hodín dozadu
FIRST MOMENT: Ischia sa vracia! Pobyty už od 319€ https://t.co/RdLHFQkZUS #pobyty17 hodín dozadu
Luxusná dovolenka iba za 879€! 🔥 Thajské Krabi + zastávka v Dohe https://t.co/q4YMKJ97y3 #exotika17 hodín dozadu
Lisabon a Azory sú ideálna kombinácia európskej dovolenky, teraz so zľavou! https://t.co/SzJygzpjaU #dovolenky17 hodín dozadu
Pobyt v tatranskom Grandhoteli Praha už od 59€ https://t.co/9cPOsXhj3Y #pobyty17 hodín dozadu
Bali s letenkou a hotelom spolu za 789€ 🔥https://t.co/Y0FRYcJUuC #dovolenky17 hodín dozadu
Kompletná dovolenka na ostrove Langkawi za 779€ 🔥https://t.co/bGxfXAcky6 #exotika17 hodín dozadu
Adventný pobyt v Prahe od 49€. https://t.co/MifNzKpCZC #pobyty17 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore