Nájdeš nás aj na:

Ázia

Zážitok ako z prvej triedy. Biznis letenky Saudia od 749€ tu ešte neboli!

Zážitok ako z prvej triedy. Biznis letenky Saudia od 749€ tu ešte neboli!

Už si niekedy letel prvou alebo biznis triedou? Táto ponuka luxusných aeroliniek Saudia ti umožní skúsiť oboje. Ako to? Priestor pre cestujúceho v biznis triede Saudia totiž samotné aerolinky nazývajú ako First Class seats in Business Class – teda sedadlá prvej triedy v biznis triede. A skutočne, miera komfortu, ktorú Saudia ponúka v biznis triede je porovnateľná s mnohými inými aerolinkami v ich najvyšších triedach.

Reklama

A práve letenky v tejto super luxusnej biznis triede sme teraz vypelikánovali s odletom z Atén alebo z Viedne. Cez Atény ťa to vyjde 749€ a dokonca s odletom z Viedne a návratom do Atén len 780€! Môžeš si tak urobiť multicity dovolenku za málo peňazí a budeš pritom cestovať ako kráľ.

S kým a kedy poletím?

 • Termíny: marec – október 2020
 • Letecké spoločnosti: Saudi Arabian Airlines + Aegean Airlines / Lauda

Itinerár cesty

CESTA TAM – máš 2 varianty – buď letíš z Atén alebo z Viedne

 1. Viedeň – Atény s Lauda prípadne AEGEAN Airlines v Economy triede
 2. Jeden deň v Aténach
 3. Z Atén do saudskarabského hlavného mesta Jeddah (komfortný párhodinový prestup) a potom z Jeddah do vybranej ázijskej destinácie so Saudia v luxusnej BIZNIS TRIEDE
 4. Ľubovoľný počet dní v Malajzii alebo Indonézii (letí sa buď do Kuala Lumpur alebo Jakarty)

CESTA SPÄŤ

 1. Z Malajzie alebo Indonézie do Atény opäť v luxusnej BIZNIS TRIEDE
 2. Cestu naspäť z Atén domov nechávava Pelikán na rozhodnutí klienta – môžeš si zakúpiť jednosmerku na ktorékoľvek vyhovujúce letisko.

Prečo skúsiť biznis triedu Saudia?

Tvoj „biznis zážitok“ začne na letisku v Aténach, kde nemusíš čakať v rade – biznis cestujúcich odbavujú prednostne. Pred letom sa môžeš občerstviť v biznis salóniku, prečítať si čerstvé noviny a vybrať sa do lietadla špeciálnym vchodom pre biznis cestujúcich.

Po príchode na tvoje miesto sa s tebou zoznámi personál biznis triedy, ktorý ti bude k dispozícii počas celého letu. Na privítanie ti ponúkne famóznu arabskú kávu s ochuteným kardamómom a čerstvú ovocnú šťavu.

Poďme si tiež predstaviť sedenie, ktoré je hodné samostatnej kapitoly.

Sedenie a zážitok ako v prvej triede

Sedadlá biznis triedy Saudia sú veľmi široké a samotné aerolinky ich prirovnávajú ku komfortu sedadiel v prvej triede iných leteckých spoločností. Veľkorysá šírka a dostatočná výška sedadiel umožňujú optimálny priestor pre nohy.

Opierky hlavy sú vybavené nastaviteľnými polstrovanými krídlami pre maximálne pohodlie. Samotné sedadlá sú ergonomicky navrhnuté tak, aby poskytovali stabilnú bedrovú opierku, ktorá je kľúčuvá najmä pri diaľkových letoch.

Usporiadanie sedenia je rovnako veľkoryso priestranné.

Saudia nazýva sedadlá v biznis triede ako Super Diamond. V lietadle Dreamliner, ktorým poletíš ťa potešia najmä týmito vlastnosťami:

 • Každé miesto pre cestujúceho je vybavené plne nastaviteľným elektrickým sedadlom, ktoré sa premení na dlhé, široké sedadlo.
 • Sedadlo možno kedykoľvek zmeniť na plnohodnotnú posteľ.
 • Veľký 17-palcový širokouhlý monitor HD poskytuje viac ako 3500 hodín video zábavy.
 • Dotykový panel poskytuje cestujúcemu úplnú kontrolu nad sedadlom.
 • Rozdeľovač osvetlenia a súkromia s odkladacím priestorom na uloženie osobných vecí.

Bohatá zábava aj v angličtine

Zábavný systém poskytuje obrovské množstvo filmov, seriálov, TV staníc a niekoľko živých staníc. Okrem toho máš k dispozícii vyše 12 zvukových staníc a mnoho videohier, z ktorých si môžeš vybrať.

Systém umožňuje vychutnať si aj výnimočný výhľad na lietadlo z vonkajších kamier a dokonca aj pohľad spredu, ktorý majú bežne k dispozícii len piloti v kokpite.

Samozrejmosťou je tiež napájanie externých zariadení.

Menu špičkové, ale na alkohol zabudnite

Štvorchodové hlavné menu od Saudia je skutočne výnimočné. Naservírujú ti ho podobne, ako v drahej päťhviezdičkovej reštaurácii. Medzinárodná kuchyňa je tak rozmanitá ako destinácie leteckej spoločnosti. Vyznačuje sa mixom arabskej a západnej kuchyne a vždy je do toho zakomponované aj jedlo z cieľovej krajiny a výber poteší aj vegetariánov.

K dispozícii máš napríklad aj tri možnosti predjedla a tradičnej polievky. Rovnako tak si môžeš pochutnať na horúcom dezerte, zmrzline, tradičnom čaji a káve, vrátane espressa a cappuccina.

Na alkoholické nápoje však na palube Saudia musíš zabudnúť. Aerolinky to majú z náboženských dôvodov striktne zakázané.

Luxusný kozmetický darček od Porsche

Amenity kit alebo tzv. letecký cestovateľský set na prenocovanie je samozrejmosťou pre všetkých pasažierov na diaľkových linkách Saudia. V kozmetickom balíčku možno nájsť okrem iného aj tradičné klapky na oči, štuplíky do uší, zubnú hygienu, papuče a krémy. Skrátka všetko, čo ti môže poslúžiť k dokonalému spánku.

Saudia myslí aj na deti a má pre nich v biznis triede pripravené špeciálne balíčky, ktoré zahŕňajú knihy, hry a ďalšie predmety, ktoré im skrátia dlhší let do exotiky.

A teraz už samotné letenky!

Biznis trieda za cenu ekonomickej

Saudská Arábia sa otvára svetu

Saudi sa od minulého roka snažia prilákať viac turistov. Krajina zjednodušila vstup a zaviedla turistické víza (aj pre Slovákov). Lietanie do a cez saudskoarabské hlavné mesto Jeddah je tak omnoho jednoduchšie ako kedysi.

Navyše, Saudská Arábia je rovnako ako Dubaj, Doha či Abu Dhabi ideálny prestupový bod na ceste do ďalekej Ázie. Ceny leteniek v biznis triede okolo 700-800 eur sú ponukou, ktorú sme tu ešte nemali. V tejto cene sa totiž bežne pohybujú letenky konkurencie v ekonomickej triede!

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Havaj by sa mal onedlho otvoriť turistom z Japonska https://t.co/gxKUEXthCV #novinky2 hodiny dozadu
Lietanie je bezpečnejšie ako návšteva obchodu s potravinami, tvrdí harvardská štúdia https://t.co/GUIwohIzAh #novinky5 hodiny dozadu
Kostarika ruší povinnosť negatívneho testu pri vstupe do krajiny https://t.co/yYk5u2Gqvm #novinky5 hodiny dozadu
Exotika bez testu a karantény. 10 krajín, ktoré sľubujú bezpečnú dovolenku https://t.co/pN4m5cNz7f #dovolenky5 hodiny dozadu
Letisko Dillí začalo ponúkať testy na COVID pre všetkých cestujúcich https://t.co/Vpjed99yaw #novinky5 hodiny dozadu
Kazachstan. Very nice! Znie nová kampaň, ktorá láka turistov navštíviť Boratovu rodnú zem https://t.co/3saZLQgFlz #novinky6 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky6 hodiny dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky6 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky6 hodiny dozadu
Emirates posielajú do dôchodku prvý Airbus A380. Stovka doubledeckrov naďalej ostáva vo flotile https://t.co/zasVWWo5Lh #novinky6 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore