Nájdeš nás aj na:

Amerika

8 neznámych miest v USA, ktoré musíš zažiť!

8 neznámych miest v USA, ktoré musíš zažiť!

Slováci lietajú do Ameriky čoraz častejšie. Niektorí vyhľadávajú tie najznámejšie destinácie, iní sa snažia vychytávať tie nepoznané. Dnes by som ti rada predstavila niekoľko miest, ktoré sa nachádzajú v Amerike a je veľká pravdepodobnosť, že si o nich nikdy nepočul.

Reklama

The International Car Forest of the Last Church, Nevada

Farebné graffiti, autá a rôzne náboženstvá sa spojili, aby vznikla táto “džungla plná šrotu” v Nevadskej púšti. Ide o projekt dvoch Nevadských umelcov, ktorý ho vytvorili ako kostol. Pre mnohých má táto inštalácia od kostola ďaleko a pripomína im skôr kopu haraburdia, avšak ľudí s umeleckou dušou toto miesto rozhodne chytí za srdce. Nehovoriac o milovníkoch áut.

Dewils Tower, Wyoming

Pre Indiánske kmene Northern Plains nejde iba o pamiatku, ale o posvätné miesto, ktoré využívajú na slávnostne rituály až do dnes. Mnohí sa domnievajú, že ide o starú sopku, avšak Dewils Tower je zložená z horniny a pravdepodobne vznikla za pomoci roztavenej horniny, či magmy, ktorá sa vytlačila na povrch v priebehu miliónov rokov. Zaujímavosťou je, že ide o prvú oficiálne schválenú pamiatku na území spojených štátov v roku 1906.

Fort Jefferson, Florida

Nedokončená pevnosť, ktorá leží približne 70 kilometrov západne od Key West. Ide o najväčšiu murovanú stavbu v Spojených štátoch. Tvorí ju až 16 miliónov tehál. Pôvodne bola pevnosť navrhnutá ako masívna platforma, ktorá mala byť odolná voči útoku a schopná čeliť nepriateľským lodiam.
Dnes je Fort Jefferson súčasťou národného parku Dry Tortugas, ktorý tvorí 7 malých ostrovov a mnoho tyrkysovej vody. Pevnosť je prístupná iba hydroplánom alebo loďou a považuje sa za jednu z najzaujímavejších pamiatok Floridy.

Black Magic Canyon, Idaho

Počul si už o čiernom kaňone? Temné duše by si tu rozhodne prišli na svoje. Ak poznáš nádherne oranžové kaňony v Utahu, tak tento je veľmi podobný, až na jeho čierne sfarbenie. V hlbokom koryte rieky sa nachádza priam sochárska záhrada a ide o unikát na celom svete. A to nie je všetko, kaňon skrýva mnoho prírodných tunelov, či rôzne až mimozemské formácie. Nakoľko je kaňon plný prekážok, prechádzka ním môže byť o čosi náročnejšia, avšak rozhodne sa oplatí. Ideálny čas na návštevu je na jar, alebo jeseň keď je kaňon vyschnutý. Pred návštevou je potrebné kontaktovať spoločnosť Big Wood Canal Company, ktorá riadi vodný tok kaňonu.

Bodie Ghost Town, Kalifornia

Najkrajšie a najzachovalejšie mesto duchov. Mesto bolo pôvodne vybudované na ťažbu zlata v 19.storočí, nakoniec sa rozrástlo až na 10 000 obyvateľov. Dnes je všetko inak, drevené budovy sú neobývané a pôsobia strašidelne. A v drevených chatrčiach akoby sa zastavil čas. Matrace, postele, či pohodené plechovky, všetko pôsobí veľmi autenticky. Mohlo by sa zdať, že obyvatelia opustili svoje domovy pred 10timi rokm,avšak úž je to viac ako storočie. Možné sú aj nočné prehliadky, ktoré ti rozhodne dodajú štipku adrenalínu. Vstupné stojí 10$.

4 Corners Monument

V Amerike sa nachádza unikátne miesto. Bod v ktorom sa pretínajú 4 štáty. Ty sa tak môžeš ocitnúť naraz v štátoch:Arizona, Nové Mexiko, Colorado a Utah. Vstup na túto srandu stojí 5$. Čo je vtipné je tabuľka, ktorá označuje, že si na chodníku smieš spraviť maximálne 3 fotky. V areáli sa nachádzajú stánky so suvenírmi, toalety, ale aj karavan s jedlom.

Smith Rock State Park, Oregon

Krásne výhľady, hlboké riečne kaňony a možnosť horolezectva, to ponúka národný park Smith rock state park v Oregone. Mnoho trás s prudkým stúpaním, turistické chodníky, či cyklotrasy. Ak si o tomto parku ešte doteraz nepočul, je najvyšší čas pripísať si ho na svoj zoznam, nakoľko skrýva mnoho krás. Je ideálnou voľbou pre ľudí, ktorí majú radi horolezectvo.

Mendenhall glacier,Aljaška

Ak túžiš po ozajstnom dobrodružstve, skús preskúmať ľadové jaskyne pod ľadovcom Mendenhall Glacier pri meste Juneau na Aljaške. Po krátkej prechádzka sa ti naskytne nádherný pohľad na túto zmrznutú nádheru. Pri tvojej návšteve Aljašky, rozhodne nemôžeš tento ľadovec vynechať. A navyše, možno ho tam už o pár rokov ani nenájdeš.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Malta pre páry. Rôzne typy ubytovaní s konkrétnymi tipmi na hotely https://t.co/grZdaVV8cR #cestopisy6 hodín dozadu
Bez testu, očkovania i karantény: 137 krajín, ktoré sú otvorené bez obmedzení https://t.co/tNryB3mapQ #novinky10 hodín dozadu
10 peckových zážitkov v Dubaji, ktoré sú úplne zadarmo https://t.co/RMvRWkeHvl #cestopisy10 hodín dozadu
Legendárny vlak Orient Express sa vráti v roku 2025 https://t.co/E4QAfFfyLi #novinky10 hodín dozadu
Erika sa na svoj nový domov, Paríž, pozerá najmä cez objektív. Žaby na jedálnom lístku často nevidí https://t.co/VCfFlIlfcX #cestopisy12 hodín dozadu
Roadtrip za 4 týždne okolo USA: Bryce Canyon (diel pätnásty) https://t.co/JdYkkM8lt8 #cestopisy13 hodín dozadu
Najlepší wellness na Slovensku? Skúste tieto tipy na hotely 2023 https://t.co/aoYFhgpund #dovolenky13 hodín dozadu
Návod na Bali: máme lacné letenky z Viedne a Budapešti (749€) aj tipy na ubytovanie a aktivity https://t.co/7SDLFduegy #cestopisy13 hodín dozadu
Objav Bali a jeho okolie: ostrov Nusa Penida (kompletný itinerár + letenky za 749€) https://t.co/ODwPoMbqUI #cestopisy13 hodín dozadu
Business class letenky do celého sveta so zľavou do 50%! (tipy redakcie) https://t.co/onm7Hx0XxK #letenky13 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore