Nájdeš nás aj na:

Ázia

Biznis trieda Turkish Airlines: fascinujúca, rozmaznávajúca a chutná. Rezervuj od 889€!

Biznis trieda Turkish Airlines: fascinujúca, rozmaznávajúca a chutná. Rezervuj od 889€!

Veríš v silu prvého dojmu? Do akej miery je pre teba dôležité, aby letecký personál bol profesionálny, pohotový a nestrojene milý? Veľmi? Tak čo by si povedal na rozmaznávajúci zážitok, ktorý ponúka biznis trieda Turkish Airlines? Ak si ale myslíš, že ich jedinou zbraňou je pohostinnosť, na túto myšlienku rýchlo zabudni. A čítaj ďalej.

Reklama

Výhody biznis tried Turkish Airlines aj mimo biznisu

Cestovanie je komplexná záležitosť nezávisle od toho, či cieľ cesty je oddych alebo práca. Pohodlie v lietadle je nepochybne takým jej vrcholným bodom. Tento zážitok by však nebol až tak výrazný, pokiaľ by sa cestujúci na palubu dostali uťahaní, unavení a vystresovaní. Narážame na to, že pokiaľ máš letenku do biznis triedy Turkish Airlines, pocit výnimočnosti si môžeš užívať už aj na letisku, v niektorom salóniku, napríklad pri poháriku kvalitného šampanského. Ale o tom ti povieme viac v ďalšom odseku.

Cestujúci biznis triedy sú automaticky zaradení do skupiny pasažierov s prednostným vybavením. Čo sa týka batožiny, limity sú prirodzene iné ako v turistickej triede, môžeš si so sebou zobrať oveľa viac vecí. Okrem toho, po ceste sa k svojmu kufru dostaneš skôr vďaka svojmu prednostnému batožinovému lístku.

Som v múzeu? Skoro. Salónik v Istanbule

Nemusíš byť vášnivým cestovateľom, ale o novom letisku v Istanbule si už určite počul. Obrovské, luxusné, dychberúce. Tieto vlastnosti dokonalo sedia aj na biznis salónik, ktorý na tomto letisku otvorila letecká spoločnosť Turkish Airlines. Veď si pozri tieto až neuveriteľné čísla: má rozlohu 5 600 m2 a kapacitu pre 765 osôb.

Najviac nás však prekvapil fakt, že pre vytvorenie nekaždodenného zážitku sa spoločnosť rozhodla nadviazať partnerstvo so spoločnosťou Istanbul Modern a zlúčiť tento salónik s 130 m2 veľkým múzeom. Pred odletom si cestujúci môžu dať nejaké kvalitné jedlo, pitie, alebo kľudne aj sprchu. Nezabudlo sa ani na deti, pre nich je k dispozícii samostatné „ihrisko“.

Masáž v oblakoch pred spánkom v oblakoch

Turkish Airlines svoje sedadlá v biznis triede prezentuje štyrmi bodmi: maximálny komfort, čas na masáž, pohodlný spánok a práca so zábavou.

Začnime s tým najdôležitejším: spánkom. Sedadlá sú polohovateľné, ak máš chuť, to svoje si môžeš nastaviť do úplnej vodorovnej polohy. Na noc dostaneš vankúš s dekou, ale aj ponožky, ktoré sú súčasťou komfortného balíčka (ten obsahuje ešte aj štuplíky do uší, balzam na pery alebo masku na spanie).

Okrem toho, zdá sa, že sa Turkish Airlines úprimne stará o to, aby si z lietadla vystúpil čerstvý a pripravený na nové zážitky, pretože sedadlá majú aj masážnu funkciu. Aj ďalšie prostriedky majú zvyšovať pocit komfortu, napríklad lampa na čítanie alebo možnosť oddeliť svoj vlastný priestor od iných.

Zhrnutie najdôležitejších charakteristík sedadiel v biznis triede Turkish Airlines:

  • polohovateľné, možnosť nastavenia na 193 cm dlhú posteľ,
  • vlastný ovládací panel,
  • lampa na čítanie,
  • masážna funkcia,
  • nastaviteľný a otočný stolík na jedlo,
  • zásuvka,
  • možnosť oddelenie vlastného súkromného priestoru do výšky lakťov.

Jedlo z kvalitných surovín

Turecká kuchyňa patrí medzi tie najlepšie na svete, avšak na linkách Turkish Airlines servírujú aj „medzinárodné chute“. Na porcelánovom tanieri, aby sme nezabudli. Jedlá pripravujú skúsení šéfkuchári, letecká spoločnosť ich nazýva ako „flying chefs“ (lietajúci šéfkuchári).

Menu sa mení podľa destinácie a dĺžky letu. Ak cestuješ v biznis triede na medzinárodnej linke, môžeš sa tešiť aj na aperitív tesne pred odletom. Na nočných interkontinentálnych letoch z/do Istanbulu dokonca môžeš určiť ty sám, kedy si praješ dostať svoje jedlo.

Dieťa aj hudobný fajnšmeker. Každý sa zabaví

Takým základným prvkom kvalitných zábavných systémov je široký výber filmov. Nie je to inak ani v biznis triede Turkish Airlines, v ponuke budeš mať klasické ale aj súčasné kúsky zo svetovej kinematografie.

Okrem toho, Turkish Airlines sa spojila so spoločnosťou Universal Music Group s cieľom vytvoriť špeciálnu hudobnú platformu, ktorého názov je My Music Planet. Táto hudobná zbierka obsahuje viac ako 750 000 skladieb od viac ako 3 500 hudobníkov, ako aj živé koncerty, zákulisné zábery alebo hudobné rebríčky.

Nezabúda sa ani na tých najmladších pasažierov. Zábavný systém ponúka výber filmov, hier a televíznych programov špeciálne pre deti.

Biznis trieda Turkish Airlines za POLOVIČNÉ CENY

Zdroj fotiek: https://www.turkishairlines.com/

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Bulharsko za 99€: letenky z Viedne na celé leto s Austrian Airlines https://t.co/D0vexr0a5q #letenky12 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Jarné prázdniny s all inclusive, letenkami a 5*hotelom v Egypte za 499€ https://t.co/QYeyNC9BcE #dovolenky12 hodiny dozadu
Island sa pripravuje na novú éru turizmu. Bude pomalší aj luxusnejší https://t.co/KkCIe0FiBb #cestopisy16 hodiny dozadu
Nie COVID pas, ale certifikát. EÚ pracuje na jednotnom systéme dokumentov s QR kódmi https://t.co/k2p1IUqqTI #letenky16 hodiny dozadu
New York v lete za MEGA ceny. Letenky od 329€, odlety z Košíc a Viedne! https://t.co/JBdJTMlwT8 #letenky17 hodiny dozadu
Zaži trochu iný home office. Na týchto miestach sa ti bude skvele pracovať https://t.co/GcDVjcaDKv #dovolenky17 hodiny dozadu
Letisko v Bratislave vybavilo vlani 405-tisíc cestujúcich https://t.co/89Q5LmawDy #novinky17 hodiny dozadu
Boeing 737 MAX už má povolenie lietať v Kanade, budúci týždeň sa zrejme pridá aj EÚ https://t.co/S9dlVEwNd9 #novinky17 hodiny dozadu
Test alebo vakcína. Emirates a Etihad Airways sú prvými aerolinkami, ktoré spustia COVID pas https://t.co/FNXy3josLR #letenky1 deň dozadu
Práca v ďalekom raji: Írsky ostrov hľadá dvojicu, ktorá sa oň dočasne postará https://t.co/TK8wnjHyHW #cestopisy2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore