Nájdeš nás aj na:

Tipy

Lietajúci 5-hviezdičkový hotel: Vitajte v biznis triede Emirates!

Lietajúci 5-hviezdičkový hotel: Vitajte v biznis triede Emirates!

Aerolinky Emirates patria medzi to najlepšie čo v komerčnom leteckom biznise môžete vyskúšať. Už v ekonomickej triede sa budete cítiť výnimočne a čo potom taká biznis alebo prvá trieda? Pri cestách do Ázie či Afriky si nevieme predstaviť lepšiu možnosť. Poďte sa spoločne s nami pozrieť, čo všetko vás čaká, keď si rezervujete biznis letenku od Emirates.

Reklama

Keď si vyberáte z toho najlepšieho: Boeing 777 vs. Airbus A380

Ak chce slovenský turista cestovať s Emirates do vzdialenejších destinácií, pravdepodobne si bude vyberať s leteniek z Viedne, Budapešti, prípadne Prahy. Všetky lety Emirates z Európy samozrejme smerujú najprv do Dubaja a odtiaľ podľa finálnej destinácie viete, či poletíte super moderným Boeingom 777 alebo najväčším dopravným lietadlom na svete, dvojposchodovým Airbusom A380. Vybrať z týchto dvoch lietadiel víťaza si netrúfneme. Každé má svojich fanúšikov a každé ponúka odlišný zážitok z biznis triedy. A viete čo, skúste si pozrieť vnútrajšok oboch modelov a sami uvidíte:

Výnimočne služby už na letisku

Ak letíte biznis triedou, dovolenka začína príchodom na letisko. Biznis cestujúci majú na niektorých letiskách vyhradený vlastný vstup a samostatné odbavovacie prepážky, takže na check-in a odovzdanie batožiny takmer vôbec nečakáte.

Po bezpečnostnej kontrole môžete ísť čakať svoje lietadlo do komfortného biznis salónika na letisku. Vy ako biznis cestujúci máte vstup zdarma. Môžete si vychutnať čakanie na lietadlo pri jedle, kvalitnom pití, čerstvých novinách a výsokorýchlostnom pripojení na internet. Mnohé biznis salóniky vám ponúkajú tiež masážne kreslá, prípadne masáže, oddychovú zónu s lehátkami, sprchy, kino, atď. Ak cestujete s Emirates, vždy si vopred pozrite, aké letisko vás čaká a ktoré salóniky máte v cene. Väčšinou sú to tie najlepšie a najluxusnejšie.

Navyše, v mnohých destináciach po svete pre vás Emirates zabezpečí v prípade biznis letenky aj odvoz na letisko súkromným transferom. Ten si však treba objednať.

Do lietadla cez špeciálny vchod

Odkedy nasadnete na palubu Boeingu 777 alebo Airbusu A380 špeciálnym vstupom vyhradeným len pre biznis cestujúcich, tušíte, že toto bude niečo nezabudnuteľné. Aperitív v podobe drahého šampanského ihneď na privítanie, milé úsmevy letušiek a luxusné priestory biznis kabíny.

Výnimočné jedlo aj pitie

Z vášho miesta na sedenia sa stlačením tlačidla stane behom pár sekúnd plnohodnotná posteľ, v multimediálnej výbave si zvolíte film, ktorý len nedávno bežal v kinách, k tomu vám prinesú ochutnať to najlepšie z aktuálnej ponuky vín a koňakov, ľahký snack a cesta domov sa môže začať. Ak sa vám jedlo v ekonomickej triede Emirates páči, biznis menu budete milovať 3-krát viac.

Multimediálna zábava v HD

Obrovská ponuka filmov, seriálov a multimediálnej zábavy na obrovskom LCD displeji. V biznis triede Emirates môžete sledovať živé vysielanie športových prenosov, sledovať aktuálne dianie na svete alebo budete počúvať skladby najobľúbenejších svetových interpretov.

Bar v oblakoch

Ak poletíte Airbusom A380, zažijete v biznis triede bar, ktorý vo svete lietadiel nemá obdoby. Nájdete tu len prémiové značky sektov, exkluzívne vína, top koktejly s tajnou receptúrou a napokon aj teplé a studené snacky. Ak cestujete prvou triedou, barman pred vás bez opýtania postaví fľašu drahého a lahodného šampanského Dom Perignon a čokoládový dezert. No a potom si nedajte!

P.S.: Zbierať míle sa oplatí

Míle v Emirates fungujú ako vernostný program. Na stránke leteckej spoločnosti Emirates je potrebné sa zaregistrovať do programu Emirates Skywards. Na svojom konte potom môžete zbierať míle Skywards, ktoré sa dajú uplatniť ako „bonusové meny“. Získate ich zakúpením letov spoločnosti Emirates a flydubai, ale aj v tom prípade, ak ste klientom ich celosvetových partnerských spoločností vrátane leteckých spoločností, bánk, autopožičovní, hotelov, obchodov a spoločností pôsobiacich v oblasti životného štýlu.

Zbierate ale aj statusové míle, na základe ktorých potom získavate rôzne úrovne členstva (modré, strieborné, zlaté a platinové). Tieto vieš získať výlučne za lety Emirates a flydubai, od ich partnerov nie.

Na čo je to dobré? Čím máte vyšší status členstva (to sú tie statusové míle), tým máte vyšší povolený limit na batožinu. Strieborní získavajú 12 kg, zlatí 16 kg a platinoví 20 kg navyše. Môžete získať aj zľavu alebo voľný vstup do salónikov na letisku v Dubaji. Míle umožňujú aj presun do vyššej triedy s minimálnym počtom 9000.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (3 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore