Nájdeš nás aj na:

Letenky

Business class letenky do celého sveta so zľavou do 50% (aktualizované)!

Business class letenky do celého sveta so zľavou do 50% (aktualizované)!

Rozdiel medzi ekonomickou a biznis triedou je skutočne výrazný. Týka sa ponúkaného cateringu, multimediálnej zábavy, sedadiel a komfortnej „predodletovej“ lounge zóny. Letenku v biznis triede si nemôže dovoliť každý, a preto na Pelikáne sledujeme nonstop najlepšie ponuky na biznis triedu a upozorňujeme na ne. Naši letenkoví špecialisti nájdu kombinácie, vďaka ktorým si môžeš vyskúšať biznis triedu lacnejšie, než býva zvykom.

Reklama

Biznis triedu odporúčame všetkým, ktorí by radi leteli do svojej obľúbenej destinácie štýlovo a mali už zo samotného letu nezabudnuteľný zážitok.

Business class aspoň raz v živote

Spomedzi leteckých spoločností, ktoré sme vyskúšali alebo ich dôverne poznáme vyberáme tie najlepšie, v ktorých biznis trieda skutočne stojí za to. V článkoch nájdeš aj aktuálne letenky – ak sú k dispozícii s výraznou zľavou a môžeš si prečítať aj dôvody, prečo si myslíme, že tá ktorá bizniska stojí za to.

Luxusný biznis salónik v cene letenky

Ak máš biznis letenku, býva zvykom, že pred odletom do vysnívanej destinácie si oddýchneš v exkluzívnom salóniku na letisku. Môžeš tak urobiť pred odletom, ale aj v prestupovej destinácii. Najlepšie služby skúsiš vždy v salóniku na domácom letisku danej leteckej spoločnosti. Ak teda letíš s Emirates, určite skús salónik v Dubaji, ak napríklad s Turkish Airlines, čaká ťa parádny a nový salónik v Istanbule.

 • catering – jedlo, víno, pivo, drinky
 • chill zóna a biznis centrum s Wi-Fi
 • alko a nealko bar
 • sprchy alebo wellness
 • herná zóna pre deti
 • čerstvé noviny
 • masáže

Jedlá od najlepších šéfkuchárov

Diaľkové lety v biznis triede znamenajú jedinečný gastronomický zážitok a aerolinky sa predbiehajú, ktorá ponúkne lepší servis a pestrejšie menu. Kým ty si užívaš let so všetkým komfortom na palube, personál sa stará o tvoje chuťové poháriky.

 • zoznámenie s personálom po príchode na miesto
 • welcome drink
 • výber jedál z menu
 • kompletné menu (v závislosti od typu trasy)
 • kvalita jedla na úrovni najlepších reštaurácií, čerstvosť a top ingrediencie
 • neustále sa meniace menu s dôrazom na rukopis šéfkuchára
 • jedlo zvykne byť servírované na exkluzívnom porceláne a s klasickým príborom
 • bar s alkoholickými a nealkoholickými nápojmi podľa vášho priania

Zábavný systém v TOP kvalite

Interkontinentálne lety sú s biznis triedou omnoho zábavnejšie. To zistíš, keď sa cez obrazovku intuitívneho touch-screenu ponoríš do digitálneho systému. A keď sa potrebuješ spojiť s blízkymi prostredníctvom hovoru alebo SMS správy, nie je to žiaden problém. Skvelým doplnkom je aj možnosť surfovania po internete vďaka business class Wi-Fi pripojeniu – ponúka ho väčšina aeroliniek v súčasnosti. Niektoré zadarmo, iné za poplatok.

 • najnovšie filmy, hudba, hry, digitálne knihy
 • počas letu môžeš komunikovať so svetom prostredníctvom e-mailov a SMS správ
 • väčšie obrazovky v HD kvalite
 • diaľkové ovládanie

Najlepšie sedadlá na svete

Rozdiel medzi sedadlami biznis triedy a ekonomickej triedy je priepastný. Najlepšie to demonštrujú sedadlá, ktoré sú v biznis triede v drvivej väčšine prípadov sklopiteľné do vodorovnej polohy (full flat) – to platí najmä pri dlhých cestách. V biznis triede na kratšiu vzdialenosť zvyknú byť k dispozícii polohovateľné sedadlá takisto s väčším komfortom.

 • sedadlá biznis triedy (ak ich vôbec možno tak nedôstojne nazvať) ponúkajú po ich rozložení množstvo priestoru na spánok, pokojne môžete podstatnú časť vášho letu komfortne prespať
 • svetlo na čítanie umiestnené na operadle
 • elektrická zásuvka na nabitie smartfónu či notebooku je dnes samozrejmosťou

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Zelené krajiny cestovateľského semafora: všetko čo treba vedieť o vstupe a tranzite https://t.co/SGJb5njzCa #letenky35 minút dozadu
Južná Afrika má nové aerolinky. Pomenovať ich má verejnosť https://t.co/MjvngLt38L #novinky35 minút dozadu
Sydney chce využiť pandémiu a zmeniť sa na 24-hodinové mesto https://t.co/mbB3srNUAI #novinky50 minút dozadu
Tipy redakcie: kam môžeme ísť najbližšie týždne na dovolenku? https://t.co/09uD7HGsbR #dovolenky50 minút dozadu
Austrian Airlines po mesiacoch obnovia linku do Šanghaja https://t.co/R7L7iI0BBn #novinky2 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky2 hodiny dozadu
Bez testu i povinnej karantény. Tieto krajiny môžeme slobodne navštíviť https://t.co/tNryB3mapQ #letenky2 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky2 hodiny dozadu
Aerolinky ČSA pozastavia obľúbenú linku z Prahy do Košíc https://t.co/vd7C8saCzI #novinky2 hodiny dozadu
Veľká Británia od soboty rána zaradí Slovensko medzi rizikové krajiny. Bude opäť vyžadovať karanténu https://t.co/BDySI7y1SF #novinky2 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore