Nájdeš nás aj na:

Letenky

10 dôvodov, prečo letieť s Turkish Airlines

10 dôvodov, prečo letieť s Turkish Airlines

Jedna z najlepších ekonomických tried v Európe, výborný spoločník na cestách do Ameriky, Afriky či Ázie, najlepšia aerolinka Europy šesťkrát po sebe. Turkish Airlines začali svoju cestu v roku 1933 s 5 lietadlami. Dnes sa ich zbierka rozšírila na 344 lietadiel.

Reklama

Pri lietaní sa často nechceme dostať len z bodu A do bodu B, ale radi by sme si cestu čo najviac spríjemnili. A práve o to sa usiluje výborná letecká spoločnosť Turkish Airlines. Pohodlie, nielen počas dlhých letov, sa snažia vyšperkovať detailami od komfortných balíčkov až po extra služby ako hotel či prehliadka mesta zdarma.

Zhrnuli sme najdôležitejšie benefity, pre ktoré si myslíme, že Turkish Airlines patria medzi absolútnu špičku:

1. Najlepšia reštaurácia v oblakoch?

Ešte predtým, ako lietadlo vzlietne, vás palubný personál ponúkne tradičnou tureckou sladkosťou. Je to maličkosť, no malé detaily najviac zavážia pri hodnotení aerolinky.

V Turkish Airlines dostanete aj v ekonomickej triede klasický príbor a namiesto malého snacku (tak ako to býva zvykom pri krátkych letoch v rámci Európy) dostanete plnohodnotné menu – obsahujúce dve menšie jedlá, dezert, vodu a akýkoľvek alkoholický (pivo, víno) alebo nealkoholický nápoj z ponuky.

Pri dlhom lete (napr. do Ázie alebo Ameriky) si môžete vyberať z viacerých jedál a vzhľadom k dĺžke letu dostanete jedlo aj viackrát. Čakajú vás dve hlavné jedlá, niekoľko snackov a neobmedzené množstvo nápojov (alkoholické a nealkoholické).

Máte špeciálnu diétu alebo intoleranciu? Turkish Airlines vám pripraví menu na požiadanie. A že je toho skutočne veľa, o tom sa môžete presvedčiť napríklad na tejto stránke, kde si vyberáte z bezlepkových jedál, vegánskej stravy, bezlaktózových jedál, kóšer stravy, diabetických jedál a mnohých ďalších špeciálnych jedál.

2. Lietajú do najviačšieho počtu krajín na svete

Turkish Airlines je spoločnosťou spájajácou najväčší počet destinácií na svete. Lieta do 50 domácich a 240 medzinárodných destinácií v 121 krajinách.

S Turkish Airlines sa z Viedne, Budapešti či Prahy dostanete cez Istanbul do celého sveta. Turkish Airlines ponúkajú klasické americké destinácie ako Los Angeles, San Francisco, New York, Miami, ale aj horúce juhoamerické metropoly ako Bogotá, Buenos Aires, Sao Paulo či novinky zo Strednej Ameriky – Cancún, Mexico City a roky obľúbená Havana.

Pre Slovákov sú mimoriadne atraktívne aj ázijské destinácie Bangkok, Hočimin, Hanoj, Phuket, Singapur, Kuala Lumpur, Jakarta, Manila, Tokio, Osaka či novinky ako ostrovček Bali alebo autentické čínske mesto Xi’an.

Z Afriky vyberáme najmä obľúbenú Keňu, Dakar, Kapské mesto, Maurícius či Madagaskar. Všetko pohodlne z našich končín a navyše s aerolinkami, ktorých kvalitu služieb dostanete na všetkých letoch rovnakú.

Pozrite si kompletnú ponuku destinácií Turkish Airlines v prehľadnej mapke.

3. Krásne nové lietadlá

Priemerný vek lietadiel Turkish Airlines je veľmi nízky a to preto, že letecká spoločnosť pridáva do svojej flotily nové stroje. Do Istanbulu z našich končín poletíte menším Airbusom, a z Istanbulu do sveta už napríklad na Boeingu 777-300ER, ktorých má Turkish Airlines vo svojej flotile až 33.

A čo poviete na 6 nových Dreamlinerov vo flotile Turkish Airlines? Tieto lietadlá sú šetrnejšie k životnému prostrediu, pretože sú schopné prejsť na väčšiu vzdialenosť s výrazne menším objemom paliva. Taktiež sú priestorovo lepšie využité a väčšie a zvládnu tak previezť viac pasažierov i batožiny. Navyše, v kabíne Dreamlineru je tlak, ktorý zodpovedá nižšej nadmorskej výške, a preto sa v tomto lietadle napríklad lepšie dýcha.

4. Luxusný komfortný balíček s kozmetikou

Letecké spoločnosti sa snažia šetriť a komfortné balíčky sú preto v ekonomickej triede zriedkavé. Turkish Airlines ich daruje všetkým cestujúcim na dlhších letoch. V komfortnom balíčku nájdete balzam na pery, ponožky, zubnú kefku, zubnú pastu a štuplíky do uší. A aby ste sa po lietadle neprechádzali bosí, Turkish vám daruje aj papuče s ich logom.

Všetko zabalené v štýlovom púzdre luxusnej značky – to všetko si môžete vziať so sebou a napríklad púzdro ostane krásnou spomienkou na výnimočný let.

5. Dve veľké batožiny do Ameriky

Ak letíte s Turkish Airlines na americký kontinent, máte k dispozícii ešte jeden veľmi príjemný bonus. Môžete si so sebou vziať až 2 kusy podpalubnej batožiny s váhou 23 kg. To znamená, že napríklad do Kalifornie, na Kubu či do Kolumbie môžete letieť s batožinou do 46 kg.

Pokojne si tak môžete zobrať výstroj na vodné športy, veľa oblečenia, alebo cestovať do Ameriky s jedným kufrom a naspäť po nákupoch s dvomi. 😉

6. Prémiové pitie počas celej cesty

Prémiové likéry a kvalitné alkoholické i nealkoholické nápoje na palube. To vás čaká na palube letov Turkish Airlines a bez obmedzení. Stačí si len objednať.

Výber alkoholických nápojov je skutočne pestrý – v menu nájdete likéry, koňak, whiskey, rum, vodku a samozrejme pivo, víno či šampanské.

7. Nuda nehrozí – milión filmov, seriálov, hudobných albumov

Zábavný systém Turkish Airlines na dlhšom lete ponúka hudbu, filmy, hry, live prenosy či aktuálne správy.

Po vzhliadnutí lego safety videa sa vám otvorí multimediálny svet, s ktorým by ste pokojne mohli letieť aj týždeň v jednom kuse a neomrzel by vás. Ak ste milovníkom filmov, vyberáte z desiatok najnovších, najobľúbenejších a samozrejme aj podľa žánrov. Nechýbajú slávne TV seriály, zábava a hry pre deti, audioobsah či možnosť sledovať aktuálnu polohu lietadla v trojrozmernom prostredí.

Všetko navyše ovládate nielen dotykom obrazovky, ale máte k dispozícii aj diaľkové ovládanie. To je veľmi užitočné a zvyšuje celkový komfort a zážitok z cesty. Pri dlhých letoch dostanete k dispozícii aj lepšie slúchadlá, pohodlný vankúš a deku na zohriatie.

Samozrejmosťou je USB port, kde si môžete zapojiť svoje elektronické zariadenie a počas celej cesty dobíjať energiu.

8. Hotel zdarma alebo prehliadka mesta

Pri dlhom prestupe spoločnosť zabezpečí cestujúcim hotel zdarma. Na získanie nároku na hotel, transfer a jedlo zdarma je potrebné v prípade tejto leteckej spoločnosti mať náväzné lety v jednej letenke, medzi letmi nesmie byť skorší odlet do konečnej destinácie a musí byť dodržaná minimálna dĺžka prestupu (v ekonomickej triede viac ako 10 hodín, v biznis triede 7 hodín).

Okrem hotela ponúka Turkish Airlines pri dlhom prestupe prehliadku Istanbulu zdarma. Hippodrome Square, Blue Mosque či Topkapi Palace. To všetko máte možnosť vidieť v Istanbule, ak máte na letisku v Istanbule medzi letmi minimálne šesť hodín čas. Dostupnosť prehliadky si vopred overte na stránke Turkishairlines.com.

9. Nové letisko v Istanbule je unikát

Nové letisko v Istanbule bolo oficiálne otvorené 6. apríla 2019 po niekoľkých odkladoch. Presunúť všetko potrebné z letiska Ataturk na to nové, ktoré sa nachádza asi 35 kilometrov na severozápad od centra európskej časti mesta, bolo neuveriteľným výkonom. Organizátori tohto presunu ho pracovne nazvali “the Big Bang“.

Ataturk, ktoré bolo jedno z najfrekventovanejších, sa tak pretransfomorvalo na nové obrovské Istanbul Airport s kapacitou až 200 miliónov cestujúcich. Momentálne sa však nachádza ešte vo svojej prvej fáze a nie všetky kapacity fungujú na maximum. Aktuálny vrchol 90 miliónov pasažierov presúva letisko cez jeden jediný terminál, čo ho korunuje na najväčší terminál na svete. Dokončenie stavby letiska sa odhaduje na asi 10 rokov.

Pri výstavbe nového letiska sa jednoznačne myslelo aj na dizajn. Pod obrovskou klenbou je ešte väčší priestor vyplnený farbami a vzromi inšpirovanými starým i novým Istanbulom. Oblúky sú motivované slávnymi mešitami a kúpeľmi v meste. Hala, ktorá pripomína vesmírny koridor, kopíruje tvar Bosporského prielivu. Kontrolná veža má tvar tulipánu, tureckého národneho kvetu. Je dôležitým kultúrnym odkazom na turecko-islamskú históriu.

10. Horúca mexická novinka, ktorú odporúčame vyskúšať

Ak túžite spoznať Mexiko, jednu z najžiadanejších oblastí Karibiku, s Turkish Airlines si viete spojiť spoznávanie metropol s plážovou dovolenkou. Ako na to? Stačí skúsiť open-jaw letenky od Pelikána – priletíte do Mexico City a odletíte z Cancúnu.

Napokon, Mexiko s Turkish Airlines sme skúsili aj my a čoskoro na Pelipecky pribudne aj reportáž z tejto cesty.

Akciové kalendáre Turkish Airlines s touto kombináciou pripravujú pelikánski špecialisti vždy s ohľadom na rozumnú cenu.

Tieto letenky sú teraz za akciovú cenu:

Fotografie lietadla, posádky, jedla – Turkish Airlines, redakcia Pelipecky.sk


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (3 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Biznis trieda s 50% zľavou! Leť z Budapešti do New Yorku luxusne Dreamlinerom https://t.co/lqSINQUoqH #letenky13 hodín dozadu
PECKA DŇA: 7 nocí v Egypte s 4*hotelom, all inclusive a letenkami za 379€! https://t.co/RunVG3WG41 #dovolenky14 hodín dozadu
Úžasná lokalita a skutočný tatranský šmrnc. Grandhotel Praha uspokojí všetkých https://t.co/G2HB2dzGnd #cestopisy15 hodín dozadu
5* OBLU Select Sangeli je voľba pre zamilované dvojice. Takto to vyzerá v novom päťhviezdičkovom raji https://t.co/g93LAaqxbF #dovolenky17 hodín dozadu
Lacný Rím v januári: leť z Bratislavy od 33€! https://t.co/Uv8FUvoCh9 #letenky18 hodín dozadu
Poď do Štokholmu od 35€ spiatočne! Našli sme previanočné termíny https://t.co/PH9HjhGtqP #letenky18 hodín dozadu
10 dôvodov, prečo navštíviť Manchester + lacná letenka z Bratislavy za 27€ https://t.co/507mB5Rf2S #letenky19 hodín dozadu
Vianoce bez stresu? Daruj poukážku na vysnívaný zážitok (už od 25€) https://t.co/HA3OpTfTc6 #novinky19 hodín dozadu
Zaži Portugalsko ako domáci: tipy na výlet s autentickou atmosférou https://t.co/gOlcP1QDcJ #letenky20 hodín dozadu
PONUKA DŇA: 10 nocí na Punta Cana s letenkami, 4*hotelom a all inclusive za 1651€ https://t.co/yZ3LWQX27j #dovolenky20 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore