Nájdeš nás aj na:

Ázia

ZĽAVA: biznis letenky Saudia na Filipíny od 2 019€!

ZĽAVA: biznis letenky Saudia na Filipíny od 2 019€!

Už si niekedy letel(a) biznis triedou? Teraz si to môžeš vyskúšať a navyše, s letom do zaujímavej destinácie. Vypelikánovali sme výborné letenky od aeroliniek Saudia do hlavného mesta Filipín (Manila). Priestor pre cestujúceho v biznis triede Saudia samotné aerolinky nazývajú ako First Class seats in Business Class – teda sedadlá prvej triedy v biznis triede. Poďme sa teda bližšie pozrieť na to, čo ťa v cene 2 019 eur čaká.

Reklama

S kým a kedy poletím?

 • Termíny: Marec 2024
 • Letecká spoločnosť: Saudi Arabian Airlines
 • Bežná cena tejto letenky je 2 500€
 • Cena letenky cez Pelikán: od 2 019€

Prečo sa oplatí skúsiť biznis trieda SAUDIA?

Tvoj „biznis zážitok“ začne na letisku Schwechat, kde nemusíš čakať v rade – biznis cestujúcich odbavujú prednostne. Pred letom sa môžeš občerstviť v biznis salóniku, prečítať si čerstvé noviny a vybrať sa do lietadla špeciálnym vchodom pre biznis cestujúcich.

Po príchode na tvoje miesto sa s tebou zoznámi personál biznis triedy, ktorý ti bude k dispozícii počas celého letu. Na privítanie ti ponúkne famóznu arabskú kávu s ochuteným kardamómom a čerstvú ovocnú šťavu.

Poďme si tiež predstaviť sedenie, ktoré je hodné samostatnej kapitoly.

Sedenie a zážitok ako v prvej triede

Sedadlá biznis triedy Saudia sú veľmi široké a samotné aerolinky ich prirovnávajú ku komfortu sedadiel v prvej triede iných leteckých spoločností. Veľkorysá šírka a dostatočná výška sedadiel umožňujú optimálny priestor pre nohy. Vyjadrenia o tom, že ide o zážitok ako z prvej triedy treba samozrejme brať s rezervou, no nič to nemení na tom, že ide o naozaj luxusné cestovanie.

Opierky hlavy sú vybavené nastaviteľnými polstrovanými krídlami pre maximálne pohodlie. Samotné sedadlá sú ergonomicky navrhnuté tak, aby poskytovali stabilnú bedrovú opierku, ktorá je kľúčuvá najmä pri diaľkových letoch.

Usporiadanie sedenia je rovnako veľkoryso priestranné.

Saudia nazýva sedadlá v biznis triede ako Super Diamond. V lietadle Dreamliner, ktorým poletíš ťa potešia najmä týmito vlastnosťami:

 • Každé miesto pre cestujúceho je vybavené plne nastaviteľným elektrickým sedadlom, ktoré sa premení na dlhé, široké sedadlo.

 • Sedadlo možno kedykoľvek zmeniť na plnohodnotnú posteľ.

 • Veľký 17-palcový širokouhlý monitor HD poskytuje viac ako 3500 hodín video zábavy.

 • Dotykový panel poskytuje cestujúcemu úplnú kontrolu nad sedadlom.

 • Rozdeľovač osvetlenia a súkromia s odkladacím priestorom na uloženie osobných vecí.

Bohatá zábava aj v angličtine

Zábavný systém poskytuje obrovské množstvo filmov, seriálov, TV staníc a niekoľko živých staníc. Okrem toho máš k dispozícii vyše 12 zvukových staníc a mnoho videohier, z ktorých si môžeš vybrať.

Systém umožňuje vychutnať si aj výnimočný výhľad na lietadlo z vonkajších kamier a dokonca aj pohľad spredu, ktorý majú bežne k dispozícii len piloti v kokpite.

Samozrejmosťou je tiež napájanie externých zariadení.

Menu špičkové, ale na alkohol zabudnite

Štvorchodové hlavné menu od Saudia je skutočne výnimočné. Naservírujú ti ho podobne, ako v drahej päťhviezdičkovej reštaurácii. Medzinárodná kuchyňa je tak rozmanitá ako destinácie leteckej spoločnosti. Vyznačuje sa mixom arabskej a západnej kuchyne a vždy je do toho zakomponované aj jedlo z cieľovej krajiny a výber poteší aj vegetariánov.

K dispozícii máš napríklad aj tri možnosti predjedla a tradičnej polievky. Rovnako tak si môžeš pochutnať na horúcom dezerte, zmrzline, tradičnom čaji a káve, vrátane espressa a cappuccina.

Na alkoholické nápoje však na palube Saudia musíš zabudnúť. Aerolinky to majú z náboženských dôvodov striktne zakázané.

Luxusný kozmetický darček od Porsche

Amenity kit alebo tzv. letecký cestovateľský set na prenocovanie je samozrejmosťou pre všetkých pasažierov na diaľkových linkách Saudia. V kozmetickom balíčku možno nájsť okrem iného aj tradičné klapky na oči, štuplíky do uší, zubnú hygienu, papuče a krémy. Skrátka všetko, čo ti môže poslúžiť k dokonalému spánku.

Saudia myslí aj na deti a má pre nich v biznis triede pripravené špeciálne balíčky, ktoré zahŕňajú knihy, hry a ďalšie predmety, ktoré im skrátia dlhší let do exotiky.

Biznis trieda s 50% zľavou


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore