Nájdeš nás aj na:

Letenky

Biznis trieda Turkish Airlines: fascinujúca, rozmaznávajúca a chutná

Biznis trieda Turkish Airlines: fascinujúca, rozmaznávajúca a chutná

Veríš v silu prvého dojmu? Do akej miery je pre teba dôležité, aby letecký personál bol profesionálny, pohotový a nestrojene milý? Veľmi? Tak čo by si povedal na rozmaznávajúci zážitok, ktorý ponúka biznis trieda Turkish Airlines? Ak si ale myslíš, že ich jedinou zbraňou je pohostinnosť, na túto myšlienku rýchlo zabudni. A čítaj ďalej.

Reklama

Výhody biznis tried Turkish Airlines aj mimo biznisu

Cestovanie je komplexná záležitosť nezávisle od toho, či cieľ cesty je oddych alebo práca. Pohodlie v lietadle je nepochybne takým jej vrcholným bodom. Tento zážitok by však nebol až tak výrazný, pokiaľ by sa cestujúci na palubu dostali uťahaní, unavení a vystresovaní. Narážame na to, že pokiaľ máš letenku do biznis triedy Turkish Airlines, pocit výnimočnosti si môžeš užívať už aj na letisku, v niektorom salóniku, napríklad pri poháriku kvalitného šampanského. Ale o tom ti povieme viac v ďalšom odseku.

Cestujúci biznis triedy sú automaticky zaradení do skupiny pasažierov s prednostným vybavením. Čo sa týka batožiny, limity sú prirodzene iné ako v turistickej triede, môžeš si so sebou zobrať oveľa viac vecí. Okrem toho, po ceste sa k svojmu kufru dostaneš skôr vďaka svojmu prednostnému batožinovému lístku.

Som v múzeu? Skoro. Salónik v Istanbule

Nemusíš byť vášnivým cestovateľom, ale o novom letisku v Istanbule si už určite počul. Obrovské, luxusné, dychberúce. Tieto vlastnosti dokonalo sedia aj na biznis salónik, ktorý na tomto letisku otvorila letecká spoločnosť Turkish Airlines. Veď si pozri tieto až neuveriteľné čísla: má rozlohu 5 600 m2 a kapacitu pre 765 osôb.

Najviac nás však prekvapil fakt, že pre vytvorenie nekaždodenného zážitku sa spoločnosť rozhodla nadviazať partnerstvo so spoločnosťou Istanbul Modern a zlúčiť tento salónik s 130 m2 veľkým múzeom. Pred odletom si cestujúci môžu dať nejaké kvalitné jedlo, pitie, alebo kľudne aj sprchu. Nezabudlo sa ani na deti, pre nich je k dispozícii samostatné „ihrisko“.

Masáž v oblakoch pred spánkom v oblakoch

Turkish Airlines svoje sedadlá v biznis triede prezentuje štyrmi bodmi: maximálny komfort, čas na masáž, pohodlný spánok a práca so zábavou.

Začnime s tým najdôležitejším: spánkom. Sedadlá sú polohovateľné, ak máš chuť, to svoje si môžeš nastaviť do úplnej vodorovnej polohy. Na noc dostaneš vankúš s dekou, ale aj ponožky, ktoré sú súčasťou komfortného balíčka (ten obsahuje ešte aj štuplíky do uší, balzam na pery alebo masku na spanie).

Okrem toho, zdá sa, že sa Turkish Airlines úprimne stará o to, aby si z lietadla vystúpil čerstvý a pripravený na nové zážitky, pretože sedadlá majú aj masážnu funkciu. Aj ďalšie prostriedky majú zvyšovať pocit komfortu, napríklad lampa na čítanie alebo možnosť oddeliť svoj vlastný priestor od iných.

Zhrnutie najdôležitejších charakteristík sedadiel v biznis triede Turkish Airlines:

  • polohovateľné, možnosť nastavenia na 193 cm dlhú posteľ,
  • vlastný ovládací panel,
  • lampa na čítanie,
  • masážna funkcia,
  • nastaviteľný a otočný stolík na jedlo,
  • zásuvka,
  • možnosť oddelenie vlastného súkromného priestoru do výšky lakťov.

Jedlo z kvalitných surovín

Turecká kuchyňa patrí medzi tie najlepšie na svete, avšak na linkách Turkish Airlines servírujú aj „medzinárodné chute“. Na porcelánovom tanieri, aby sme nezabudli. Jedlá pripravujú skúsení šéfkuchári, letecká spoločnosť ich nazýva ako „flying chefs“ (lietajúci šéfkuchári).

Menu sa mení podľa destinácie a dĺžky letu. Ak cestuješ v biznis triede na medzinárodnej linke, môžeš sa tešiť aj na aperitív tesne pred odletom. Na nočných interkontinentálnych letoch z/do Istanbulu dokonca môžeš určiť ty sám, kedy si praješ dostať svoje jedlo.

Dieťa aj hudobný fajnšmeker. Každý sa zabaví

Takým základným prvkom kvalitných zábavných systémov je široký výber filmov. Nie je to inak ani v biznis triede Turkish Airlines, v ponuke budeš mať klasické ale aj súčasné kúsky zo svetovej kinematografie.

Okrem toho, Turkish Airlines sa spojila so spoločnosťou Universal Music Group s cieľom vytvoriť špeciálnu hudobnú platformu, ktorého názov je My Music Planet. Táto hudobná zbierka obsahuje viac ako 750 000 skladieb od viac ako 3 500 hudobníkov, ako aj živé koncerty, zákulisné zábery alebo hudobné rebríčky.

Nezabúda sa ani na tých najmladších pasažierov. Zábavný systém ponúka výber filmov, hier a televíznych programov špeciálne pre deti.

Zdroj fotiek: https://www.turkishairlines.com/

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky10 hodín dozadu
Nový cestovateľský semafor od 1. októbra: medzi zelené krajiny pribudol Vatikán, San Marino a Taiwan https://t.co/yxisZjSHU5 #novinky10 hodín dozadu
Sicília sprísňuje opatrenia. Pri príchode treba test i registráciu. Povinné je aj rúško na verejnosti https://t.co/Q4wkKxUYZb #novinky15 hodín dozadu
Hranice Maďarska ostanú zatvorené aj po 1. októbri. Občania V4 majú výnimku https://t.co/n2RdoknLnx #novinky16 hodín dozadu
Vzniknú nové národné aerolinky krajín V4? Črtá sa riešenie v spolupráci s aerolinkami LOT https://t.co/8qlO8xX97S #novinky16 hodín dozadu
Boutique Hotel Pošta je najlepšie ubytovanie v Jasnej. Ak sem prídeš raz, budeš sa vracať vždy! https://t.co/fRYL4idVMC #cestopisy18 hodín dozadu
Stopnutý Boeing 737 MAX sa do prevádzky vráti možno ešte tento rok https://t.co/S9dlVEwNd9 #novinky20 hodín dozadu
Kúpi niekto ostrov? Realitka v Čile jeden predáva za 20 miliónov dolárov https://t.co/XWlRLovaeo #novinky20 hodín dozadu
Aerolinky Qatar Airways ponúkajú 100 dní bezplatného wifi pripojenia https://t.co/LvNMU8GS7X #novinky20 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky20 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore