Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Turkish Airlines ovládli európske nebo. Lietajú najviac spomedzi všetkých

Turkish Airlines ovládli európske nebo. Lietajú najviac spomedzi všetkých

Napriek pandémii a neustále sa meniacim cestovateľským pravidlám niektoré letecké spoločnosti pokračujú v rozširovaní svojich služieb. Jednou z nich je nepochybne spoločnosť Turkish Airlines. V Európe sú turecké aerolinky v súčasnosti najrušnejšou leteckou spoločnosťou, pričom predbehli už aj lowcostové aerolinky Ryanair a Easyjet, ktoré dlhodobo obývajú prvé dve priečky.

Reklama

Letecká spoločnosť Turkish Airline minulý týždeň dosiahla v priemere 592 letov denne, čím prekonala Air France (383 letov denne). Turkish Airlines sa darí lietať počas pandémie do mnohých destinácií aj vďaka nákladnej doprave. Aj tretie miesto je z pohľadu letectva zaujímavé – dostali sa naň aerolinky Pegasus s 263 letmi denne. V európskych letoch tak predbehli gigantov ako British Airways či Lufthansa.

Počet destinácií už opäť presiahol dvesto

Turkish Airlines aj napriek neutíchajúcej pandémii lietajú do celého sveta. V januári 2021 mali otvorených 208 leteckých liniek z Istanbulu. S Turkish Airlines už možno opäť lietať napríklad aj do Tokia či Kalifornie.

Letecká spoločnosť zatiaľ pozastavila lety do Južnej Afriky a dopravca tiež nelieta do žiadnych miest v Indii.

Krajiny patriace do EUROCONTROL zóny (zdroj: Wikipédia):

Turkish Airlines obnovili medzinárodné spojenie z Istanbulu od 10. júna. Od 18. júna pridali priame lety zo 16 miest v šiestich európskych štátoch do 14 tureckých miest, aerolinky sa následne vrátili aj do Viedne, kam lietajú dennodenne na krídlach obľúbeného Dreamlinera.

Pred koronakrízou mali Turkish Airlines jednu z najrozsiahlejších sietí na svete s 50 domácimi a 246 medzinárodnými destináciami v 123 krajinách. Všetky komerčné lety dopravcu boli pozastavené od polnoci 4. apríla. Medzinárodné lety boli zastavené ešte skôr, 28. marca.

Očakáva sa, že Turkish Airlines budú jedným z prvých dopravcov, ktorí sa vrátia ku kompletnému letovému poriadku. Významne tomu môže pomôcť vakcína a zaočkovanosť obyvateľstva. Za necelý rok už letecká spoločnosť prestavala väčšinu svojej siete trás.

Akciové letenky Turkish Airlines


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   4.3/5 - (3 votes)
  Komentáre

  Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

  Hore