Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

14% ZĽAVA NA VALENTÍNA: TOP pobyty na Malte pre páry (platí už len do zajtra)

14% ZĽAVA NA VALENTÍNA: TOP pobyty na Malte pre páry (platí už len do zajtra)

Zbaľte si kufre, chyťte svoju polovičku za ruku a vyberte sa na Maltu. Prečo? Jednak preto, lebo Malta je super, no a okrem toho má všetko, čo môžete od letného cestovania vo dvojici očakávať: romantiku, nové dobrodružstvá a komfortné postele. 🙂 Dnešný hot topic je teda Malta pre páry.

Reklama

Valentínska zľava na vybrané pobyty

Rezervuj niektorý z pobytov na Malte, ktoré nájdeš v tomto článku, pri objednávke nad 300€ použi špeci zľavový kód MALTA14 a získaj zľavu vo výške 14 percent. Zľava platí od 11. februára do 14. februára 2024 na vybrané pobyty, o ktorých si môžeš prečítať viac nižšie.

malta pre páry

Pre party páry

Ak vaším jediným cieľom je týždenná bujará oslava života bez spánku a bez ambície ukladať si spomienky, tak zbytočne by ste chodili na Maltu. Ale pokiaľ vymetanie barov túžite obohatiť o obsažné chvíle medzi fascinujúcimi budovami, osviežiť vôňou mora a spojiť s oddychom na pláži, tak máme pre vás niečo, čo by vás potešilo.

V prvom rade by ste mali vedieť, že Malta má svoju party štvrť, úžasné centrum nočného života, Paceville v meste St. Julian. Priamo pri tomto mieste nájdete jedno skvelé ubytovacie zariadenie. A to konkrétne štvorhviezdičkový Golden Tulip Vivaldi Hotel so strešným bazénom, SPA a vynikajúcim prístupom k verejnej doprave a službám. Pri testovaní miestnych klubov nezabudnite ani na to, že ste na letnej dovolenke. Zažite blahodarné chvíle v objatí slnečných lúčov na piesočnatej pláži v zálive St. George 5 minút od hotela.

Ani pobrežie Qawra v zátoke sv. Pavla s nádherným výhľadom na Stredozemné more nie je známe tichou nudou. S pokojným svedomím tam posielame páry, ktoré sa žúrovaniu nevenujú „profesionálne“, ale táto aktivita sa aj tak niekoľkokrát objaví v ich bedekri. No a konkrétne do štvorhviezdičkového hotela Dolmen Hotel. Toto zariadenie je program samo o sebe. K dispozícii budete mať niekoľko bazénov, medzi nimi aj jeden infinity so slanou vodou, plážový bar, wellness spa a ďalšie skvelé služby.

Pre páry s ambíciou ničnerobenia

Vedeli ste, že Malta má aj svoje plážové hlavné mesto? Je to tak, volá sa Mellieha. Napriek tomu, že takýto titul môže znieť ako turistický magnet s neprekonateľnou silou, toto miesto nie je tak preplnené ako ostatné populárne letoviská Malty. Každopádne, Mellieha je vybavená všetkými službami, bez ktorých sa sladká letná dovolenka nemôže uskutočniť, od kvalitných reštaurácii až po wellness hotely. A zostaňme pri ubytovacích zariadeniach. 400 metrov od pláže nájdete trojhviezdičkový hotel Luna Holiday Complex pripravený na splnenie všetkých vašich prianí súvisiacich s rozmaznávajúcim relaxom. Vonkajší bazén, vnútorný bazén, mini market so zmiešaným tovarom a reštaurácia v panoramatickou terasou – potrebujete viac?

Ešte zostaňme trochu v Mellieha, ale prejdime na inú pobrežnú časť. Teda, aby sme boli úplne exkatný: do hotela vzdialeného 100 m od súkromnej pláže. Volá sa Labranda Riviera Premium Resort & Spa. Má 4 hviezdičky a 3 reštaurácie, lobby bar, bar pri bazéne, plážový bar, 2 bazény, fitness centrum, spa wellness zónu vnútorný bazén a saunu. Ak by ste stále nemali dosť týchto sladkých aktivít, viete si dokúpiť aj masáže a kozmetické ošetrenia.

A teraz si zatvorte oči a predstavte taký typický lákavý, zvodný, prepychový plážový klub. Je veľmi pravdepodobné, že sa pod vašimi viečkami objavil obraz veľmi podobný tomu, ako vyzerá štvorhviezdičkový hotel 1926 Hotel & Spa. Nachádza sa v Slieme, v centre „turistického diania“ plnom obchodov, reštaurácií, kaviarní a barov, a zároveň na skok od hlavného mesta, Valletty. A ak sa teda rozhodnete ubytovať v 1926, budete len 200 metrov od pobrežia. Okrem plážového klubu sa tešte aj na reštauráciu, bazén, bar pri bazéne, spa, saunu a posilňovňu priamo v ubytovacom zariadení.

Pre páry s kvalitným ruksakom

Il-Gzira je mesto, z ktorého jasne vidíte panorámu hlavného mesta Valletty, takže môže vzbudzovať dojem, že ide o typické letovisko. Nie je to tak. Ponúka autentickú atmosféru priemerného maltského mestského života. Jedným z množstva vynikajúcich hotelov v tejto oblasti je Azur Hotel by ST Hotels***, a keď si ho vyberiete, skúste odolať ničnerobeniu v komfortnom prostredí, ktoré ponúka. Zbaľte si ruksaky, vyberte sa na objavnú cestu na ostrov Manoel, pozrite si prístav a stredovekú pevnosť. Cestou uvidíte aj známy Duck Village, čiže dedinku kačíc, ktorá v skutočnosti je ulička so zvieracími obyvateľmi. Nezabudnite sa prejsť aj do Sliemy alebo keď nasadnete na trajekt, za 5-10 minút už budete vo Vallette.

Názov „Paradise Bay“ asi nevplýva stimulačne na dobrodružné pudy, ale prvý dojem je v tomto prípade falošný. Aj keď tento štvorhviezdičkový rezort je úplne optimálny pre dokonalý relax, stelesňuje aj vynikajúcu bázu na dovolenku plnú rôznych výletov s ruksakom a objavných ciest za kultúrou a prírodou celej krajiny. Nachádza sa v blízkosti zastávok mestskej hromadnej dopravy a trajektu na ostrovy Gozo a Comino. To znamená, že sa ľahko dostanete do každého kúta Malty, a v podstate nič nebudete mať ďaleko.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

Hore